התפוצצה העסקה למכירת בזק - יורוקום מתפרקת

המגעים של הבנקים עם נתי סיידוף ומשקיעים אחרים למכירת בזק לא הבשילו ■ רואי החשבון של אינטרנט זהב ובי-קום סירבו לחתום על דו"חות החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שאול אלוביץ' בהארכת מעצרו
שאול אלוביץ' בהארכת מעצרוצילום: עופר וקנין

לאחר שהבנקים הנושים של יורוקום תקשורת ויורוקום נדל"ן, שהיו מצויות בשליטת שאול אלוביץ', לא הצליחו למכור אותן - ייכנס מחר (ה') לתוקף פירוק של יורוקום תקשורת וכינוס נכסים של יורוקום נדל"ן. המשמעות ברורה: המכירה של נכסי החברות הללו, ובראשם בזק , תתבצע באמצעות בית המשפט.

אתמול דיווחו אינטרנט זהב ו בי-קום , שבשליטת יורוקום תקשורת, כי רואי החשבון של החברות בישראל, משרד סומך חייקין, ורואי החשבון בארה"ב סירבו לחתום על דו"חותיה הכספיים השנתיים ל-2017. זאת, נוכח דרישות מקיפות של הרגולטורים בארה"ב.

בתחילת השבוע עוד נראה היה כי דיסקונט, הפועלים והבינלאומי בסופו של דבר יסכמו עם איש העסקים נתי סיידוף על מכירת אינטרנט זהב, בתמורה לכ-180 מיליון שקל ומנגנוני עליית ערך במידה ותחול התאוששות במניית בזק. החבילה הסופית שממנה עשויים היו הבנקים ליהנות הוערכה ב-450-400 מיליון שקל.

בסופו של דבר החליטו הבנקים לבצע את הליך המכירה של אינטרנט זהב במסגרת הליך פירוק, שייכנס כאמור לתוקף מחר. בכך מקווים הבנקים כי יוכלו לקיים הליך תחרותי ולקבל תמורה גבוהה יותר מההצעות שהוגשו להם עד עכשיו.

נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

עם זאת, בפני הבנקים עומדים 2 מכשולים עיקריים: הצורך להזרים כ-100 מיליון שקל לאינטרנט זהב, בכדי להבטיח את תשלום האג"ח שלה בספטבמבר הקרוב, ובכך להימנע מהצורך למכור את מניות בי-קום במחירים נמוכים - או לחלופין לבצע גיוסי הון באינטרנט זהב, שהיו מדללים את בעלי המניות הנוכחיים. אחת החלופות לכך היא שהבנקים יתנו הלוואת גישור.

סוגיה נוספת שעלולה להקשות על ההליך קשורה לכך שכרגע לאינטרנט זהב ובי-קום אין דו"חות כספיים מעודכנים – דבר שעשוי למנוע הגעה של רוכשים פוטנציאליים בינלאומיים. לפי הערכות, עורכי הדין של דיסקונט - אמנון לורך, ושל הפועלים - פיני רובין - צפויים להתמנות כמפרקים של יורוקום תקשורת.

השופט איתן אורנשטייןצילום: עופר וקנין

עו"ד חגי אולמן צפוי להתמנות מחר לכונס נכסים של יורוקום נדל"ן, החייבת כ-250 מיליון שקל לקונסורציום מממנים בראשות בנק מזרחי טפחות. אולמן יטפל במימוש מניות חלל תקשורת (55%) ובמכירת זכויות במידטאון (37.5%), ויקווה כי ניתן יהיה למכור אותם במחירים שיאפשרו פירעון מלוא החוב. בנוסף, לאחר שנשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, אישר ליורוקום תקשורת למכור את החזקותיה בחברת אנלייט אנרגיה (כ-15%), המכירה צפויה להתבצע בימים הקרובים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים