דו"חות טובים להבינלאומי: גידול של 4.4% ברווח ל-212 מיליון שקל

הרווח מגלם תשואה להון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 11.1% ■ המנכ"לית ברבר צדיק: "התוצאות משקפות מגמה של צמיחה בפעילות ובהכנסות, תוך שמירה על רמת האיתנות הפיננסית של הבנק"

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"לית הבינלאומי, סמדר ברבר צדיק
מנכ"לית הבינלאומי, סמדר ברבר צדיקצילום: מוטי מילרוד
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

הבנק הבינלאומי פירסם היום (ד') תוצאות חיוביות לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של 2018. הבינלאומי, שמנוהל ע"י סמדר ברבר צדיק, סיים את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 212 מיליון שקל - גידול של 4.4% לעומת הרבעון המקביל ב-2017.

הרווח מגלם תשואה להון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 11.1%. בנטרול סעיפים חד פעמיים כמו רווח ממכירת מניות הבורסה בת"א ואת ההוצאות בגין מיזוג בנק אוצר החייל לתוך הבינלאומי, התשואה להון של הבינלאומי היא 9.2%.

הבינלאומי סיים את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם רווח נקי של 568 מיליון שקל. מדובר בגידול של 9.2% לעומת התקופה המקבילה. הרווח גילם תשואה להון של 9.8%. בעקבות התוצאות יחלק הבינלאומי דיבידנד של 100 מיליון שקל.

הרווח המימוני מפעילות שוטפת (הכנסות ריבית נטו והכנסות מימון שאינן מריבית) גדל ברבעון השלישי של השנה ב-12.2% לעומת הרבעון המקביל והגיע ל-662 מיליון שקל, גידול שנובע בעיקר מגידול בהיקפי הפעילות.

תיק האשראי לציבור של הבינלאומי הסתכם נכון לסוף ספטמבר 2018 ב-85.5 מיליארד שקל, גידול של 6.5% לעומת התקופה המקבילה. יחס היעילות התפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) השתפר והגיע ל-67.7% לעומת 69.1% בתקופה המקבילה.

ברבר צדיק ציינה כי "תוצאות הבינלאומי ברבעון השלישי של השנה משקפות המשך של המגמה הניכרת מזה תקופה ארוכה. מגמה של צמיחה בפעילות ובהכנסות, תוך שמירה על רמת האיתנות הפיננסית של הבנק. ברבעון השלישי קיבל דירקטוריון הבנק החלטה על מיזוג בנק אוצר החייל, תוך שימור המותג החזק והוותיק על כל ערכיו ותכניו, ושימור מערך הסניפים. בנוסף, מבוצעת בהצלחה תכנית פרישה מרצון של מנהלים ומורשי חתימה בבינלאומי. ההוצאות בגין מהלכים אלה, שניכרות הרבעון, הן בבחינת השקעה לעתיד שאת פירותיה נראה בהמשך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה