אמות תקים עם שופרסל מרכז לוגיסטי בהשקעה של 330 מיליון שקל

שופרסל תרכוש מאמות 25% מזכויות החכירה בשטח של 34 דונם באזור התעשייה במודיעין ■ המהלך מיועד לחזק את המכירות המקוונות של שופרסל ולהגביר את הרווחיות התפעולית שלהן

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה של המרלו"ג שיוקם במודיעין
הדמיה של המרלו"ג שיוקם במודיעיןצילום: גל מרום אדריכלים
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ מעמיקה את פעילותה בתחום המרכזים הלוגיסטיים. אמות השקעות חתמה על הסכם עם חברת שופרסל שבו תרכוש שופרסל מאמות 25% מזכויות החכירה של אמות בשטח של 34 דונם באזור התעשייה במודיעין.

אמות (75%) ושופרסל (25%) יבנו על השטח מרלו"ג (מרכז לוגיסטי) בשטח מבונה של 34 אלף מ"ר ומשרדים בשטח של 6,000 מ"ר. המרלו"ג יושכר לשופרסל ל–15 שנה עם אופציה להארכת התקופה. שופרסל מתעתדת להקים במרלו"ג מערכות אוטומציה שיהפכו אותו למרכז אוטומטי ראשי לפעילות המכירות המקוונות. היקף ההשקעה הצפוי לאמות ולשופרסל בהקמת הפרויקט נאמד ב–330 מיליון שקל (חלקה של אמות נאמד ב–250 מיליון שקל) וההכנסות הצפויות לאמות מהפרויקט מוערכות על ידה ב–20 מיליון שקל בשנה. כלומר, ההשקעה במרלו"ג תניב לאמות תשואה של 8%.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעותצילום: תמר מצפי

אמות מעריכה שהבנייה תסתיים והמרלו"ג יימסר לשופרסל במחצית 2020. הפרויקט החדש מוקם בצמוד למרלו"ג שאמות רכשה באחרונה באזור התעשייה במודיעין בשטח של 36 אלף מ"ר. מרבית שטחיו של המרלו"ג הזה מושכרים לשופרסל בשכירות לטווח ארוך. עם השלמת הפרויקט החדש יהיו בבעלות אמות מרלו"גים במודיעין בשטח של 100 אלף מ"ר.

שופרסל הודיעה בשבוע שעבר על כוונתה להקים שני מרכזים אוטומטיים לפעילות האונליין שלה, כשבנוסף למחסן במודיעין, שייבנה בשותפות עם אמות, תפעיל שופרסל מחסן קיים שלה בקדימה. ההשקעה הכוללת של שופרסל בשני המחסנים מוערכת ב–600 מיליון שקל.

נתח המכירות המקוונות של שופרסל מכלל מכירותיה גדל ב–15% ברבעון הראשון של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל ב–2017, והגיע ל–13.6%, שמשקף קצב מכירות שנתי של 1.7 מיליארד שקל. יצחק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, העריך שהמכירות המקוונות יגיעו ל–3 מיליארד שקל בשנה בתוך ארבע־חמש שנים, ושבעקבות ההשקעה הנרחבת במחסנים האוטומטיים הרווחיות התפעולית של המכירות באונליין תהיה מעל לרמה הממוצעת של 3%, שמאפיינת את רשתות המזון המוזלות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד