מזרחי טפחות דחה הסכם פשרה של 342 מיליון דולר עם משרד המשפטים האמריקאי

הבנק הפריש עד כה 46 מיליון דולר בעקבות חקירת בחשד לסיוע ללקוחות אמריקאיים בהעלמות מס ■ מדובר בחדשות רעות גם לבנק הפועלים - שמצוי בעיצומה של חקירה אף הוא, והפריש עד כה 365 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלדד פרשר
אלדד פרשרצילום: תומר אפלבאום
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק מזרחי טפחות , המנוהל ע"י אלדד פרשר ובראשו עומד משה וידמן, דיווח אתמול ב-23:00 על חדשות רעות שקיבל ממשרד המשפטים האמריקאי, המנהל נגדו חקירה בחשד לסיוע ללקוחות אמריקאיים בהעלמות מס.

מהדיווח של מזרחי טפחות עולה כי התקבלה אתמול בבנק הודעה ממשרד המשפטים בארה"ב לבאי כוח של הבנק, שלפיה המשרד נכון להציע הסדר המבוסס על תשלום של 342 מיליון דולר ארה"ב, ובכך לסיים את החקירה. לטענת מזרחי טפחות, משרד המשפטים האמריקאי נקב בסכום זה, אשר הינו גבוה מאוד ביחס ללקוחות שטופלו על ידי הבנק, ללא כל פירוט או עקרונות התחשיב שהובילו אליו.

כמו כן, מזרחי טפחות מציין בדיווח לבורסה כי למכתב שנשלח לו מארה"ב צורפה גם לראשונה טיוטת מסמך עובדתי, אשר עשוי לשמש בסיס להסדר אפשרי מסוג Agreement Prosecution Deferred) DPA) – הסכם מהסוג שאליו הגיע לפני כשלוש שנים וחצי שנים בנק לאומי , שהינו הבנק הישראלי היחיד שסיים את חקירות המס בארה"ב עם קנס של כ-400 מיליון דולר. הטיוטה נשלחה למזרחי תוך הבעת ציפייה לקיום משא ומתן במטרה להגיע להסדר מוסכם בהקדם.

בעקבות המכתב התכנס אתמול בערב דירקטוריון מזרחי טפחות והנחה את יועציו המשפטיים והחשבונאיים המייצגים אותו במשא ומתן מול משרד המשפטים האמריקאי להודיע לאלתר למשרד המשפטים האמריקאי כי ההצעה אינה מקובלת על הבנק. הנציגים האמריקאיים שמייצגים את מזרחי טפחות אמרו בתשובה למשרד המשפטים האמריקאי כי הם והבנק סבורים שכל חישוב סביר המבוסס על ההתנהגות קבוצת הבנק באמצעות עובדיה, כפי שתוארה על ידי משרד המשפטים, יוביל לסכום נמוך באופן משמעותי מאוד מזה שצויין במכתב.

עד כה, מזרחי טפחות הפריש בדו"חותיו בגין חקירת המס בארה"ב 46 מיליון דולר בלבד, וכעת הוא בוחן אם יצטרך לבצע בדו"חותיו הכספיים לרבעון השני של 2018, שיפורסמו ביום שני הקרוב, הפרשות נוספות נוכח ההתפתחויות אחרונות.

המכתב של משרד המשפטים האמריקאי למזרחי טפחות מהווה חדשות רעות גם לבנק הפועלים , שנמצא בעיצומה של חקירת המס של משרד המשפטים האמריקאי. עד כה, הפועלים הפריש בדו"חותיו הכספיים סכום גבוה של 365 מיליון דולר. זאת, בזמן שהיקף לקוחותיו שחשודים בהעלמות מס גבוה משמעותית מזה של מזרחי טפחות - כך שהקנס הסופי שיספוג הפועלים צפוי להיות גבוה משמעותית מהסכום הזה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב