מנורה זכתה במכרז של ביטוח סיעוד לחברי קופת חולים לאומית

מנורה תישא ב-20% מהסיכון הביטוחי, ותבטח 200 אלף מבוטחים שכבר נמצאים בביטוח הסיעוד כיום ■ "לאומית נערכה במשך תקופה ארוכה כדי שתנאי המכרז יביאו לתוצאות טובות למבוטחים"

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף קופת חולים לאומית בקרית גת
סניף קופת חולים לאומית בקרית גתצילום: לימור אדרי
אסא ששון
אסא ששון

המפקח על הביטוח חייב את קופות החולים לקיים מכרז חדש לביטוח סיעוד ל-750 אלף חברי הקופות. לאחר בחינת ההצעות של החברות שניגשו למכרז, בחרה ועדת המכרזים העליונה של לאומית שירותי בריאות את הצעתה של מנורה מבטחים כזוכה במכרז.

במכרז שהתקיים על פי הכללים שהוציאה רשות ההון, נבחנו ההצעות הכספיות ופרמטרים נוספים כמו מדד שירות (שמפורסם על ידי רשות שוק ההון) ותשואות הגוף הזוכה.

מנורה עתידה לנהל את קרן המבוטחים של מבוטחי לאומית. החברה תישא ב-20% מהסיכון הביטוחי, ואילו קרן המבוטחים (קרן הדדית שאליה מופרשות חלק מהפרמיות) תישא ב-80% מהסיכון ואמורה לממן את רוב התביעות העתידיות.

במסגרת המכרז מנורה מבטחים תבטח יותר מ-200 אלף מבוטחים שכבר נמצאים בביטוח הסיעודי כיום, ותקבל פרמיות של כ-700 מיליון שקל במהלך חמש שנים. באפשרות מנורה מבטחים לקלוט מאות אלפי חברי לאומית נוספים לביטוחי הסיעוד ולהציע להם את ההצעה האטרקטיבית שקיבלו חברי לאומית המבוטחים כיום.

מאז 2009, חברת הביטוח כלל ביטחה את מבוטחי לאומית סיעוד, ומ-1 באפריל 2019 יעברו המבוטחים לחברת הביטוח מנורה מבטחים. המעבר ייעשה באופן אוטומטי ואינו מצריך פעולה כלשהי מצד המבוטחים. משך ההסכם עם מנורה הוא לחמש שנים עם אופציית הארכה לתקופה שלא תעלה על שלוש שנים נוספות.

ניסים אלון, מנכ"ל לאומית, בירך על תוצאות המכרז וציין כי "לאומית שמה דגש רב על איכות השירות למבוטחיה. מסיבה זו לאומית נערכה במשך תקופה ארוכה כדי שתנאי המכרז יביאו לתוצאות טובות למבוטחים הן במישור הכספי והן בהיבט השירותי. במכרז ניתן דגש רב על סטנדרט שירות גבוה, ושקיפות מול המבוטחים במיוחד בעת הגשת תביעה. אני מודה לכל החברות שניגשו למכרז ואנחנו מברכים את חברת מנורה מבטחים על זכייתה במכרז. אני מבקש להודות גם לחברת כלל ביטוח על השירות הסיעודי שנתנה למבוטחי לאומית בעשור האחרון".

אורית קרמר, משנה למנכ"ל ומנהלת תחום בריאות במנורה מבטחים ביטוח, אמרה: "אנו מודים ללאומית שירותי בריאות והעומדים בראשה על הבעת האמון בקבוצת מנורה מבטחים. אנו בטוחים כי נצדיק את הבחירה בחברתנו, תוך מתן מוצר ושירות איכותי לחברי הקופה".

זכייה זו מצטרפת לזכייה נוספת של מנורה מבטחים ביטוח השנה, לביטוח הסיעודי של חברי "צוות", ומשלימה שנה של עשייה פורייה ותנופה אדירה לתחום הבריאות של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"