מיכאלי לכחלון :"התערב בוועדת המינוי למפקח על הביטוח - כך שיהיה ייצוג הוגן לנשים"

הרכב הוועדה עדיין לא התגבש סופית, אבל בין המועמדים אין אף אשה ■ "לא ניתן לוותר על חובת הייצוג של נשים משיקולים כמו נוחות, יעילות או רצון במועמדים מסוימים"

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרב מיכאלי
מרב מיכאליצילום: אמיל סלמן
אסא ששון
אסא ששון

חזית חדשה נפתחה מול הוועדה לאיתור הממונה על הביטוח ושוק ההון. הרכב הוועדה, בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, עדיין לא התגבש סופית - אבל בין חבריה ומי שמועמד להיות ביניהם - אין אף אשה. מי שהיתה אמורה להיות חברת הוועדה, המשנה לנגידת בנק ישראל נדין בודו-טרכטנברג, פרשה עוד לפני שמונתה. לפיכך שלחה ח"כ מירב מיכאלי (המחנה הציוני) מכתב לשר האוצר משה כחלון, ובו דרישה כי הוועדה תכלול גם אשה, כפי שמתחייב.

"בימים אלה מתגבשת ועדת האיתור לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שתיתן את המלצתה בדבר המועמד המתאים למשרה; ועדת איתור שהוקמה בעקבות דרישה של היועץ המשפטי לממשלה, שעל פי הפרסומים נבעה מחשש של היועץ מהתערבות פוליטית למינוי וברשות", כתבה מיכאלי במכתבה. "הקמת הוועדה מלווה בפרסומים מטרידים ביותר בדבר ניסיון להחליש את הרשות ואת הממונה הבא, ניסיון אשר נבלם בחלקו; או בדבר ניסיון למנות חברי ועדה אשר תומכים מראש במועמד או מועמדת מסוימת, ולוותר על החובה למינוי שתי נשים לפחות לוועדת האיתור.

"מחובתי לציין בפני אדוני כי לא ניתן לוותר על חובת הייצוג של נשים משיקולים כמו נוחות, יעילות או רצון במועמדים מסוימים דווקא. למעשה, חובת הייצוג לנשים נועדה בדיוק כדי להתמודד עם מצבים כאלה. היא נועדה לוודא שהמערכות השונות יעשו את המאמץ הראוי והמתבקש על מנת לוודא שמחצית מהאוכלוסייה מיוצגת כנדרש. במקרה שלפנינו, אפילו לא נדרש מאמץ גדול: יש נשים רבות המצויות בתחום וניתן בנקל לאתר נשים מתאימות למינוי שכזה. כל ההתנהלות סביב מינוי הממונה מעוררת אי נוחות רבה. אבקש את התערבותו של אדוני על מנת לוודא כי וועדת המינוי תוקם באופן ראוי, לרבות דרישת הייצוג המתחייבת".

דורית סלינגר, הממונה הנוכחית, מסיימת את תפקידה בעוד כשבועיים. בנציבות המדינה הוחלט כי עד שייבחר מחליף ימונה ממלא מקום שלא יגיע משורות רשות שוק ההון - אלא עובד מדינה בכיר הקשור לתחום מאחד ממשרדי הממשלה.

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר