ישראל קנדה רוכשת קרקע בנתניה ב-134 מיליון שקל; דורסל תרשום רווח עצום

חברת הנדל"ן דורסל רכשה את הקרקע מחברת אורדן תעשיות מתכת של קרן פימי ב-2005 בכ-54 מיליון שקל ■ מנייתה של דורסל, שתרשום רווח ניכר של כ-20% מהונה העצמי, מזנקת ב-18%

ערן אזרן
ערן אזרן
מתחם אורדן נתניה
מתחם אורדן נתניהצילום: ברק טוכמאייר ואסף רוזן \ אריק סולטן
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן ישראל קנדה , שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר (46%), חתמה על הסכם לרכישת חטיבת קרקע בשטח של כ-54 דונם באזור התעשייה הצפוני של נתניה בתמורה ל-134 מיליון שקל. הקרקע נרכשה מחברת הנדל"ן דורסל , מקבוצת סינאל מלל הבורסאית, שתרשום רווח עצום של 48 מיליון שקל בעסקה.

דורסל, שנסחרת לפי שווי של כ-210 מיליון שקל, רכשה את הקרקע מאורדן תעשיות מתכת, שבשליטת קרן פימי ב-2005 בכ-54 מיליון שקל. הקרקע רשומה כיום בדו"חות הכספיים של דורסל לפי שווי של כ-85 מיליון שקל, שיאפשר לדורסל לרשום את רווח ניכר של כ-20% מהונה העצמי, שהסתכם בכ-240 מיליון שקל נכון לסוף יוני 2018.

כנגד הנכס עומדות שתי הלוואות בסכום של כ-39 מיליון שקל. דורסל מסרה שהיא בוחנת העמדת בטוחות חלופיות במקום פרעון ההלוואות, כך שתזרימי המזומנים מהעסקה יישארו בקופה. תשלום המס הצפוי בעסקה הוא כ-16 מיליון שקל. בתגובה למכירה, דורסל מזנקת במסחר בכ-18%.

אורדן מייצרת יציקות פלדה וברזל לשוק האזרחי ולשוק הצבאי - הן לתעשייה המקומית והן וליצוא. אורדן משלמת דמי שכירות שנתיים של כ-6 מיליון שקל (כולל מע"מ) לדורסל. הסכם השכירות הוא עד 2020, עם שתי תקופות אופציה להארכה בנות חמש שנים.

על הקרקע זכויות בנייה מכוח תוכניות בניין עיר (תב"ע) תקפות בשטח של כ-80 אלף מ"ר, ומתוכן בנויים כ-21 אלף מ"ר המשמשים את השוכרת. בכוונת ישראל קנדה ליזום תוכנית בניין עיר חדשה, ש"תגדיל משמעותית את נפחי הבניה לפרויקט רחב היקף בשימושים מעורבים".

"הקרקע נמצאת בכניסה המזרחית לאזור התעשייה הצפוני ונהנית מנגישות תחבורתית גבוהה בסמיכות לצירי תחבורה ראשיים. פתיחת נתיבי איילון לצפון תרמה משמעותית לקיצור זמני הנסיעה מהמרכז ולהגדלת הביקושים באזור", הסבירו בישראל קנדה.

ישראל קנדה עוסקת בהקמת מיזמי נדל"ן וניהול קבוצות רכישה. לאחר שמנייתה איבדה 15% ב-12 החודשים האחרונים, החברה נסחרת כיום לפי שווי של 750 מיליון שקל, ביחס להון עצמי של כ-590 מיליון שקל, נכון לסוף יוני 2018, המיוחס לבעלי החברה. בין היתר, החברה שותפה בהקמת מטה המשרדים החדש של מיקרוסופט בהרצליה פיתוח, בהיקף של כ-45 אלף מ"ר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"