"צפי לרווח לפני מס של 1.5 מיליארד שקל": המניה עם פוטנציאל עלייה של 57%

האנליסט עוז לוי מאייפקס קפיטל מרקטס הצטרף לממליצים על מניית ישראל קנדה – וצופה רווחים משמעותיים בשנים הבאות: "היתרון של ישראל קנדה - היכולת לממש קרקעות בשלב מוקדם ולהכניס שותפים שנושאים בעיקר העלויות"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט מידטאון בתל אביב
מידטאון. מגוריט תשכיר 30 דירות במגדל במחיר מפוקחצילום: מוטי מילרוד
ערן אזרן
ערן אזרן

במשך שנים ארוכות מניית חברת ייזום הנדל"ן ישראל קנדה התקשתה להתרומם, והשוק המקומי היה חשדן ביחס לשני בעלי השליטה, אסף טוכמאייר וברק רוזן.

עד 2016 עמדו השניים במרכזו של הליך מינהלי שנקטה רשות ני"ע, לאחר שהתברר כי מסרו לדירקטוריון ישראל קנדה מידע לא מדויק לגבי עסקת נדל"ן וגרמו לה לוותר על העסקה, כדי שיוכלו לנצל אותה בעצמם. ועדת האכיפה המינהלית של רשות ני"ע הטילה בשעתו על רוזן קנס של 250 אלף שקל ותשעה חודשי מניעת כהונה כנושא משרה בחברה – כלומר, נקטה בהליך אכיפה משמעותי.

טוכמאייר ורוזן מקפידים להדגיש בפני שוק ההון כי ישראל קנדה עברה שינוי משמעותי מאז ימי החקירה, והחברה - כמו גם בעלי השליטה - נמצאים כיום במקום אחר. השניים גם הציגו בפני שוק ההון "קבלות": פעילותה של ישראל קנדה גדלה משמעותית בשנים האחרונות ואיתה גם הגיעו הרווחים. במקביל, לחברה נכנסו משקיעים מרכזיים, שכללו גופים מוסדיים גדולים ( הפניקס , פסגות מנורה), וכן קרן הגידור של רועי ורמוס נוקד קפיטל וקבוצת ספרה.

בינתיים, נראה כי בשוק ההון החליטו לתת הזדמנות לטוכמאייר ורוזן. מניית ישראל קנדה זינקה במהלך 5 השנים האחרונות ביתר מ-320%. בפברואר האחרון חצה שווי החברה, לראשונה, רף של מיליארד שקל, בתמיכתן של סקירות אנליזה חיוביות. עם זאת, מאז פברואר השילה המניה כ-25%, בדומה למגמה שאפיינה את חלק ממניות הנדל"ן בבורסה.

היום מצטרף גוף אנליזה נוסף - אייפקס קפיטל מרקטס - לסיקור החיובי על ישראל קנדה. האנליסט עוז לוי המליץ על המניה, במחיר יעד של 5.46 שקלים - פוטנציאל לעלייה של 57% לעומת מחיר השוק. מחיר היעד מגלם לישראל קנדה שווי כלכלי גבוה של 1.3 מיליארד שקל, בהשוואה לשווי שוק של כ-836 מיליון שקל. בתגובה מניית ישראל קנדה מזנקת בכ-6%.

יכולות ייזום גבוהות

"לישראל קנדה יכולות ייזום יוצאות דופן כפועל יוצא של הניסיון הרב של מנהליה, המתבטא ביכולת איתור קרקעות והשבחתן, בהשגת מימון מגופים בנקאיים ומשותפים פיננסיים ובעיקר בשיווק הזכויות למשקיעים פרטיים רבים, בטרם מועד התשלום הנדרש בגין רכישתן. כל זאת מאפשר לחברה לבצע עסקות בעלות פוטנציאל רווח גבוה, תוך כדי ריתוק וסיכון הון עצמי מינימאלי", כתב לוי.

לוי העריך שהפרויקטים המרכזיים שמקדמת ישראל קנדה עשויים להניב לה בשנים הבאות רווח לפני מס משמעותי של 1.5 מיליארד שקל. הרווח צפוי לתרום להגדלת הונה העצמי של החברה, שהסתכם נכון לסוף 2017 בכ-550 מיליון שקל. בין הפרויקטים המרכזיים בהם שותפה החברה הזכיר לוי את מידטאון ת"א - פרויקט מגורים חדש ברחוב אחד העם בת"א; פרויקט קנדה אקרו בסיטי (בניין בנק לאומי), פרויקט Sea Tower למיקרוסופט בהרצלייה ופרויקט לפיד בסמוך לרחוב אילת בת"א.

לוי, אנליסט מוערך, הדגיש כי הנגישות ההולכת ומשתפרת של ישראל קנדה לשוק ההון, על רקע חידוש אמון המשקיעים, תאפשר לה להרחיב את פעילות הייזום למגורים ולפרויקטים מניבים בשנים האות. זאת, בין היתר, בעזרת גיוס אקוויטי (מניות) של כ-100 מיליון שקל שביצעה בנובמבר.

"ישראל קנדה היא 'עוף' שונה בשוק ההון. אין לה פרופיל עסקים סטנדרטי של חברת ייזום נדל"ן או נדל"ן מניב", אמר היום לוי ל-TheMarker, "החברה קונה קרקעות בשלבים של טרום תב"ע (תוכנית בניין עיר, ע"א) ולטווחים ארוכים. היתרון שלה הוא ביכולת לממש את הקרקעות בשלב מוקדם יחסית, ולהכניס שותפים שנושאים בעיקר העלויות, כך שהיא מסכנת באופן מינימאלי את הונה העצמי.

"כרגע נקודת הכניסה בישראל קנדה נוחה מאוד. אם תוסיף להון העצמי של החברה את הרווח שטרם הוכר בפרויקט מידטאון (89 מיליון שקל) ואת הרווח שטרם הוכר ממכירת הזכויות בפרויקט למגורים ברמת השרון (109 מיליון שקל) - אתה כבר נוגע בשווי השוק של החברה. מנקודה זו, יש לחברה הרבה מקורות אפסייד נוספים – ובהם, פרויקט אחד העם ופרויקט לפיד. המאפיין המרכזי של שני הפרויקטים, שהם בשלבים מתקדמים יחסית, הוא העובדה שהחברה משקיעה מעט הון עצמי, אך צפויה לעודפי רווחים די גבוהים", אמר לוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד