נתנאל גרופ ויתרה על לוד: מוכרת את הקרקע לפרויקט מגדלי נתנאל בכ-158 מיליון שקל

החברה חתמה על הסכם אופציה עם חברת אלדד פרי נדל"ן, לפיו אלדד תוכל לרכוש את הקרקע תוך 120 יום בתמורה לכ-73 מיליון שקל - ותמורה מותנית נוספת בסכום של כ-85 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
מתחם שגיא בלוד
הדמיה של מתחם שגיא בלודצילום: סטודיו טל אלימלך
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת ייזום הנדל"ן נתנאל גרופ , העוסקת בייזום תכנון והקמת פרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים בישראל, דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם עם חברת אלדד פרי נדל"ן, לפיו תעניק נתנאל אופציה לחברת אלדד פרי נדל"ן לרכוש ממנה את מלוא הזכויות בפרויקט מגדלי נתנאל בעיר לוד.

תמורת מתן האופציה שילמה חברת אלדד פרי נדל"ן במועד חתימת ההסכם סך של כ-7.9 מיליון שקל (5% מהיקף התמורה הכוללת). במידה והאופציה תמומש לאחר 120 יום, תקבל נתנאל גרופ תמורה נוספת של 65.1 מיליון שקל.

פרויקט מגדל נתנאל ממוקם ברחוב יוברט המפרי במתחם שגיא בעיר, וכולל הקמת 5 מגדלי מגורים שיכללו 90 יחידות דיור בכל מגדל, ובסך כולל של 450 יחידות דיור. לפרויקט תב"ע מאושרת להקמת 2 מגדלים שיכללו 180 יחידות דיור, ובכפוף לאישור שינוי התב"ע שהגישה נתנאל, ביוזמת עיריית לוד, ניתן יהיה להקים במקום שלושה מגדלי מגורים נוספים, של 90 יחידות דיור כל אחד. עלות כלל הפרויקט מוערת בכ-450 מיליון שקל.

אם וכאשר תאושר בקשת התב"ע שהגישה נתנאל להקמת 270 יחידות דיור נוספות, תשלם אלדד פרי נדל"ן לחברה תמורה נוספת של 84.5 מיליון שקל. במידה והתב"ע החדשה תכלול כמות שונה של יחידות דיור, תותאם התמורה שתקבל נתנאל גרופ, למחיר של 350 אלף שקל אשר יוכפלו בכמות הדירות שניתן יהיה לבנות בהתאם לתב"ע שתאושר.

ככל שתמומש האופציה, ובהנחה שתאושר התב"ע החדשה בגין 450 יחידות דיור, צפויה נתנאל גרופ לקבל תמורה כוללת של כ-158 מיליון שקל, ולרשום מהעסקה רווח של כ-85 מיליון שקל (לפני מס).

נתנאל גרופ, שבשליטת (60%) האחים נתנאל, נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-132 מיליון שקל, בעוד הונה העצמי הסתכם נכון לסוף 2017 בכ-200 מיליון שקל. ככל שהרווח מהעסקה בלוד יירשם, ההון העצמי של החברה צפוי לגדול משמעותית.

מניית נתנאל ירדה בשנה האחרונה בכ-36% - בדומה למגמה שאפיינה את כלל חברות הייזום למגורים, על רקע התקררות השוק. החברה מוחזקת בין השאר על ידי בית ההשקעות ילין לפידות (15%) ואלטשולר שחם (10.6%), שהמירו בעבר חוב של החברה למניות.

בתחילת השבוע דיווחה נתנאל כי נטלה מימון של 60 מיליון שקל מתאגיד בנקאי, כנגד שעבוד המרכז המסחרי במגרש 111 בחולון. קרן ההלוואה נושאת ריבית אפקטיבית של כ-3% בשנה. ההלוואה פרעה הלוואה אחרת שנטלה בעבר נתנאל (רה-פייננס). בחודש שעבר התפטרה סמנכ"לית הכספים לימור כהן מתפקידה בחברה – וזאת לאחר 11 שנים.

את 2017 סיימה נתנאל גרופ עם רווח נקי של כ-7 מיליון שקל. באחרונה השיקה החברה את המתחם המסחרי באזור ח-501 בחולון, וחתמה על הסכם שכירות ארוך טווח עם אלביט מערכות, שבמסגרתו שכרה אלביט את מרבית השטח במבנה משרדים חדש, שאותו הקימה נתנאל גרופ בפארק תמר שברחובות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה