בנק הפועלים יממן לאנלייט את פרויקט אנרגיית הרוח הגדול בישראל

קבוצת מלווים הכוללת את בנק הפועלים, הפניקס והראל תעניק לקבוצה בראשות אנלייט אשראי של 525 מיליון שקל למימון הקמת חווה של 30 טורבינות רוח, שהספקן הכולל 96 מגה ואט ■ ההכנסות מהפרויקט צפויות להסתכם ב-110-100 מיליון שקל לשנה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט טורבינות רוח של אנלייט בקרואטיה
פרויקט טורבינות רוח של אנלייט בקרואטיהצילום: אנלייט
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט חתמה על הסכם למימון פרויקט אנרגיית הרוח הגדול בישראל עם קבוצת מלווים בראשות בנק הפועלים .

הקונסורציום של בנק הפועלים, שיכלול את הפניקס ואת הראל, יממן את הקמת פרויקט עמק הבכא שבצפון רמת הגולן, שהספקו יהיה 96 מגה ואט, בסכום של 525 מיליון שקל - 80% מעלות הפרויקט כולו. האשראי יינתן לאנלייט לתקופת ההקמה ו-18 שנים לאחר מכן במתווה של מימון מיזמי ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse) - כך שהבטוחה היחידה לפירעון האשראי הוא נכסי הפרויקט והחוזה למכירת חשמל.

עם החתימה על ההסכם למימון הפרויקט הושגה אבן הדרך של סגירה פיננסית, ואנלייט צפויה להתחיל את ההקמה במהלך השבועות הקרובים. תהליך הקמת הפרויקט צפוי להימשך שנתיים וההפעלה המסחרית צפויה בהתאם להשלמת קו ההולכה על ידי חברת החשמל - שהקמתו עשויה לארוך שנתיים עד שלוש. ההכנסות מהפרויקט צפויות להיות 110-100 מיליון שקל בשנה, למשך 20 שנים - שהיא תקופת הרישיון - לאחר שהחברה קיבלה אישור תעריפי מכירה לרשת החשמל בתעריף של 35.81 אגורות לקילו ואט שעה.

מנכ"ל אנלייט, גלעד יעבץצילום: אנלייט

הפרויקט יכלול 30 טורבינות בגובה של עד 150 מטר, שיסופקו על ידי חברת ג'נרל אלקטריק לאחר מכרז תחרותי שכלל את יצרני טורבינות הרוח המובילים בעולם.

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, מחזיקה בשרשור ב-36% ממניות חברת עמק הבכא אנרגיית רוח שהיא חברת הפרויקט. בעל המניות העיקרי האחר בפרויקט הוא ד"ר אלי בן דב שמחזיק ב-40% ממניותיה של חברת הפרויקט, והוא היזם של הפרויקט. יעבץ אמר בעקבות החתימה על הסכם המימון עם הקונסורציום של בנק הפועלים שפרויקט עמק הבכא ייקח את ישראל צעד חשוב קדימה למימוש אנרגיה נקיה בהיקף משמעותי ויספק חשמל נקי ל-40 אלף משקי בית בישראל.עורכי הדין יונתן פינקלשטיין וד"ר תני זהבי שותפים במשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' ייצגו את קונסורציום המממנים ועורכי הדין מרק פיליפס וערן ווגנר ממשרד הרצוג פוקס נאמן את חברת הפרוייקט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?