הפניקס מובילה את ענף הביטוח ברווחיות, בתשואה להון ובשכר

הדו"חות הכספיים של חברת הביטוח מגלים עלייה של 25% בשנה ברווח הכללי - וזינוק של 120% בענף הביטוח הכללי ■ הזרוע הפיננסית של החברה, אקסלנס, הציגה תוצאות דומות לאלה שהיו בשנה הקודמת, למרות השינויים שבוצעו בהנהלה

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות
מנכ"ל הפניקס, אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'
אסא ששון
אסא ששון

בימים האחרונים ביקר בישראל אלן ווטרס, מנכ"ל חברת הביטוח סיריוס, הממתינה לאישור המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כדי לרכוש את השליטה בפניקס. היום (ג') הפניקס פירסמה את דו"חותיה הכספיים ל-2017, והם העלו חיוך על פניו של ווטרס.

הפניקס סיכמה את השנה עם רווח כולל של 869 מיליון שקל - הגבוה מבין חברות הביטוח בישראל. בתקופה המקבילה ב-2016 היה הרווח הכולל של החברה 694 מיליון שקל, כך שחל גידול של 25%. התשואה על ההון הסתכמה ב-16.5% בשנה שעברה - אף היא הגבוהה מבין חברות הביטוח בישראל.

גם בתחום השכר הפניקס מובילה. בראש טבלת מקבלי השכר בענף הביטוח ניצב איציק עוז, מנכ"ל משותף בסוכונת ההסדרים הפנסיונית אגם לידרים, עם עלות שכר של 9.7 מיליון שקל. אחריו בטבלה נמצא רן גבעון, מנכ"ל סוכנות הביטוח כהן גבעון, עם עלות שכר של 4.7 מיליון שקל, ואילו מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות, "הסתפק" בעלות שכר של 3.5 מיליון שקל.

צמיחה של 120% בביטוח הכללי

בתחום הביטוח הכללי הרווח של הפניקס לפני מס ב-2017 הסתכם ב-435 מיליון שקל לעומת כ-198 מיליון שקל בשנה הקודמת - צמיחה של כ-120%. הסיבות לצמיחה הניכרת הן שיפור ברווחיות במרבית הענפים והפרשות בגין תקנות בדבר ריבית היוון וקצבאות ביטוח לאומי.

בתחום החיסכון ארוך הטווח וביטוחי החיים היה הרווח לפני מס בשנה שעברה כ-246 מיליון שקל, לעומת כ-220 מיליון שקל ב-2016. בתחום הבריאות, הרווח של הפניקס הסתכם ב-125 מיליון שקל ב-2017 לעומת כ-122 מיליון שקל בשנה הקודמת. השיפור ברווח נובע משיפור בתוצאות הקולקטיביות ובתוצאות מרבית מוצרי הפרט שמוכרת החברה. בשנת הדו"ח בוצע עדכון הנחות אקטואריות, שהגדיל את העתודות בבריאות ב-65 מיליון שקל לעומת 98 מיליון שקל ב-2016.

ירידה קלה ברווח של אקסלנס

הפניקס רכשה את מלוא אחזקות הציבור בזרוע הפיננסית שלה, בית ההשקעות אקסלנס. הרווח הכולל בתחום לפני מס הסתכם ב-95 מיליון שקל בשנה שעברה לעומת 96 מיליון שקל ב-2016. ברבעון האחרון של 2017 הסתכם הרווח בזרוע הפיננסית ב-6 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

חנה הולנדר, מנכ"לית אקסלנסצילום: תומר אפלבאום

ב-2017 הוחלפו מנהלי בית ההשקעות, ויושמו תהליכי התייעלות וסינרגיה שהביאו לירידה בהוצאות הנהלה ובהוצאות הכלליות, שקיזזו את הירידה ברווח כתוצאה משחיקה בדמי הניהול ובהכנסות משירותים פיננסים אחרים, שנבעה מירידה בנכס המנוהל בתחום קרנות הנאמנות וכן בתעודות הסל. לקראת סוף 2017 החלה מגמת בלימה בפדיונות נכסי הקרנות.

ב-1 בנובמבר 2017 התחילה חנה הולנדר לכהן בתפקיד מנכ"לית אקסלנס. הרווח השנה הושפע גם משערוך לראשונה של מניות הבורסה לניירות ערך, בסך כ-15 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט