נוסעים בקארפול? לא תצטרכו ביטוח מיוחד

המפקחת על הביטוח פירסמה היום את עמדתה בנוגע לכיסוי הביטוח הדרוש עבור נסיעות שיתופיות ■ הנסיעה צריכה לעמוד בתנאים שקבע שר התחבורה בדצמבר 2017 כדי שלא יהיה צורך ברכישת ביטוח נוסף

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בריטני בקארפול קריוקי
בריטני בקארפול קריוקיצילום: The Late Late Show with James Corden
אסא ששון
אסא ששון

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, פירסמה היום (ב') את עמדתה בנוגע לכיסוי הביטוח עבור נסיעה שיתופית (קראפול). סלינגר קבעה כי נסיעה שיתופית אינה מחייבת רכישת פוליסות ייעודיות, כפי שנדרש למשל ממונית.

סלינגר, פירסמה עמדה שלפיה הסעה שיתופית העומדת בתנאים של תקנות התעבורה, מכוסה במסגרת פוליסות ביטוח רכב חובה ורכב רכוש, ואינה מחייבת רכישת פוליסות ייעודיות. במשרד האוצר מקווים כי פרסום העמדה יביא לגידול השימוש בקארפול וימשיך את מגמת הפחתת השימוש בכלי רכב פרטיים, תוך שימוש בטכנולוגיות לקידום נסיעות שיתופיות, המפחיתות את העומס בכבישים.

בדצמבר 2017 חתם שר התחבורה, ישראל כ"ץ, על תקנות חדשות המאפשרות ביצוע נסיעות שיתופיות ברכב פרטי, שבה הנהג והנוסעים מתחלקים בעלויות הנסיעה. לפי התקנות, הסכום המקסימאלי יהיה 2 שקלים לק"מ, ובעל הרכב לא יכול לבצע יותר משתי הסעות שיתופיות ביום. מספר הנוסעים בהסעה לא יעלה על ארבעה מלבד הנהג. כמו כן, בעל הרכב לא יוכל לבצע הסעה שיתופית ללא תיאום מראש עם הנוסעים.

עם אישור התקנות, התקבלו במשרד האוצר, רשות שוק ההון ומשרד התחבורה פניות רבות מגורמים בשוק, שביקשו לדעת אם הסעה שיתופית, העומדת בהוראות התקנות, מכוסה במסגרת פוליסות ביטוח לרכב (חובה ורכוש), או שנדרש לרכוש פוליסות ביטוח רכב ייעודיות לנסיעה שיתופית.

דורית סלינגרצילום: אייל טואג

התקנות נועדו לעודד ולקדם את השימוש בתחבורה שיתופית לא למטרות רווח, כך שהתפוסה הממוצעת ברכב שהיא כיום 1.2 איש, תגדל ותסייע בהפחתת העומס בכבישים. זהו צעד ראשון וחשוב, אבל לא מספיק, שכן סוגיית הביטוח היא זו שבלמה את פעילות אובר בישראל בסוף נובמבר 2017.

שר האוצר, משה כחלון, ציין כי "משרד האוצר מבצע פעולות שונות כדי לעודד נסיעת המונים ולהפחית את מספר כלי הרכב הנוסעים בכבישים, לרבות שימוש בתמריצים כלכליים. אני מברך על פרסום עמדת הממונה, וסבור שפעולה כזו תסייע בהשגת המטרה שהצבנו לעצמנו".

סלינגר מסרה: "אני סבורה שהעמדה שפירסמנו היום תעניק ודאות לציבור ותעודד אותו לעשות שימוש בפלטפורמת נסיעה שיתופית. יצירת תשתית ביטוחית ראויה עבור נהגים העושים שימוש בפלטפורמה זו הינה צעד ראוי וחשוב להפחתת העומס בכבישים ולהקל על הציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט