עוד יום סוער לוונטייז: הבורסה שגתה בכותרת הדיווח - המניה זינקה ואז צנחה

בשל טעות של הבורסה נשמטה המלה ''עדכון'' מהדיווח של וונטייז, והכותרת סיפרה על השלמתה של מכירת המניות של בעלי השליטה לאולפן הסרטים דסילו ■ מניית וונטייז זינקה בתוך דקות ב-15%, אך נחלשה לאחר מכן ■ היום איבדה החברה 8% משווייה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וונטייז. דף הבית של אתר MUVIZ
וונטייז. דף הבית של אתר MUVIZצילום: אתר MUVIZ
גיא ארז
גיא ארז

יום שלישי היה יום סוער למניית וונטייז . דיווח של החברה לבורסה על עדכון מכירת המניות של בעלי השליטה לחברת הסרטים דסילו הזניק את המניה ב-15% בתוך דקות. אלא שבשל טעות אנוש של הבורסה, המלה "עדכון" לא נכללה בכותרת הדיווח, ומשמעותו היתה כאילו המכירה הושלמה. כחצי שעה לאחר מכן עודכנה הכותרת, ומניית החברה נפלה - אך לבסוף ננעלה בעליות נאות של 10%. היום איבדה המניה 8%.

כותרת הדיווח הראשונית הצביעה על "השלמת שלב א', מכירת מניות בעלי השליטה לאולפן הסרטים דסילו" ועל "העברת 3.5 מיליון מניות, המהוות 9% מההון". המשקיעים, שממתינים זה כמעט שלושה חודשים להודעה על השלמת מכירתן של מניות וונטייז, הגיבו בהתלהבות.

אמנם את הכסף, 5 מיליון דולר, יקבלו רק בעלי השליטה - המנכ"ל והיו"ר נעם יוספידיס (26.6%), דין סלומון (12.3%) ואורן לוי (9.4%) - אך למכירה יהיו השלכות חיוביות על מחיר המניה. המכירה שעליה סוכם משקפת למניית החברה מחיר של 1.41 דולרים (5 שקלים), בעוד מניותיה נסחרות לפי שווי של 1.2 שקלים בלבד. מהלך זה אמור להיות שלב ראשון בעסקה, ובשלב השני תרכוש דסילו את יתר המניות מבעלי השליטה. זאת, לאחר רישום למסחר של מניות דסילו המתעתדת, כביכול, להנפיק את עצמה בקרוב בניו יורק.

דיווח החברה לבורסה ביום שלישי, ב-12:14, הביא בתוך דקות לקפיצה של עד 15% במניה, שנסחרה עד אז בירידות קלות. ואולם כחצי שעה לאחר הדיווח, תיקנה אותו החברה, והכותרת שונתה ל"עדכון בדבר השלמת המכירה". המניה, שהחלה להיחלש עוד קודם לתיקון, מחקה בתוך דקות את העליות החדות - אם כי בהמשך חזרה לעלות, וסיימה את המסחר בקפיצה נאה של כמעט 10%.

נועם יוספידיס, מבעלי וונטייזצילום: עופר וקנין

לפי הדיווח העדכני, דסילו "מתקדמת עם ביצוע הצעדים להשלמת שלב א', ופנתה לחברת נאמנות ישראלית לשם הסדרת ההחזקה של המניות אותן היא רוכשת, וכן התקשרה עם בנק חבר בורסה בישראל. בהתאם לכך, הודיעה הרוכשת כי היא נזקקת לתקופה קצרה נוספת להשלמת שלב א' של העסקה, תוך שציינה כי היא מעוניינת להביא להשלמת שלב זה במועד הקרוב ביותר".

תצטרך להמשיך לגייס

במארס כבר הפתיעה וונטייז, המתמחה בפיתוח והפצת פלטפורמת תוכן וטלוויזיה רב־ערוצית על גבי האינטרנט (OTT), עם הסכם למכירת 9% ממניות החברה לדסילו לפי שווי חריג של 50 מיליון דולר - פי שישה משווייה בשוק באותה עת. בניגוד לדיווחים הקודמים, הפעם וונטייז ודיסלו לא ציינו דד-ליין לביצוע העסקה. נראה כי מדובר בצעד נכון מבחינתן, לאחר שלא עמדו בתאריכי היעד הקודמים שהציבו. באמצע אפריל הודיעה החברה כי ההמחאות כבר נמסרו לבעלי השליטה, וכי "עם הודעת הבנקים על פירעונן, יועברו בפועל שטרי המניות לידי הרוכשת". באופן תמוה, כחודש לאחר "מסירת הצ'קים", עידכנה וונטייז כי קיבלה הודעה מהרוכשת, שלפיה "הסיבות לעיכוב בקבלת הכספים נובעות מענייניים טכניים הקשורים לרוכשת בלבד". וונטייז הוסיפה כי הרוכשת ציינה במפורש שהיא "מחויבת באופן מלא לקיומה של העסקה, וכי היא פועלת לשחרור הכספים בתוך 14 ימים לכל היותר".

אך גם 14 ימים לאחר דיווח זה, הכסף כאמור לא הגיע. ביום ה-15, יום לאחר הדד-ליין, הודיעה וונטייז כי דסילו התכוונה ל-14 ימי עבודה. כדי להסיר ספק היא ציינה את התאריך המיועד, 4 ביוני. יום לאחר מכן (שלשום), כאמור, נשלח הדיווח שכותרתו שונתה.

היו"ר והמנכ"ל יוספידיס, ויתר בעלי השליטה, יכולים להתנחם בכך שהסכם המכירה חתום ואינו תלוי בביצועיה העסקיים של וונטייז. דו"חותיה לרבעון הראשון, מצביעים על שהפסדי החברה גדלו. וונטייז הפסידה 5.6 מיליון דולר בשלושת החודשים הראשונים של השנה, בדומה להפסדיה בכל 2017. החברה אמנם הגדילה את הכנסותיה מ-193 אלף דולר ברבעון הראשון של 2017 ל-440 אלף דולר ברבעון הראשון, אך היא ממשיכה להציג הפסד גולמי ותפעולי של 425 אלף דולר ושל 1.7 מיליון דולר בהתאמה.

הערת עסק חי שממשיכה לעטר את דו"חותיה של וונטייז, מדגישה כי החברה תידרש להמשיך לגייס הון - כפי שעשתה פעמיים בתקופה האחרונה. יהיו שיטענו כי את מיליוני הדולרים שיקבלו בעלי השליטה יש להשקיע בחברה שאותה ייסדו - למען עתיד וונטייז והציבור המושקע בה.

מוונטייז נמסר: "החברה מעבירה את תוכן הדיווחים המיידיים, אך איננה מנסחת את כותרתם. מיד עם פרסום ההודעה פנתה החברה לבורסה לשם הסבת תשומת הלב לכותרת, ולמיטב ידיעתנו הכותרת תוקנה על ידם באופן מיידי". הבורסה אישרה כי זו היתה טעות אנוש של אחד מעובדיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש