אנלייט צופה הכנסות של 45 מיליון יורו לשנה מפרויקט אנרגיית רוח בספרד

החברה השלימה רכישה של זכויות להקמת פרויקט אנרגיית רוח שהספקו יהיה 300 מגה ואט, ועלות ההשקעה בו 350-310 מיליון יורו ■ זהו המיזם הגדול הראשון של אנלייט שיתבסס על הסכמים מסחריים למכירת חשמל ולא על התחייבות ממשלתית למחירים קבועים מראש

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טורבינת רוח של אנלייט בפולין
טורבינת רוח של אנלייט בפולין
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בפרויקט של אנרגיית רוח בספרד, שמצוי בהליכי פיתוח מתקדמים וצפוי להיות בעל הספק של 300 מגה ואט, תמורת 30-20 מיליון יורו. פרויקט Gecama מצוי במחוז קסטייה-לה מנצ'ה, וצפוי לכלול 80 טורבינות. הספקו עשוי לגדול עד 315 מגה ואט, בכפוף לקבלת אישורים רגולטוריים. מניית אנלייט הגיבה לידיעה בעלייה של 2.1%.

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, מעריכה כי עלות ההשקעה בפרויקט היא 350-310 מיליון יורו, כולל עלות רכישת הזכויות בפרויקט. המיזם ימומן מהון עצמי בשיעור 40%-50% מעלות ההשקעה הכוללת, והיתרה תמומן בידי מקורות בנקאיים. פרויקט Gecama צפוי להיות המיזם הגדול הראשון שיתבסס על הסכמים מסחריים ארוכי טווח למכירת חשמל, ועל מכירת חשמל במחירי שוק - ולא על התחייבות של רשת החשמל לרכוש חשמל במחירים קבועים מראש (Feed In Taarif) לתקופות של 25-10 שנה.

אנלייט מעריכה שהכנסותיה ממכירת החשמל שייצר פרויקט Gecama יהיו 34-40 מיליון יורו ב-10 שנותיו הראשונות של הפרויקט שכן בתקופה זו ההכנסות ינבעו בעיקר מהסכמים מסחריים למכירת חשמל שבהם צפויה אנלייט לתת הנחה של 10%-15% על מחיר השוק של החשמל בעוד שלאחר מכן ההכנסות ינועו בין 40 ל-50 מיליון יורו לשנה, משום שהחברה תמכור את החשמל במחירי השוק . טווח ההכנסות שנמסר ע"י אנליטט הוא תוצאה של התלות במחירי השוק של החשמל ובתמהיל מכירות החשמל של הפרויקט - כלומר, שיעור המכירות על פי הסכמים מסחריים ארוכי טווח וחלק המכירות במכירה ישירה.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייטצילום: דודו בכר

אנלייט מציינת שהפרויקט מצוי בשלבי פיתוח מתקדמים, ושהושלמו תסקיר סביבתי, תוכנית מאושרת (תב"ע), קבלת תנאי חיבור לרשת והשגת מרבית הזכויות בקרקע. השלבים שנותרו להשלמת הפיתוח כוללים הוצאת היתרי בנייה והשלמת הזכויות בקרקע ליתרת שטחי הטורבינות ולתוואי קווי החשמל. כחלק מהוצאת היתרי הבנייה, אנלייט מתכוונת לבצע אופטימיזציה תכנונית, שצפויה לאפשר הקמת טורבינות מתקדמות כדי למקסם את התשואה מהפרויקט. אנלייט מעריכה שתהליכי הפיתוח והסגירה הפיננסית של המיזם יושלמו בתוך 18-12 חודשים, והפעלתו המסחרית תחל ב-2021.

ההשקעה של אנלייט בפרויקט תהיה תהיה ישירה (80%), והיתרה (20%) תתבצע באמצעות מיזם מובילים, שבו היא מחזיקה ב-50.1% מהזכויות (היתרה מוחזקת על ידי חברות הביטוח מגדל , הפניקס והראל ). אנלייט מציינת שהיא בוחנת שילוב של משקיעים מוסדיים נוספים בפרויקט עד ל-75% מההון העצמי הדרוש לפרויקט, ומנהלת מגעים ראשונים עם כמה גופים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"