רגע לפני העברת הבעלות: הבורסה מציגה עלייה של 123% ברווח הנקי

מהדו"ח למחצית הראשונה של 2018, עולה כי הרווח הנקי של הבורסה הסתכם ב-12.9 מיליון שקל ■ גידול בהכנסות עלה לכ-128.4 מיליון שקל בעקבות הקמת החברה לרישומים של הבורסה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבורסה לניירות ערך בתל אביב
הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
יסמין גואטה
יסמין גואטה

על רקע התוכנית למכירתה, ובעיצומו של סכסוך עבודה עליו הכריז וועד העובדים, מפרסמת היום (ה') הבורסה לניירות ערך את הדו"חות הכספיים שלה למחצית הראשונה של 2018.

מהדו"חות עולה כי הרווח הנקי הסתכם ב-12.9 מיליון שקל, זינוק של 123% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הרווח ב-5.8 מיליון שקל. במהלך התקופה הנוכחית, ביטלה הבורסה הפרשה של 65.5 מיליון שקל לירידת ערך בגין בניין הבורסה, והקפיצה את שורת הרווח הנקי ל-78.5 מיליון שקל.

ההכנסות של הבורסה הסתכמו בכ-128.4 מיליון שקל לעומת 123.1 מיליון שקל במחצית הראשונה ב-2017. בבורסה אומרים כי הגידול בהכנסות נובע בעיקר מיישום התכנית האסטרטגית, בין היתר הקמת החברה לרישומים של הבורסה אשר הביאה לגידול בהכנסות וחיסכון בעלויות.

ההוצאות של הבורסה, בנטרול ביטול ההפרשה לירידת ערך, הסתכמו בכ-95.6 מיליון שקל, לעומת היקף הוצאות של כ-102.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הקיטון בהוצאות השוטפות נובע בעיקר מקיטון בהוצאות שכר נטו מ-69 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2017 ל-63.8 במחצית הראשונה ב-2018, נוסף לקיטון בהוצאות התפעול של כ-2.4 מיליון שקל ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

למרות העלייה ברווח הנקי ובהכנסות, דווקא בתחום ההנפקות יש ירידה. סך ההנפקות לציבור של מניות במחצית הראשונה של 2018 עמד על 4.6 מיליארד שקל לעומת 5.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

היקף הגיוסים באמצעות הנפקת אג"ח חברות בבורסה הסתכם בכ-31.5 מיליארד שקל. זאת, בהמשך לגיוסי שיא בהיקף של כ-67 מיליארד שקל ב-2017. כ- 70% מגיוסי הסקטור הריאלי בשנים האחרונות נועדו למימון פדיונות אג"ח סחיר וכ-30% למימון פעילות שוטפת ולהרחבת פעילות החברות.

מחזור המסחר הממוצע בשוק המניות, בבורסה ומחוצה לה, כולל תעודות סל בשוק המניות, הסתכם בכ-1.433 מיליארד שקל ביום, עלייה לעומת המחזור הממוצע ב-2017 כולה שעמד על 1.404 מיליארד שקל ביום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?