"אפי נוה חצה קו אדום": סלינגר מגיבה למתקפה של יו"ר לשכת עורכי הדין

סלינגר: "זה שיח אלים, מתלהם ולא תרבותי של נוה, בתמיכת ליאור רוזנפלד מלשכת סוכני הביטוח. זוהי חציית קו אדום, שאינה מכבדת עובד ציבור, המנסה לפגוע בי אישית וברשות שוק ההון והביטוח" ■ כחלון: "סלינגר היא שומרת סף אמיצה - מוטב כי הדברים לא היו נאמרים"

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר (מימין), ויו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה
דורית סלינגר ואפי נוה. "דברים מקוממים ולא ראויים"צילום: אייל טואג, עידן מילמן
אסא ששון
אסא ששון

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הגיבה הערב (ג') בכינוס באוניברסיטת תל אביב לדברי יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה: "איני יכולה שלא להתייחס לשיח האלים, המתלהם והלא תרבותי של נוה, ובתמיכת ליאור רוזנפלד מלשכת סוכני הביטוח. זוהי חציית קו אדום, שאינה מכבדת עובד ציבור, המנסה לפגוע בי אישית וברשות שוק ההון והביטוח".

גם שר האוצר, משה כחלון, הגיד לדברים בטוויטר: "דורית סלינגר היא שומרת סף אמיצה שכל פעולותיה נעשות אך ורק מתוך ראיית טובת ציבור החוסכים והמבוטחים ובשל כך אזרחי ישראל חבים לה חוב גדול. הדברים שנאמרו לא מקובלים - לא בסגנון ולא בתוכן ומוטב אילו לא היו נאמרים".

הציוץ של כחלון

אתמול הפתיע נוה כשתקף את סלינגר בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת. נוה אמר: "גברת סלינגר תיזכר כמפקחת הכי גרועה בעולם. היא נוהגת בכוחניות ואגרסיביות. לפני כן נאמה המפקחת שלכבוד הכנס שלכם היא הוציאה חוזר נגדכם, וזה אומר שהיא ממש לא מכבדת אתכם או סופרת אתכם. כל שלושה ימים יוצא חוזר בתחום הביטוח, במקום שהמפקחת תיישם החלטות ממשלה להפחתת נטל הרגולציה. לדבריו, סוכנים מגיעים למצב שהם לא מסיימים את החודש, זה לא צריך להיות כך. אם את, כמפקחת, רוצה לבטל את סוכני הביטוח, וזאת דעה לגיטימית, אז תגידי את זה ישר בפנים. זה לא רק אתם. חברות הביטוח גם שם".

סלינגר הגיבה לדברים הערב: "אני גאה להוביל את הרשות ברפורמות הרבות שנעשו להסדרת תחום הביטוח והפנסיה, שקיבלו גיבוי של שר האוצר, משה כחלון, וסגנו, יצחק כהן, ופעלו לטובת הציבור. הרפורמות נועדו להגן על כל מבוטח או חוסך שקולם אינו נשמע. בניגוד לבעלי העניין, כמו נוה, הפועלים מאינטרסים כלכליים ופוליטיים גרידא. לא טובת הציבור עומדת לנגד עינו אלא טובתו האישית בלבד.

"על אילו מהרפורמות של הרשות התרעם נוה? על הורדת דמי הניהול? על פעילות המסלקה הפנסיונית, המאפשרת לאזרח לבדוק את חסכונותיו? על הכלים שהרשות הוציאה, כמו הר הכסף או הר הביטוח? קצפו יצא על הרפורמה שנועדה לחזק את מעמד המבוטח, ולסייע לו בצורה מהירה וחינמית למצות את זכויותיו בעת תביעת ביטוח.

"החוק להקמת מוסד לבוררות הובא בידי כחלון לאישור הממשלה, שהבינה שיש כאן הזדמנות לסייע לאזרחים בעת הגשת תביעת ביטוח. השיח כפי שהתקיים ביום שני לא ימנע מאתנו לממש את החזון שלנו ואת התפקיד שהוטלו עלינו בחוק, ולהמשיך לפעול לטובת הציבור, לרבות קידום החוק להקמת המוסד לבוררות".

דבריה נאמרו בכנס ענף הביטוח של מכון קסירר לחשבונאות, בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

גם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, והמפקחת על הבנקים, חדוה בר, פירסמו הודעה שלפיה הן "מגנות בחריפות את הביקורת הלא-ראויה שהושמעה כלפי ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר בכנס סוכני הביטוח. בשיח הציבורי בישראל יש מקום לביקורת ולחילוקי דעות. עם זאת אין לעבור לסדר היום למול הכפשות אישיות כלפי רגולטורים שעושים את עבודתם במקצועיות וטובת הציבור הרחב הינה העקרון היחיד שעומד לנגד עיניהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר