הטוטו פודה מבתי ההשקעות כחצי מיליארד שקל

המועצה להסדר ההימורים בספורט הורתה ל-7 בתי ההשקעות שמנהלים את התיק שלה לממש את הנכסים בו עד סוף מאי

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת ספורט טוטו
צילום: תומר אפלבאום
אסא ששון
אסא ששון

חוק חדש מחייב את הטוטו - המועצה להסדר ההימורים בספורט - להעביר למדינה את יתרת הכספים שברשותה עד סוף השנה. בשל כך החליטו מנכ"ל הטוטו, איציק לארי, ויו"ר הטוטו, רו"ח יוסי פילוס, לממש את תיק ההשקעות של המועצה בהיקף של כחצי מיליארד שקל.

הנהלת הטוטו שלחה מכתב לשבעת בתי ההשקעות שמנהלים את התיק שלה ובו בקשה לממש את הנכסים. על-אף שיש יותר מחצי שנה עד סוף 2018, הוחלט לפעול למימוש הנכסים כבר כעת מחשש שהתהליך יארוך זמן.

הנהלת הלוטו מעדיפה שהמימוש יתפרש על פני תקופה ממושכת יותר כדי "להחליק" את ההפסדים שעלולים להיווצר כתוצאה ממכירת התיק. התיק עצמו מורכב ברובו מאג"ח, עם מרכיב מניות. בתי ההשקעות התבקשו לממש את התיק עד סוף מאי ועד סוף השנה הכסף ישב בפקדונות. המימוש נעשה כאשר שווקי המניות והאג"ח קרובים לשיא.

בחמש השנים האחרונות שדווחו בדו"חות הטוטו (2016-2012) רשמה המועצה רווחי מימון בסכום כולל של 173 מיליון שקל. 2012 היתה שנת השיא, עם רווח הון של 55.7 מיליון שקל.

התיק של הטוטו מנוהל כך שבכל שנה בתי ההשקעות נבחנים על התשואה וסטיית התקן. שני בתי ההשקעות שהציגו את התשואה הגרועה ביותר מודחים, ובמקומם נבחרים שני בתי השקעות חדשים. בשנים האחרונות נוהלו התיקים בין היתר על ידי כמה מבתי ההשקעות הגדולים במשק, בהם אקסלנס, דש, אלטשולר-שחם, אי.בי.אי, ילין-לפידות, אפסילון ופעילים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב