מודיעין אנרגיה: היקף המשאבים בפרויקט שידלר מוערך בכ-35.3 מיליון חביות נפט

אומדן משאבי הנפט והגז בפרויקט מוערך בכ-35.3 מיליון חביות וההסתברות הממוצעת למציאת המשאבים נאמדת בטווח של 52%-15% ■ בימים אלה מבצעת מבחני הפקה בקידוח בפרויקט קסיני

ערן אזרן
ערן אזרן
קידוח נפט
קידוח נפטצילום: רויטרס
ערן אזרן
ערן אזרן

שותפות חיפושי הנפט והגז מודיעין אנרגיה , בשליטת צחי סולטן ואי.די.בי, דיווחה הבוקר (ד') על ממצאי דו"ח הערכת משאבים לפרויקט שידלר (Shideler) בקליפורניה, שבוצע על-ידי חברת Petrotech Resources Company, מעריך עתודות מוסמך ובלתי תלוי.

על פי האומדן הטוב ביותר, אומדן משאבי הנפט והגז בפרויקט מוערך בכ-35.3 מיליון חביות נפט וההסתברות הממוצעת למציאת המשאבים נאמדת בטווח של 52%-15%, בהתאם לשכבות השונות. בדוח נמצא כי ישנן חמש שכבות בהן קיים פוטנציאל להימצאות המשאבים.

פרויקט שידלר הוא אחד משלושת הפרויקטים בקליפורניה בהם מודיעין שותפה עם חברת Aera Energy, ממפיקות הנפט היבשתי הגדולות בקליפורניה. למודיעין החזקה של 37.5% בפרויקט זה. קידוח ראשון בפרויקט, לחלק מהשכבות שהוערכו, צפוי להתבצע ברבעון השני של 2019.

מודיעין עולה היום ב-0.5% ומסכמת עלייה של 37% ב-12 החודשים האחרונים. השותפות נסחרת לפי שווי שוק של כ-100 מיליון שקל.

בימים אלה מבצעת מודיעין מבחני הפקה בקידוח בפרויקט קסיני, הראשון מבין שלושה קידוחים המבוצעים בשיתוף עם חברת Aera Energy, בו נמצאו סימנים משמעותיים להימצאות גז ונפט. על-פי דוח המשאבים, שהוכן לפני הקידוח, פוטנציאל המשאבים הנאמד בפרויקט זה מוערך בכ-24 מיליון חביות. במקביל ממשיכה מודיעין להתקדם בתוכנית העבודה של פרויקט קונקורד ובחודשים הקרובים תפרסם דוח על היקף המשאבים.

מוקדם יותר החודש פירסמה מודיעין דוח משאבים מעודכן לפרויקט גרייפווין, על בסיס הממצאים משני הקידוחים שבוצעו ונבחנו על-ידי מעריך עתודות מומחה ובלתי תלוי. על פי האומדן הטוב ביותר, אומדן משאבי הנפט המותנים בפרויקט מוערך בכ-11.9 מיליון חביות נפט. במהלך הרבעון הרביעי של 2018 או הרבעון הראשון של 2019, צפוי להתבצע קידוח פיתוח נוסף בפרויק. למודיעין החזקה של 23.5% בגרייפוויין.

בפרויקט מאונטיין-ויו דיווחה מודיעין על תוצאות מבחני ההפקה בפרוספקט טרינידד 7, מהם עולה כי קצב הזרימה הממוצע עמד על כ-426 חביות נפט ליום. כמות הנפט שהתגלתה מצדיקה בחינה ואמידה של כמות המשאבים הכוללת של הנפט בקידוח והחברה תפרסם בעוד כחודשיים דוח משאבים מעודכן ובו יוערכו היקף המשאבים בפרוספקט, בהתבסס על נתונים גיאולוגים, גיאופיסיים ונתוני הפקה מהבאר שנקדחה. למודיעין החזקה של 26% מהזכויות בפרוספקט.

בשבוע שעבר פירסמה מודיעין את הדו"חות הכספיים לרבעון השני ולחציון הראשון של 2018, בו רשמה הכנסות של כ-0.7 מיליון דולר, אשר נבעו מהפקה ומכירת 46 אלף חביות נפט מקידוח Sauvignon בלבד בפרויקט גרייפוויין. השותפים בפרויקט מתקדמים בתוכנית העבודה לפיתוחו, הכוללת מעבר להפקה באמצעות מתקני קבע אשר יוזילו את עלות ההפקה וביצוע קידוח פיתוח נוסף. נכון להיום, מודיעין מפיקה ומוכרת נפט משלוש בארות בשני פרויקטים שונים, זאת לאחר שבקידוחים בורדו וטרינידד 7 נמצאו תגליות נפט מסחריות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן