עבד חסדייה

סגן בכיר לממונה על שוק ההון

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

תפקידו של עבד חסדייה כסגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, מוביל אותו להתנגשות חזיתית עם חברות הביטוח ומנהליהן. חסדייה אחראי על הסדרת שומרי הסף בחברות הביטוח ובגופים המוסדיים – הסדרה שכוללת פרסום הנחיות בדבר הרפורמה בוועדות השקעה ובדבר שינוי מורכב ביותר במבנה הדירקטוריון של החברות האלה. באמצעות רפורמה זו רוצה רשות שוק ההון לנתק את הקשר בין בעל השליטה בחברת ביטוח לבין תפקידיו השונים בהנהלה, ולקבוע כי אם בעל השליטה הוא גם נושא תפקיד בחברה, אזי יידרש מספר גדול יותר של דירקטורים חיצוניים בהנהלה. רפורמה זו שמשבשת את סדרי העולם הישן והיא הביאה את בעלי הבית החזקים של חברות הביטוח לעימות ישיר מול יו"ר רשות שוק ההון, דורית סלינגר. מי שבפועל מטפל בנושא הוא חסדייה.

תחום נוסף שחסדייה מאמץ לניהולו הוא הפיקוח על האשראי החוץ בנקאי, תחום חדש ברשות שוק ההון שנילקח למעשה מהפיקוח על הבנקים ועבר לרשות. תחום זה גם כולל את הסדרת הרישיונות של נותני האשראי. מיותר לציין כי בפיקוח על הבנקים לא ממש אהבו את ההסדרה החדשה.

לפני כשנתיים נמנה חסדייה עם 40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker. תפקידו הראשון במשרד האוצר היה במחלקת פנסיה, משם עבר לנהל את מחלקת קופות גמל ולאחר מכן התמנה לתפקידו הנוכחי. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מהאוניברסיטה העברית. בתפקידו הקודם כמנהל מחלקת קופות גמל הוביל שתי הסדרות משמעותיות: הראשונה, בנושא איתור עמיתים ומוטבים והקמת אתר "הר הכסף": ההסדרה מפרטת את החובות החלות על חברות המנהלות כספים פנסיוניים וקובעת כיצד עליהם לטפל בבעיית "הכספים האבודים". האתר נועד לסייע לציבור למצוא בצורה מהירה, נגישה וללא עלות את כל החשבונות הפנסיוניים הלא פעילים, ועד כה נרשמו בו יותר מ־2 מיליון משתמשים; ההסדרה השנייה היא מודל ההשקעות תלוי הגיל (מודל חכ"מ), או בשמו הפופולרי, "המודל הצ'יליאני". מודל זה נועד להתאים את השקעות החוסכים לפנסיה לגילם, ועל פי הנחיות האוצר, יישומו בישראל החל בינואר 2016.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן