הכנסות בריינסוויי צמחו ב-57%; המניה זינקה לשיא של 3 שנים

דו"חות החברה לרבעון השני מצביעים על צמצום משמעותי בהפסד התפעולי. עם זאת, ההפסד הנקי גדל בשל שינוי בהוצאות המימון ■ מניית החברה השלימה זינוק של כ-45% מאז קיבלה אישור לטיפול ב-OCD בשבוע שעבר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ה"קסדה" של בריינסוויי
ה"קסדה" של בריינסווייצילום: מתוך אתר החברה
גיא ארז
גיא ארז

חברת בריינסוויי פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2018, ומשקיעי החברה מרוצים מהמשך הצטמצמות ההפסד התפעולי של החברה. ההפסד התפעולי הסתכם במיליון דולר בלבד, לעומת הפסד תפעולי של 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מניית החברה זינקה היום (ב') בכ-8.8% במחזור מסחר של 8.7 מיליון שקל, בהשוואה לממוצע יומי של כ-760 אלף שקל בחצי השנה האחרונה.

החברה, העוסקת בפיתוח ושיווק של מערכת רפואית לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקודי המוח, הציגה הכנסות של 3.7 מיליון דולר, גידול של 57% בהשוואה לתקופה המקבילה. בשל מעבר החברה לאסטרטגיה של השכרת מוצריה, חשוב יותר לבחון את ההכנסות מהשכרות, ואלו גדלו ב-42% לשיא של 2.26 מיליון דולר. הגידול בהכנסות מהשכרה נתמך בשיא של היקפי חוזי ההשכרה המחייבים שחתמה עם הלקוחות.

בזכות העלייה בהכנסות, הרווח הגולמי גדל ב-57% ל-2.8 מיליון דולר, לשיעור רווחיות של 77% - בדומה לרווחיות הגולמית ברבעון המקביל ב-2017. הודות להשתתפות רשות החדשנות בפרויקטי הפיתוח של החברה, הוצאותיה על מחקר ופיתוח ירדו ב-5% - שהם 1.2 מיליון דולר, אך הוצאות המכירה והשיווק גדלו ב-18% ל-1.9 מיליון דולר.

כאמור, ההפסד התפעולי של החברה אמנם הצטמצם מאוד, אך בשל פערים גדולים בהוצאות המימון שלה, רשמה החברה הפסד נקי של 1.8 מיליון דולר, יותר מפי שלושה מההפסד ברבעון המקביל.

זינוק של 40% במחיר המניה

הזינוק במחיר המניה מעלה את שווי החברה לכ-417 מיליון שקל, שיא של כמעט 3 שנים עבורה. החברה קיבלה בתחילת השבוע שעבר אישור FDA לטיפול במחלת ה-OCD באמצעות מערכות ה-Deep TMS שלה, ומאז כבר זינקה מניית החברה ביותר מ-45%.

בדו"חותיה הכספיים, החברה מפרסמת את דמי השכירות המינימליים שתקבל בעתיד, ומעניין לבחון את היקפי החוזים שעליהם היא חתמה במהלך הרבעון שחלף. אלו עומדים על הכנסות צפויות של 693 אלף דולר השנה, כ-1.3 מיליון דולר ב-2019 וכ-1.4 מיליון דולר ב-2020. בסך הכל, חתמה החברה על חוזים להכנסות מינימליות משכירות של 4.4 מיליון דולר, לעומת חוזים בהיקף של 3.8 מיליון דולר שנחתמו ברבעון הקודם.

יעקב מיכלין, מנכ"ל בריינסוויי, מסר: "אנו גאים מאוד בתוצאות המצוינות לרבעון השני של השנה, הממחישות שוב את הצלחת המודל העסקי שלנו, שעיקרו צמיחה עקבית בהכנסות מהשכרה. אנו מצפים כי אישור ה-FDA לשיווק מערכת ה-Deep TMS לטיפול ב-OCD שהתקבל זה עתה, ביחד עם אישור הסטימולטור החדש במאי, יסייעו לנו להמשיך לצמוח בקצב מהיר. התחלנו מידית בשיווק המערכות עבור מטופלי ה-OCD, תוך מינוף בסיס הלקוחות הגדול שלנו בארה"ב.

"אנחנו ממשיכים לפעול להגדלת מערך השיווק והמכירות שלנו כדי להגדיל צמיחה בארה"ב ומחוצה לה, ובנוסף אנו ממשיכים להאיץ את הניסויים הקליניים שאנו מבצעים במספר התוויות רפואיות נוספות. כל זאת תוך הקטנה משמעותית של ההפסד התפעולי. אנו מצפים להשלים את הגיוס לניסוי לגמילה מעישון בזמן הקרוב, ולהתחיל ברבעון הבא גם ניסוי בגמילה ממשככי כאבים, כחלק מהמאמץ למקסם את פוטנציאל מערכת ה-DEEP TMS כפלטפורמה לטיפול במגוון הפרעות מוחיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט