שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע לשעבר, מצא ג'ובים אצל אלפרד אקירוב וחיים כצמן

האוזר מונה החל מאתמול כדירקטור באלרוב נדל"ן, והחל מינואר צפוי להתמנות גם כדירקטור חיצוני בגזית גלוב – חברת הנדל"ן בשליטתו של כצמן ■ האוזר כיהן בין 2011 ל-2018 כיו"ר רשות ני"ע, וכיום הוא מכהן כסגן נשיא הקריה האקדמית אונו

ערן אזרן
ערן אזרן
שמואל האוזר
יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזרצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן
ערן אזרן

שנה לאחר פרישתו, ראש רשות ני"ע לשעבר, פרופ' שמואל האוזר, משתלב במגזר העסקי, שעליו פיקח עד לא מזמן. האוזר התמנה החל מאתמול כדירקטור בלתי תלוי בחברת אלרוב נדל"ן , שבשליטת אלפרד אקירוב. בנוסף, החל מינואר צפוי האוזר להתמנות כדירקטור חיצוני ב גזית גלוב , חברת הנדל"ן בשליטתו של חיים כצמן.

האוזר כיהן בין 2011 ל-2018 כיו"ר רשות ני"ע. כיום הוא מכהן כסגן נשיא הקריה האקדמית אונו, כפרופסור מן המניין במימון. להאוזר תואר ראשון בסטטיסטיקה וכלכלה ותואר שני במימון, שניהם מהאוניברסיטה העברית, וכן דוקטורט מ-University Tempe, פילדלפיה, ארה"ב.

אקירוב נחשב לחבר של כבוד במועדון "ההון שלטון" הישראלי. בין היתר לאורך השנים הוא טיפח מערכות יחסים קרובות עם פוליטיקאים בכירים כמו שמעון פרס ואהוד אולמרט (חברו הקרוב). במשך השנים דבקה בו תדמית של מגן צמרת ההון הישראלית, ובעבר הוא לא היסס להתגייס להגנת טייקונים.

במאי השנה פורסם כי אקירוב סעד עם שלושה מחבריו הקרובים - אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן, והממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, עו"ד יורם טורובוביץ'. טורבוביץ' היה באותם הימים מועמד לתפקיד יו"ר בנק לאומי - שבו מושקעת קבוצת אלרוב.

לצד האוזר, בדירקטוריון של אלרוב מכהנים כמה שמות נוצצים, בהם ענת לוין, לשעבר משנה למנכ"ל כלל ביטוח; איתן רף לשעבר יו"ר בנק לאומי; הדירקטור הסדרתי רוני בר און, לשעבר שר האוצר; דוד גרנות, לשעבר מנכ"ל הבנק הבינלאומי ואורנית קרביץ, לשעבר בכירה ברשות ני"ע.

בשונה מהמצב באלרוב, האוזר צפוי להיכנס לדירקטוריון גזית גלוב בימים קשים יחסית. מניית גזית גלוב ירדה השנה ב-26% ושווי החברה ירד מתחת ל-5 מיליארד שקל. גם האג"ח של החברה סבלו מלחץ רב. אחת הסיבות לירידות היתה הירידה בשווי הנכסים הסחירים שלה של הקבוצה, שהביאה לעלייה במינוף.

לצד האוזר, דירקטוריון גזית גלוב כולל את דורי סגל, שותפו לשעבר של כצמן; בר און (במקביל לתפקיד בארלוב); זהבית כהן - מנכ"לית אייפקס ישראל; פרופ' יאיר אורגלר, הכלכלן מיכאל חיים בן דור, ומשקיע הנדל"ן דאגלס ססלר.

כהונתו של האוזר ברשות ני"ע התאפיינה בשילוב של מהלכי חקיקה לפיתוח הבורסה והקלה בנטל הרגולציה, לצד אכיפה אגרסיבית והחזרת האמון בשוק ההון. בתקופתו פתחה הרשות בכמה חקירות משמעותיות כנגד הגופים החזקים במשק, בהם בזק, אי.די.בי ובנק לאומי. בהקשר של פיתוח שוק ההון, האוזר קידם חקיקה שתמכה בתעשייה, שתרמה לגידול במספר ההנפקות החדשות בבורסה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?