ירידות במדדים המובילים בסיום שבוע המסחר בבורסה בתל אביב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

מגוריט עוברת לרווח של כ-11 מיליון שקל

מגוריט ישראל , קרן הריט למגורים הראשונה בישראל, דיווחה הבוקר (א') כי תחלק דיווידנד של 5 מיליון שקל בגין 2018. זוהי החלוקה הראשונה של הקרן מאז שנוסדה לפני שנתיים. ההחלטה על החלוקה התקבלה לאחר שהקרן הרוויחה כ-20.2 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2018, בהשוואה להפסד של 6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017.

>>> לכתבה המלאה

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות במדדים המובילים

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות במדדים המובילים. מדד ת"א 35 ירד היום ב-0.1%, ת"א 125 ירד ב-0.2%. מדד הבנקים לעומת זאת רשם עלייה של 0.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

סיכום שבוע המסחר שנערך על ידי הבורסה לניירות ערך:

מדד ת"א 35 ירד השבוע ב-1.4% ומתחילת השנה עלה ב-8.3%.

מדד ת"א 90 ירד השבוע ב-1.7% ומתחילת השנה עלה ב-4.3%.

מדד ת"א 125 ירד השבוע ב-1.4% ומתחילת השנה עלה ב-7.9%.

מדד ת"א SME60 ירד השבוע ב-0.4% ומתחילת השנה ירד ב-11.0%.

מדד ת"א נפט וגז עלה השבוע ב-1.2% ומתחילת השנה עלה ב-17.2%.

עליות קלות בבורסה, מדד הבנקים עולה לאחר פרסום הדו"חות

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות שערים מתונות במדדים המובילים. מדדי ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-0.1% כל אחד. מחזור המסחר מסתכם כעת בכ-700 אלף שקל.

מדד הבנקים עולה ב-0.7% בהובלת בנק דיסקונט , שעולה ב-2.6% לאחר שפרסם היום תוצאות חזקות לרבעון השלישי של 2018. דיסקונט סיים את הרבעון עם רווח נקי של 439 מיליון שקל - עלייה של 40.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. מניית הבנק הבינלאומי עולה ב-1.9%, מזרחי טפחות מתחזק ב-0.5%, ומניית בנק הפועלים , שגם הוא פרסם היום דוחות, עולה ב-0.3%.

אלביט מערכות מקימה מיזם משותף עם רואג השווייצית

חברת אלביט מערכות עושה צעד נוסף באסטרטגיה של הקמת חברות בנות בשוקי יעד מרכזיים. אלביט מערכות, המנוהלת על ידי בוצי מכליס, חתמה על מזכר הבנות עם חברת רואג (Ruag) השווייצית להקמת מיזם משותף. המיזם יוקם בשווייץ, יהיה בשליטת אלביט מערכות, יאוחד לדו"חותיה הכספיים וינוהל על ידי צוות משותף לשתי החברות.

המיזם המשותף, שישמש כמרכז מצוינות לאומי בתחומי תקשורת ומערכות, הוקם לאחר שאלביט מערכות הגיעה למסקנה שעליה לחזק את נוכחותה בשוק השווייצי באמצעות יצירת בסיס של פיתוח וייצור בשווייץ. החברה מעריכה שנוכח הגידול בתקציבי הביטחון והרכש של שווייץ מצד אחד, והעובדה שהצבא השווייצי זקוק למערכות ליבה שנדרשות לתמיכה ותחזוקה מקומית - עליה להקים בסיס פעילות מקומי שיהיה מסוגל לפתח טכנולוגיות עבור צבא שווייץ ויכולות תמיכה במוצרים שתספק לו.

>>> לכתבה המלאה

עליות בשותפויות הגז: "כמות הגז במאגר נור שווה לזו שבתמר"

כמות הגז במאגר נור במצרים, שבו מחזיקה ENI האיטלקית, מוערכת ב-10 טריליון רגל מעוקבת (TCF), כך לפי דיווח מהיום (ה') ב"דיילי ניוז איג'יפט". מדובר בכמות השווה בקירוב לזו שבמאגר תמר, אך נמוכה משמעותית מהפרסומים במצרים מלפני כמה חודשים, שדיברו על פוטנציאל לפי ארבעה ביחס ללווייתן הישראלי. מדובר בהערכה ראשונית שהשמיע מקור - כך שלא מדובר באומדן רשמי או סופי.

בתגובה לפרסום, שותפויות הגז בבורסה רושמות עליות חדות. זאת, על רקע ההערכה כי לא צפוי איום משמעותי על מאגרי הגז הישראלים ועל חוזי היצוא הפוטנציאליים למצרים. דלק קידוחים קופצת 2.7%, רציו עולה 2%, ישראמקו מוסיפה 1.2%. מדד הגז והנפט עולה 1.2%.

מאגר נור ממוקם בשטח רישיון שורוק, מצפון לסיני. במהלך החודשים האחרונים בוצע בשדה קידוח אקספלורציה ראשון שנועד לאמת את כמות הגז במאגר, ולאחריו מתוכננים עוד שני קידוחים. השדה מוחזק על ידי ENI (כ-65%) בשותפות עם חברת האנרגיה Tharwa (כ-15%). השבוע פורסם כי גם Mubadala Petroleum תיכנס כשותפה במאגר ותחזיק כ-20% מהזכויות.

>>> לכתבה המלאה

האם איי.די.או מתכננת הנפקת אקוויטי בחברה הבת בגרמניה?

האם איי.די.או גרופ מתכננת לבצע הנפקת אקוויטי בחברה הבת (38.4%) איי.די.או פרופרטיס (ADO Properties - ADP), הפועלת בשוק הנדל"ן בגרמניה? איי.די.או גרופ, הנסחרת בישראל, דיווחה היום (ה') כי היא עומדת לגייס חוב נוסף באמצעות הרחבת סדרת איגרות החוב הארוכה שלה, סדרה ח'. בשוק מעריכים כי החברה עומדת לגייס כ-150 מיליון שקל, כאשר ריבית המינימום במכרז תעמוד סביב 2.25% צמוד.

בשנתיים הקרובות אמורה איי.די.או גרופ לעמוד בעיקר בתשלומי ריבית של 34.5 מיליון שקל בשנה. מועד תשלום הקרן הקרוב, בסך כ-200 מיליון שקל, הינו רק ב-2020, כאשר בקופת החברה נכון למועד הדוח (סולו) צבורים 253 מיליון שקל. כל אלו מעידים על כך שגיוס החוב הנוכחי לא נועד לצורכי מחזור חובות והארכת מח"מ של איי.די.או גרופ, כי אם לצורך תמיכה בחברה הבת איי.די.או פרופרטיס. בידי ADP תיק נכסים הכולל כ-23,667 יחידות במרכז ברלין, ובהיקף של 3.8 מיליארד יורו - נכון לסוף הרבעון השלישי של 2018.

>>> לכתבה המלאה

משתלם יותר בלי סוכן: ביטוח ישיר הרוויחה 67 מיליון שקל ברבעון השלישי

חברת ביטוח ישיר , הפועלת ללא סוכני ביטוח בתחום הביטוח האלמנטרי, החיים והבריאות, סיכמה את הרבעון השלישי עם רווח כולל של 67 מיליון שקל, עלייה של 17% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל בתשעת החודשים הראשונים של השנה גדל בכ-16% לשיא של כ-172 מיליון שקל. הגידול נובע בעיקר משיפור משמעותי ברווח החיתומי בענף רכב רכוש, גידול בהכנסות מהשקעות וכן גידול ברווח החיתומי בענפי חיים ובריאות, בקיזוז ירידה ברווחי ענפי רכוש אחרים.

בסך הכל' הפרמיות ברוטו צמחו בכ-6% והסתכמו בכ-666 מיליון שקל, לעומת כ-626 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה נובעת בעיקר מגידול מתמשך במספר הלקוחות ובהיקף הפעילות במרבית הענפים שבהם פועלת החברה.

לכתבה המלאה

דיסקונט ממשיך בעלייה: קפיצה של 40% ברווח הנקי ל-439 מיליון שקל ברבעון

בנק דיסקונט פירסם הבוקר (ה') תוצאות חזקות לרבעון השלישי של 2018, המהוות המשך לשיפור העקבי שמציג הבנק בשנתיים האחרונות. הבנק, המנוהל על ידי לילך אשר-טופילסקי, סיים את הרבעון עם רווח נקי של 439 מיליון שקל - עלייה של 40.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. הרווח הרבעוני מגלם תשואה להון של 11.1%.

בעקבות התוצאות, יחלק הבנק לבעלי מניותיו דיווידנד בשיעור של 10% מהרווח הנקי, בהיקף של 44 מיליון שקל. הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה עלה ב-33% לעומת התקופה המקבילה לכ-1.2 מיליארד שקל, ומגלם תשואה להון של 9.9%.

לכתבה המלאה

החקירה בארה"ב עלתה להפועלים כבר 365 מיליון דולר - והבנק לא יחלק דיווידנד

גידול בהיקף הפעילות, הכנסות מימון גבוהות שאינן מריבית, היעדר הפרשות בגין חקירת המס בארה"ב והוצאות להפסדי אשראי יחסית נמוכות - סייעו לבנק הפועלים לסיים את הרבעון השלישי של 2018 עם רווח נקי של 950 מיליון שקל, הרווח הגבוה במערכת הבנקאות. זאת, לעומת רווח של 469 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. הרווח מגלם תשואה להון של 10.7%.

לכתבה המלאה

המסחר נפתח בעליות קלות

יום המסחר האחרון של השבוע נפתח הבוקר בבורסה בתל אביב בעליות קלות במדדים המובילים. ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-0.2% כל אחד. מדד הבנקים עולה ב-0.8% על רק פרסום דו"חות הפועלים ודיסקונט .

מניית אל על יורדת הבוקר ב-1.8% על רקע הודעת החברה אמש כי חוקרי רשות ניירות ערך פשטו על משרדיה בחשד לשימוש במידע פנים.

אתמול ננעל המסחר בירידות. ת"א 35 החסיר 0.7%, ות"א 125 השיל מערכו 0.65%. מדד ה-SME60 נסגר בעלייה קלה של 0.1%. מדד הצמיחה ירד ב 0.3%. מחזור המסחר במניות הסתכם אתמול ב-1.39 מיליארד שקל.

מגמה חיובית באסיה

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית, מלבד טוקיו שמאבדת 0.7%. הונג קונג מוסיפה 0.4%; שנחאי עולה ב-0.7%; סינגפור שומרת על יציבות; מדד אסיה דאו מוסיף 0.1%.

הין היפני עולה בכ-0.15% מול הדולר ונסחר בשער של 113.4700 ין לדולר. היורו עולה ב-0.25% ונסחר בשער של 1.1338 דולר . נפט גולמי מסוג טקסס מתוק יורד בכמעט 0.5% למחיר של 55.99 דולר לחבית.

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות

בורסות וול סטריט נסגרו אמש במגמה שלילית בפעם החמישית ברציפות, בהובלת מניות ההיי-טק והבנקאות. מניות הבלו צ'יפ השלימו את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מזה שלושה חודשים.

המדדים פתחו את יום המסחר במגמה חיובית, לאחר שנתוני האינפלציה שפורסמו בארה"ב עמדו בעיקרם בציפיות הכלכלנים, ולאחר שמחיר הנפט קטע את רצף הירידות היומי הארוך מאז שנות ה-80.

עם זאת, במהלך היום עברו המדדים לירידות. מדד S&P 500 נסוג ב-0.8% בדרכו ליום חמישי ברציפות של ירידות; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.8% והשלים בכך יום רביעי ברציפות של ירידות - רצף הימים השלילי הארוך ביותר מאז אמצע אוגוסט; ומדד נאסד"ק איבד 0.9%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם