המסחר ננעל בירידות חדות: ת"א 35 איבד 1%, ת"א 90 נפל ב-1.25%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

המסחר ננעל בירידות חדות

המסחר בבורסה ננעל בירידות חדות, בדומה למגמה השלילית בבורסות העולם. מדדי ת"א 35 ו ת"א 90 ירדו ב-1% ו-1.25% בהתאמה, ומדד הבנקים איבד 1.6%. מדדי ה נדל"ן ו הנפט-גז ירדו בכ-1% כל אחד, ו- SME60 ירד ב-1.3%.

מניית לאומי איבדה 2.1% במחזור הגבוה בשוק. פועלים ו דיסקונט נחלשו ב-1.4% ו-1.6% בהתאמה.

מזור רובוטיקה נפלה ב-6.1% במחזור השני בגובהו, בהמשך לנפילה של 5.4% אתמול. טבע איבדה 2.3% ו בזק ירדה ב-1.3%.

נייס בלטה עם עלייה של 1.5%, לצד אורמת , שטראוס ו עזריאלי שהיו מהמניות הבודדות שעלו. וונטייז , שטסה אתמול ב-83%, התממשה וירדה ב-7.3%, מדיוי קפצה ב-8% ואילו טוגדר איבדה 5.7%.

סאני תקשורת נפלה ב-7.7% לאחר דו"חות חלשים לרבעון הרביעי בהשוואה לשני הרבעונים הקודמים לו. פוקס זינקה בתגובה לדו"חותיה שפורסמו אתמול, מהם עלה כי החברה לא נפגעה מהמשבר בענף הקניונים והאופנה.

עוד נסחרו בירידות: פרטנר , כיל , אמות , אלוני חץ , אופקו הלת' , ו פז נפט .

ירידות בבורסה: ת"א 35 יורד ב-0.8%

המסחר ממשיך להתנהל בירידות, שהולכות ומחריפות. מדדי ת"א 35 ו ת"א 90 יורדים ב-0.8% ו-0.5% בהתאמה, ומדד ה בנקים נופל ב-1.7% בלחץ מניות לאומי ו- פועלים , שמובילות את המגמה השלילית.

טאואר , מזור רובוטיקה , בזק , פז נפט ו פרטנר נחלשות בשיעורים חדים, ואילו אמות (במחזר גבוה) סודהסטרים , אלביט מערכות , ו ארפורט סיטי יורדות בשיעורים מתונים.

לחיוב בולטות פוקס שמגיבה לדו"חותיה שפורסמו אתמול, מניות הקנאביס טוגדר ו מדיוי , ו שטראוס , שעולה קלות.

מנכ"לית בזק סטלה הנדלר פורשת מתפקידה

מנכ"לית בזק , סטלה הנדלר, הודיעה היום (ב') על פרישתה מהתפקיד. הנדלר, שנעצרה ונחקרה בפרשת בזק, תסיים את תפקידה ביולי הקרוב.

הנדלר אמרה כי "לאחר שהשלמתי קדנציה של חמש שנים בבזק ולקראת החלפת הבעלות בחברה, וכן לאור החקירות והנסיבות שנוצרו, החלטתי לפרוש מתפקידי. זהו הדבר הנכון לעשות הן מבחינתי האישית והן מבחינת בזק. בזק כיום היא חברה חזקה ותחרותית יותר והיא ערוכה היטב כדי לשמור על ההובלה גם בעתיד. אני שמחה שהיתה לי הזכות להשפיע על עתיד זה".

לכתבה המלאה.

מדיוונד שכרה בנק השקעות לניהול מו"מ למכירתה למשקיע אסטרטגי

מדיוונד שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה (34.9%) קיבלה הצעה להירכש ממשקיע אסטרטגי. כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו היום (ב'). מדיוונד מפתחת תרופות מבוססות אנזים שמופק מגבעול אננס לטיפול בכוויות ובפצעים קשי ריפוי, ונסחרת בשווי של 110 מיליון דולר - לאחר שאיבדה 75% משוויה ב-5 השנים האחרונות.

יו"ר מדיוונד סטיבן ווילס אמר שדירקטוריון החברה שכר את שירותיו של בנק ההשקעות Moelis כדי לנהל את המשא ומתן על מכירת החברה. ווילס עמד בעבר בראשה של חברת Derma Sciences שנמכרה לחברת Integra תמורת 250 מיליון דולר, אחת העסקות האחרונות שבוצעו בתחום ריפוי הפצע.

לכתבה המלאה.

רווחי אופל בלאנס ב-2017 גדלו ב-15%

אופל בלאנס , המתמחה במתן שירותים פיננסיים לעסקים ומגוון שירותי מימון סיימה את שנת 2017 עם הכנסות משירותים פיננסיים של כ-48.6 מיליון, גידול של כ- 18%. בהשוואה ל-2016. ההכנסות משירותים פיננסיים נטו בניכוי חומ"ס הסתכמו בכ-34.6 מיליון, לעומת הכנסות של כ-30.5 מיליון שנה קודם, והרווח הנקי גדל בשנת 2017 בכ-15% והסתכם בכ-16 מיליון שקל.

מניית אופל בלאנס עולה כעת ב-1.8% לשווי שוק של 183 מיליון שקל, ומשלימה עלייה של כמעט 10% מתחילת השנה.

דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס: "אנחנו מאוד שמחים לסיים שנה נוספת של עשייה שהביאה לידי ביטוי את אסטרטגיית הגידול וההתרחבות. הרבעון הרביעי של שנת 2017 הוא רבעון שיא לחברה והוא מסיים שנה מוצלחת במיוחד של גידול ושיפור בכל הפרמטרים. ברבעון זה בא לידי ביטוי ניהול הסיכונים הקפדני שלנו תוך קיטון בהוצאות לחומ"ס מרבעון לרבעון לכל אורך השנה. קבוצת אופל בלאנס עובדת ביעילות רבה וסניף באר שבע תורם להגדלת הפעילות והרווחיות.

"תיק הלקוחות ממשיך לגדול תוך ניצול מקורות המימון המגוונים שהביאו להורדת עלויות המימון של החברה וסך עסקאות הניכיון הוא מעל ל-1.25 מיליארד שקל. הרגולציה אף היא מסייעת להרחבת הפעילות שלנו. אנו סבורים שמגמת הצמיחה רק תלך ותתחזק".

פוקס מזנקת בתגובה לדו"חות; סאני מתרסקת

מניית פוקס מזנקת כעת ביותר מ-10% בתגובה לדו"חותיה הכספיים הטובים שפורסמו אתמול. מחזור המסחר במניה כבר עקף את הממוצע היומי בה, ושווי החברה עולה ל-827 מיליון שקל. למרות הזינוק, מתחילת השנה איבדה המניה כ-16%.

>>> לידיעה המלאה

מנגד, סאני תקשורת מגיבה לדו"חותיה ל-2017 בקריסה של כ-10%, ומוחקת את העליות שרשמה מתחילת השנה.

עוד בולטות במסחר: וונטייז , שבעלי מניותה מממשים היום ומחירה יורד ב-6.6% - לאחר זינוק של 83% אתמול, אינרום שעולה ב-5% לאחר הדו"חות, ו לאומי , מזור רובוטיקה , טאואר , ו בזן שרושמות כולן ירידות קלות.

ירידות באסיה

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות על רקע השערוריה הפוליטית ביפן ובחירתו של נגיד חדש לבנק המרכזי של סין. טוקיו יורדת ב-1%; הונג קונג עולה ב-0.1%; שנחאי מוסיפה 0.1% לערכה; סינגפור יורדת ב-0.1%; סיאול נחלשת ב-0.7%; וסידני עולה ב-0.2%.

ביפן נחשף בשבוע שעבר כי משרד האוצר זייף מסמכים שנוגעים למכירת קרקעות ציבוריות לארגון לאומני שעוסק בהפעלת בתי ספר, ולו קשרים לאשתו של ראש הממשלה שינזו אבה. ראש הממשלה ואשתו מכחישים כל קשר לפרשה, אך שני סקרים שנערכו בסוף השבוע הציגו ירידה דרמטית בפופולריות של אבה.

בסין הקונגרס הלאומי הצביע בעד מועמדו של הנשיא שי ג'ינגפינג לתפקיד נגיד הבנק המרכזי של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. יה גאנג קודם מתפקיד סגן נגיד הבנק המרכזי לנגיד הבנק. בנוסף, הקונגרס הודיע על מינויו של היועץ הכלכלי של שי, ליו הי, לתפקיד סגן הנגיד.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המרכזיים. הין עולה ב-0.2% מול הדולר ל-105.74 ין לדולר; היורו יורד ב-0.2% ל-1.2267 יורו לדולר; והליש"ט יורדת ב-0.2% ל-1.3918 לישט לדולר.

לעמוד המט"ח של TheMarker Finance

הנפט נסחר בירידות: נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.5% ל-62 דולר לחבית, ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.6% ל-65.8 דולר לחבית.

מבול דו"חות בבורסה

חברת סאני תקשורת דיווחה כי הכנסותיה ב-2017 הסתכמו ב-1.06 מיליארד שקל, לעומת 903.2 מיליון שקל ב-2016. הרווח התפעולי של החברה עלה ל-91.8 מיליון שקל, לעומת 36.8 מיליון שקל בשנה הקודמת, והרווח הנקי הוכפל ל-41.7 מיליון שקל.

הכנסות ויקטורי הסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל ב-2017 לעומת 1.4 מיליארד שקל ב-2016. הרווח התפעולי גדל ל-45.1 מיליון שקל לעומת 40.1 מיליון שקל אשתקד, והרווח הנקי עלה ל-32.2 מיליון שקל בהשוואה ל-23.3 מיליון שקל ב-2016.

הכנסות חילן ב-2017 עלו ל-1.34 מיליארד שקל, לעומת 1.23 מיליארד שקל ב-2016, והרווח הנקי קפץ ל-100.1 מיליון שקל בהשוואה ל-80.2 מיליון שקל ב-2016.

לקראת פתיחה בת"א: עונת הדו"חות מעלה הילוך

המסחר ייפתח בהמתנה לפתיחת שבוע המסחר באירופה ובהמשך בניו-יורק, לאחר ירידות שערים קלות אתמול כאשר מדדי ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.2% ו-0.3% בהתאמה. פוקס תגיב לפרסו דו"חותיה החזקים אתמול, שהצביעו כי החברה מתמודדת יפה מול המשבר בשוק האופנה.

וונטייז , שטסה אתמול ב-ב-83% לאחר הסכם למכירת השליטה לאולפן הסרטים האמריקאי Desilu Studios תרכז עניין, כמו גם מניית טוגדר שעלתה ב-17% לאחר מזכר הבנות מחייב להקמת חממות לגידול קנאביס .

בין החברות שידווחו הבוקר על התוצאות הכספיות: ויקטורי , בריינסווי וסאני תקשורת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש