שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע לשעבר, מצא ג'ובים אצל אלפרד אקירוב וחיים כצמן

האוזר מונה החל מאתמול כדירקטור באלרוב נדל"ן, והחל מינואר צפוי להתמנות גם כדירקטור חיצוני בגזית גלוב – חברת הנדל"ן בשליטתו של כצמן ■ האוזר כיהן בין 2011 ל-2018 כיו"ר רשות ני"ע, וכיום הוא מכהן כסגן נשיא הקריה האקדמית אונו

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמואל האוזר
יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזרצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן
ערן אזרן

שנה לאחר פרישתו, ראש רשות ני"ע לשעבר, פרופ' שמואל האוזר, משתלב במגזר העסקי, שעליו פיקח עד לא מזמן. האוזר התמנה החל מאתמול כדירקטור בלתי תלוי בחברת אלרוב נדל"ן , שבשליטת אלפרד אקירוב. בנוסף, החל מינואר צפוי האוזר להתמנות כדירקטור חיצוני ב גזית גלוב , חברת הנדל"ן בשליטתו של חיים כצמן.

האוזר כיהן בין 2011 ל-2018 כיו"ר רשות ני"ע. כיום הוא מכהן כסגן נשיא הקריה האקדמית אונו, כפרופסור מן המניין במימון. להאוזר תואר ראשון בסטטיסטיקה וכלכלה ותואר שני במימון, שניהם מהאוניברסיטה העברית, וכן דוקטורט מ-University Tempe, פילדלפיה, ארה"ב.

אקירוב נחשב לחבר של כבוד במועדון "ההון שלטון" הישראלי. בין היתר לאורך השנים הוא טיפח מערכות יחסים קרובות עם פוליטיקאים בכירים כמו שמעון פרס ואהוד אולמרט (חברו הקרוב). במשך השנים דבקה בו תדמית של מגן צמרת ההון הישראלית, ובעבר הוא לא היסס להתגייס להגנת טייקונים.

במאי השנה פורסם כי אקירוב סעד עם שלושה מחבריו הקרובים - אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן, והממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, עו"ד יורם טורובוביץ'. טורבוביץ' היה באותם הימים מועמד לתפקיד יו"ר בנק לאומי - שבו מושקעת קבוצת אלרוב.

לצד האוזר, בדירקטוריון של אלרוב מכהנים כמה שמות נוצצים, בהם ענת לוין, לשעבר משנה למנכ"ל כלל ביטוח; איתן רף לשעבר יו"ר בנק לאומי; הדירקטור הסדרתי רוני בר און, לשעבר שר האוצר; דוד גרנות, לשעבר מנכ"ל הבנק הבינלאומי ואורנית קרביץ, לשעבר בכירה ברשות ני"ע.

בשונה מהמצב באלרוב, האוזר צפוי להיכנס לדירקטוריון גזית גלוב בימים קשים יחסית. מניית גזית גלוב ירדה השנה ב-26% ושווי החברה ירד מתחת ל-5 מיליארד שקל. גם האג"ח של החברה סבלו מלחץ רב. אחת הסיבות לירידות היתה הירידה בשווי הנכסים הסחירים שלה של הקבוצה, שהביאה לעלייה במינוף.

לצד האוזר, דירקטוריון גזית גלוב כולל את דורי סגל, שותפו לשעבר של כצמן; בר און (במקביל לתפקיד בארלוב); זהבית כהן - מנכ"לית אייפקס ישראל; פרופ' יאיר אורגלר, הכלכלן מיכאל חיים בן דור, ומשקיע הנדל"ן דאגלס ססלר.

כהונתו של האוזר ברשות ני"ע התאפיינה בשילוב של מהלכי חקיקה לפיתוח הבורסה והקלה בנטל הרגולציה, לצד אכיפה אגרסיבית והחזרת האמון בשוק ההון. בתקופתו פתחה הרשות בכמה חקירות משמעותיות כנגד הגופים החזקים במשק, בהם בזק, אי.די.בי ובנק לאומי. בהקשר של פיתוח שוק ההון, האוזר קידם חקיקה שתמכה בתעשייה, שתרמה לגידול במספר ההנפקות החדשות בבורסה.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים