רגע לפני העברת הבעלות: הבורסה מציגה עלייה של 123% ברווח הנקי

מהדו"ח למחצית הראשונה של 2018, עולה כי הרווח הנקי של הבורסה הסתכם ב-12.9 מיליון שקל ■ גידול בהכנסות עלה לכ-128.4 מיליון שקל בעקבות הקמת החברה לרישומים של הבורסה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבורסה לניירות ערך בתל אביב
הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
יסמין גואטה
יסמין גואטה

על רקע התוכנית למכירתה, ובעיצומו של סכסוך עבודה עליו הכריז וועד העובדים, מפרסמת היום (ה') הבורסה לניירות ערך את הדו"חות הכספיים שלה למחצית הראשונה של 2018.

מהדו"חות עולה כי הרווח הנקי הסתכם ב-12.9 מיליון שקל, זינוק של 123% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הרווח ב-5.8 מיליון שקל. במהלך התקופה הנוכחית, ביטלה הבורסה הפרשה של 65.5 מיליון שקל לירידת ערך בגין בניין הבורסה, והקפיצה את שורת הרווח הנקי ל-78.5 מיליון שקל.

ההכנסות של הבורסה הסתכמו בכ-128.4 מיליון שקל לעומת 123.1 מיליון שקל במחצית הראשונה ב-2017. בבורסה אומרים כי הגידול בהכנסות נובע בעיקר מיישום התכנית האסטרטגית, בין היתר הקמת החברה לרישומים של הבורסה אשר הביאה לגידול בהכנסות וחיסכון בעלויות.

ההוצאות של הבורסה, בנטרול ביטול ההפרשה לירידת ערך, הסתכמו בכ-95.6 מיליון שקל, לעומת היקף הוצאות של כ-102.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הקיטון בהוצאות השוטפות נובע בעיקר מקיטון בהוצאות שכר נטו מ-69 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2017 ל-63.8 במחצית הראשונה ב-2018, נוסף לקיטון בהוצאות התפעול של כ-2.4 מיליון שקל ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

למרות העלייה ברווח הנקי ובהכנסות, דווקא בתחום ההנפקות יש ירידה. סך ההנפקות לציבור של מניות במחצית הראשונה של 2018 עמד על 4.6 מיליארד שקל לעומת 5.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

היקף הגיוסים באמצעות הנפקת אג"ח חברות בבורסה הסתכם בכ-31.5 מיליארד שקל. זאת, בהמשך לגיוסי שיא בהיקף של כ-67 מיליארד שקל ב-2017. כ- 70% מגיוסי הסקטור הריאלי בשנים האחרונות נועדו למימון פדיונות אג"ח סחיר וכ-30% למימון פעילות שוטפת ולהרחבת פעילות החברות.

מחזור המסחר הממוצע בשוק המניות, בבורסה ומחוצה לה, כולל תעודות סל בשוק המניות, הסתכם בכ-1.433 מיליארד שקל ביום, עלייה לעומת המחזור הממוצע ב-2017 כולה שעמד על 1.404 מיליארד שקל ביום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות