"80% מהישראלים נמצאים במינוס קבוע"

לדברי יעל דרומי, חברת הנהלה בבנק הפועלים, הרבה מאלו שנמצאים במינוס בחשבון בכלל לא יודעים שהם במינוס ■ "יש פחד עמוק לאנשים להתעסק עם הנושא הפיננסי. לקוח שמתנהל נכון מייצר יותר פעילות בחשבון הבנק וצורך יותר מוצרים מהבנק"

נועם בר
נועם בר
יעל דרומי
יעל דרומיצילום: מוטי מילרוד
נועם בר
נועם בר

"אם אנשים היו משקיעים בבחירת קרן פנסיה שליש מהזמן שהם משקיעים בבחירת מלון בנסיעה לזנזיבר, מצבם היה הרבה הרבה יותר טוב", את הדברים הללו אמרה היום (ו') יעל דרומי, הממונה על חטיבת מחזיקי עניין בבנק הפועלים , במסגרת כנס "שישי - בוקר של קבלת החלטות" שערך TheMarker בשיתוף בנק הפועלים.

"המדינה נתנה לחוסכים לפנסיה אפשרות לעבור קרן פנסיה בכל רגע אבל בפועל רוב החוסכים לא משתמשים באפשרות הזו", הוסיפה דרומי.

דרומי השתמשה בהחלטה על בחירת קרן פנסיה, כדוגמה לבעיה רחבה יותר שקיימת בחברה הישראלית ומשליכה גם על הבנקים. "יש פחד עמוק לאנשים להתעסק עם הנושא הפיננסי, כמו שיש פחד להתעסק עם נושאי הבריאות", אמרה דרומי. "אבל הפחד הזה גורם להחלטות שמתקבלות - להיות בלתי הפיכות בטווח הארוך. אנחנו יודעים שמי שמתנהל באופן גירעוני בחשבון הבנק הפרטי שלו, נוטה להתנהל באופן גירעוני בעסק הפרטי שלו. לקוח שמתנהל נכון, מייצר יותר פעילות בחשבון הבנק, וצורך יותר מוצרים מהבנק. לעומת זאת, לקוח שנמצא בקשיים עלול לגרום קושי גם לבנק".

לדבריה, באופן כללי, הישראלים נוטים להימנע מלהתמודד עם החלטות בנושאים פיננסיים למרות החשיבות הגדולה שיש להן על חייהם. "יש נטייה לאנשים להישאר במצב הקיים שמהווה ברירת מחדל בהרבה נושאים, כל שכן בנושאים פיננסיים שהידע בהם מועט. ככה אנשים נמנעים מלהיכנס לתהליך של קבלת החלטות. 73% מהישראלים לא מאמינים שיש להם את הידע הפיננסי לקבל החלטות בנושאים פיננסיים. 80% מהאוכלוסייה נמצאים במינוס קבוע, רבים מהם לא יודעים בכלל שהם נמצאים במצב של מינוס", אמרה דרומי.

דרומי אומרת שכדי להתמודד עם הבעיה הזו הקימו לאחרונה בבנק הפועלים את המרכז לצמיחה פיננסית, הכולל גם בית ספר לאוריינות פיננסית. המרכז הוקם בהשקעה ראשונית של 10 מיליון שקל. "אין לנו עניין להרוויח מהבורות הפיננסית של לקוחותינו. להיפך, אנחנו מעוניינים בלקוחות שיודעים לנהל את כלכלת הבית שלהם ואת העסקים שלהם. המטרה של המרכז היא לאפשר לכל אדם בישראל להשיג חירות פיננסית ולקבל החלטות טובות באמצעות הנגשת ידע וכלים להתנהלות פיננסית. החלטנו להקים את המרכז בדיוק בגלל החשדנות שיש בציבור כלפי הבנקים".

לדבריה, בבנק הפועלים קיבלו החלטה שלא להשתמש למטרות שיווקיות בלקוחות שיגיעו לקורסים ולסדנאות של המרכז לצמיחה פיננסית כאשר כל הפעילויות של המרכז פתוחות ללא תשלום ללקוחות כל הבנקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"