העברת קבוצת צינורות לרמת חובב: הזוכה בפרויקט תקבל 105 מיליון שקל

המפעל החדש באזור התעשייה של נאות חובב מיועד לשוק התשתיות הזורמות: מים, דלק וגז בארץ ובחו"ל ■ הקמת המפעל צפויה להימשך עד לסוף 2019 ■ התשלום לחברה הזוכה - אלמור, ישולם בהתאם לקצב התקדמות העבודות

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל פלדה של חברת קובה סטיל ביפן
ייצור פלדהצילום: בלומברג
ערן אזרן
ערן אזרן

אלמור חשמל , שבשליטת רפק תקשורת (50.01%), חתמה על הסכם לביצוע פרויקט גדול בדרום הארץ: אל-מור, המתמחה בתכנון והקמה של מערכות אנרגיה וחשמל מורכבות, תקים את מפעל הפלדה החדש של קבוצת צינורות המזרח התיכון, שבשליטת קבוצת גאון של קרן ויולה, בתמורה לכ-105 מיליון שקל.

צינורות מכרה לפני כשנה את שטח המפעל שלה, הסמוך לצריפין, ליבואן טויוטה ג'וררג' חורש, בעסקת ענק של 386 מיליון שקל. המפעל החדש, שימוקם באזור התעשייה של נאות חובב מדרום לבאר שבע, מיועד לשוק התשתיות הזורמות: מים, דלק וגז בארץ ובחו"ל. הקמת הפרויקט צפויה להימשך עד לסוף 2019, כשהתשלום לאלמור ישולם בהתאם לקצב התקדמות העבודות. מניית אלמור מזנקת בתגובה לעסקה בכ-5%.

אלמור, שנסחרת לפי שווי של כ-185 מיליון שקל, נוסדה על ידי חיים גרשון ומאיר סרוסי, - בעלי מניות בחברה. החברה עוסקת בתכנון, הקמה ואחזקה של מערכות אנרגיה, חשמל ומערכות אלקטרו-מכאניות במבני ציבור, וכן במסגרת של פרויקטים פרטיים בתחומי התעשייה הכבדה, תעשיית המזון והתרופות, המסחר, תחנות כוח ותשתיות התחבורה. בין אלה החברה מתקינה לוחות ומערכות חשמל, מערכות תקשורת ומערכות מתח נמוך - בעיקר בארץ אך גם במדינות ביבשת אפריקה.

אלמור תוביל את הפרויקט של צינורות כקבלן ראשי, ותבצע את כלל עבודות ההקמה של מבנים בשטח בנוי של כ-30 אלף מ"ר למפעל לייצור, אחסון ושינוע של חומרי גלם ותוצרת גמורה לתעשיית הייצור והציפוי של צינורות פלדה. אלמור תהיה אחראית, בין היתר, גם על עבודות ההתקנה של מכונות וציוד שיסופקו על ידי ספקים חיצוניים ועבודות פירוק והתקנה מאתר קיים לאתר החדש.

אלמור סיימה באחרונה פרויקט עבור מפעלי ים המלח. לחברה היה ב-2017 מחזור הכנסות של 245 מיליון שקל, עם שיעור רווחיות גולמית של 17.5%. ברבעון הראשון של 2018 רשמה אלמור הכנסות של כ-71 מיליון שקל, גידול של 45% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון המקביל אשתקד. הרווחיות התפעולית של החברה נאמדה בכ-10% מסך המחזור והרווח הנקי הסתכם בכ-5 מיליון שקל.

"אנו גאים על זכייתנו בפרויקט גדול ומשמעותי להעתקת מפעל פלדה בישראל, ורואים בזכייה זו הוכחה נוספת ליכולות הביצוע הגבוהות של אלמור. בדעתנו להמשיך לפתח ולהרחיב את הפעילות הקיימת בתחום הפרויקטים הרב מערכתיים כקבלן ראשי, ולהיכנס לביצוע של מגה-פרויקטים. אנו ערוכים כיום טוב מאי-פעם להתמודדות על פרויקטים בהיקפים גדולים, והגדלת צבר ההזמנות מוכיחה שאנו בכיוון הנכון", מסר מאיר סרוסי, מנכ"ל אלמור.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?