הפועלים, לאומי, מזרחי טפחות והראל יממנו לגיל אגמון את רכישת ורידיס

הבנקים יעניקו לחברת דלק רכב, שבשליטת אגמון, הלוואה של 800 מיליון שקל לצורך רכישת השליטה בחברת התשתיות ורידיס מקרן ההשקעות הבינלאומית אוקטרי תמורת 992 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
גיל אגמון, בעל השליטה בדלק רכב
גיל אגמון, בעל השליטה בדלק רכבצילום: עופר וקנין
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

הבנקים הפועלים , לאומי , הבינלאומי , מזרחי טפחות וחברת הראל ביטוח יעניקו לחברת דלק רכב , שבשליטת גיל אגמון, הלוואה של 800 מיליון שקל לצורך רכישת השליטה בחברת התשתיות ורידיס (70%) מקרן ההשקעות הבינלאומית אוקטרי תמורת 992 מיליון שקל, ולפי שווי פעילות של 1.42 מיליארד שקל.

סכום נוסף של 100 מיליון שקל תקבל דלק רכב כהלוואת מוכר לשנה מאוקטרי, ואת שאר הסכום דלק רכב תשלים ממקורותיה העצמיים. ייתכן שדלק רכב תמכור חלק מהנדל"ן שהיא מחזיקה.

הראל ביטוח לא רק תעמיד לדלק רכב אשראי בעסקה זו, אלא גם תצטרף אליה כשותפה — כשתרכוש 10% מוורידיס תמורת 142 מיליון שקל ולפי שווי דומה לזה שלפיו דלק רכב מבצעת את העסקה. יתרת 20% ממניותיה של ורידיס מוחזקות בידי קרן תש"י, שרכשה אותן ביולי 2017 תמורת 100 מיליון דולר.

ורידיס היא חברת השקעה בתשתיות, הפעילה בתחומי איכות הסביבה, התפלת מים, וייצור חשמל ופתרונות אנרגיה.

עסקת דלק רכב־ורידיס היא מהעסקות הבודדות של מימון אמצעי שליטה שבה הבנקים משתתפים בשנים האחרונות. כנגד קבלת מימון מהבנקים והראל. דלק רכב לא תעניק למממנים ביטחונות, אלא תעניק שעבוד שלילי על נכסיה — כלומר היא לא תוכל לשעבד נכס כלשהו ללא אישור של המממנים. היא גם התחייבה לעמוד בקובננטים (התניות פיננסיות) שנקבעו בהלוואה.

למרות הגאות בשוק ההון ויכולת לגייס באמצעות אג"ח בריביות זולות, אגמון העדיף לקבל מימון בנקאי, מתוך הערכה כי במקרה של הידרדרות בעסקיו יהיה לו קל יותר להתנהל מול הבנקים מאשר מול שוק ההון. כך נהג אגמון גם לפני שבע שנים וחצי כשרכש מקבוצת דלק של יצחק תשובה את השליטה בדלק רכב (22%) תמורת כמיליארד שקל, ומימן את העסקה באמצעות נטילת חוב פרטי של כמיליארד שקל מהבנקים, בראשות הפועלים, ומגופים מוסדיים. מאז דלק רכב חילקה דיווידנדים בהיקף עצום של 3.4 מיליארד שקל, כשאגמון קיבל, בהתאם לאחזקתו בחברה (38%), 1.25 מיליארד שקל, והחזיר את מלוא החוב.

דלק רכב היא יבואנית מכוניות מדגם BMW, מאזדה, פורד, והיא נסחרת לפי שווי שוק של 2.26 מיליארד שקל.

מחזור המכירות של ורידיס הסתכם ב–887 מיליון שקל ב–2016, הרווח התפעולי היה 113 מיליון שקל, והרווח התפעולי התזרימי הגיע ל–25.6% ממחזור ההכנסות, כלומר 227 מיליון שקל. ההון העצמי של HoldCo, החברה הלוקסמבורית המחזיקה בוורידיס, היה 372 מיליון שקל ב–2016, והיקף ההתחייבות של החברה הסתכם ב–1.8 מיליארד שקל.

ורידיס מחזיקה ב–20% מתחנת הכוח רותם, שהספקה הוא 446 מגה־ואט, והיא מופעלת בגז טבעי בגיבוי סולר. החברה מחזיקה גם בבעלות משותפת ושווה עם חברת הנדסת התפלה (IDE) במתקן ההתפלה באשקלון, שכושר ההתפלה השנתי שלו הוא 120 מיליון מ"ק. בנוסף, מספקת ורידיס שירותי איסוף ופינוי פסולת ביתית ותעשייתית עבור עיריות ורשויות מקומיות, וממיינת פסולת למטרות מיחזור, המועברת למפעלי מיחזור וייצור אנרגיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן