אפריקה משערכת את הנכסים לקראת מכירתה - ומציגה רווח נקי של 298 מיליון שקל

לבקשת אפריקה נכסים, עסקת המכירה שנחתמה בין גבי כתרי לקרן הנדל"ן ריט 1 נעצרת באופן זמני על ידי בית המשפט

יסמין גואטה
יסמין גואטה
מנכ"ל אפריקה נכסים, אברהם נובוגרוצקי
מנכ"ל אפריקה נכסים, אברהם נובוגרוצקיצילום: אייל טואג
יסמין גואטה
יסמין גואטה

עסקת המכירה שנחתמה בין גבי כתרי, המחזיק ב–51% מהזכויות במגדל, לקרן הנדל"ן ריט 1 נעצרת באופן זמני על ידי בית המשפט. חברת אפריקה נכסים דיווחה היום לבורסה כי בית המשפט נענה לבקשתה, והורה על צו מניעה שיעצור בשלב זה את העסקה — עד לדיון שיתקיים ב-6 בספטמבר.

לפי העסקה שנחתמה לפני כשבועיים, ריט 1, בניהולו של שמואל סייד, אמורה לרכוש את חלקו של כתרי בעסקה של מזומן ומניות, תמורת 120 מיליון שקל. ואולם אפריקה נכסים, שמחזיקה ב–49% הנותרים, טוענת כי עומדת לזכותה זכות סירוב ראשונה, שמעניקה לה את הזכות לרכוש את חלקו של כתרי לפני שיחתום על עסקה עם צד שלישי, והגישה בקשה לצו מניעה לבית המשפט.

אפריקה נכסים פירסמה אתמול את דו"חותיה והציגה רווח נקי של כ-298 מיליון שקל ברבעון השני. הרווח המיוחס למחזיקי ההון של החברה הסתכם ברבעון השני ב-290.5 מיליון שקל, לעומת 46.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח המיוחס לבעלים של החברה במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-315.5 מיליון שקל לעומת 68.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הסיבה לעלייה החדה בשיעורי הרווח של החברה נובעת מכך שהיא ביצעה ברבעון השני הערכת שווי לחלק גדול מנכסיה. כתוצאה מכך, נרשם גידול משמעותי בהיקף של כ–250 מיליון שקל בשווי הנכסים. הגידול נבע מעלייה בהכנסות מנכסים קיימים, מהשלמת פרויקטים ומירידה בשיעורי ההיוון בחלק מהפרויקטים. החברה מציינת כי הערכות השווי בוצעו מכיוון שבכמה נכסים חלו שינויים מהותיים, וכן בהתחשב בהסדר החוב שהולך ומתגבש באפריקה השקעות. במסגרת ההסדר, תועבר השליטה באפריקה נכסים מאפריקה השקעות לאלון ריבוע הכחול, בבעלות מוטי בן משה.

ההכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) גדלו ברבעון השני ב–18% והסתכמו ב–100 מיליון שקל בהשוואה ל–85 מיליון שקל ברבעון המקביל. במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ההכנסות מדמי שכירות נטו ב–197 מיליון שקל לעומת 167 מיליון שקל בתקופה המקבילה — גידול של 18%. בחברה אומרים כי הגידול נבע מהכנסות השכירות מהבניינים החדשים שאוכלסו במהלך השנה האחרונה ומעלייה בהכנסות בנכסים הקיימים.

בנייני המשרדים העיקריים שמחזיקה אפריקה נכסים בישראל הם: מגדל היובל בתל אביב (49%) ומגדלי קונקורד בבני ברק. בנוסף, היא מחזיקה ב–60% מהזכויות בפרויקט קריית ויצמן — פארק המדע בנס ציונה וב–50% מפרויקט דיור להשכרה בהרצליה. באירופה החברה מחזיקה בפרויקטים של משרדים ומסחר שהעיקריים שבהם הם קניון אפי קוטרוצ'ן ופרויקט משרדים שסמוך אליו בבוקרשט, פרויקט קלאסיק 7 בפראג ופרויקט אירפורט סיטי בבלגרד. בתחום המגורים, החברה בונה כיום כ–1,000 דירות בבלגרד, קראקוב, ריגה, פראג ובוקרשט, ומתחילת השנה מכרה 242 דירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"