לקוח של יוניטרוניקס הקפיא פרויקטים בעלות של כ-7 מיליון דולר

הקפאת הפרויקט נעשתה על רקע העברת בעלות בחברה שהזמינה אותו ■ תוצאותיה הכספיות של יוניטרוניקס לא יפגעו

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברת יוניטרוניקס
חברת יוניטרוניקס
יורם גביזון
יורם גביזון

התנופה בעסקי החניונים האוטומטיים של יוניטרוניקס נבלמה זמנית אתמול (א'), לאחר שהחברה הודיעה על הקפאת פרויקט להקמת שני חניונים כאלה בניו יורק בסך 7 מיליון דולר .

יוניטרוניקס, שבשליטת קרן פימי (49.9%) וחיים שני (21.9%), זכתה בפרויקט בפברואר 2018, ומסבירה את הקפאתו בעסקה שעשויה להביא לשינוי בעלות בחברה שיזמה את הפרויקט. על פי בקשתה של יזמית הפרויקט, חתמה איתה יוניטרוניקס על הסכם שעל פיו היא מתחייבת לשלם ליוניטרוניקס תמורה שתעמיד את יוניטרוניקס במצב שבו הקפאת הפרויקט לא תשפיע לרעה על תוצאותיה הכספיות. בתגובה לדיווח, יורדת מניית יוניטרוניקס ב-2.9% במחזור של 774 אלף שקל, שגדול פי 3.5 מהמחזור היומי הממוצע במניה.

יוניטרוניקס פועלת בשני מגזרי פעילות עיקריים. הראשון הוא פיתוח ויצור של בקרים לניהול מערכות אוטומטיות, כולל אוטומציה ליצרני מכונות בתעשיות הפלסטיקה, הטקסטיל, חלקי החילוף לרכב, המזון והפטרוכימיה. מגזר הפעילות השני הוא מערכות לוגיסטיות ממוחשבות, בעיקר מחסנים אוטומטיים ומרכזי הפצה ללקוחות, כמו שטראוס , טבע , חברת החשמל, תנובה ו קוקה קולה . החניון האוטומטי שפיתחה יוניטרוניקס צורך שליש מהשטח למקום חניה בהשוואה לחניון קונבנציונלי, ובכך הוא מפנה ליזם שטחים שהיו אמורים לשמש לחניה. תהליך החניה בחניון אוטומטי דומה לאחסון ושליפה של סחורה במחסן אוטומטי: כלי הרכב מגיע לתא או מפרץ חניה, שם יוצאים ממנו יושביו, והמערכת האוטומטית משנעת ומאחסנת את הרכב בחניון. בהמשך, הרכב חוזר לבעליו לפי דרישה.

הדמיה של חניון אוטונומי, חברת יוניטרוניקסצילום: ללא קרדיט

הפרויקט בניו יורק הוקפא, לאחר שהחברה דיווחה באוגוסט-ספטמבר 2018 על זכייה בשני פרויקטים מהותיים: הקמת חניון אוטומטי במבנה שבעיר בוסטון בסך 10.1 מיליון דולר וחוזה להקמת חניון אוטונומי במבנה ביוסטון, ב-15.7 מיליון דולר. שני הפרויקטים, שצפויים להסתיים ב-2020, הגדילו את סך החוזים של יוניטרוניקס בתחום החניונים האוטונומיים ל-40 מיליון דולר.

יוניטרוניקס החליטה בסוף אוגוסט 2018 לפצל את פעילותה לשתי חברות: חברה חדשה שתיקרא "יוטרון", ותקלוט את הפעילות של פיתוח, תכנון, ייצור, הקמה ותחזוקה של חניונים אוטומטיים ומרכזי הפצה ממוכנים; ויוניטרוניקס עצמה, שתישאר עם פעילות של פיתוח, יצור ושיווק של בקרים לניהול מערכות אוטומטיות, כולל אוטומציה תעשייתית, מערכות לוגיסטיות וניהול רצפות ייצור.

יוניטרוניקס הסבירה שהפיצול יאפשר לה להתמקד בארה"ב, שהוא שוק היעד העיקרי של החברה, ולהשקיע משאבים ניהוליים בהאצת צמיחתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב