השינוי הקטן שהקפיץ את שוויה של קבוצת חג'ג' ב-100 מיליון שקל

מגרש של 6 דונם, שרכשה חג'ג' ליד שכונת פלורנטין בתחילת 2017 ב-90 מיליון שקל, ישנה את יעדו למגורים ומסחר, ויוקמו בו 215 יח"ד; בנוסף, החברה רכשה אופציה לרכישת 20 דונם ביפו ■ המניה זינקה ב-23% בתוך יומיים לשווי חברה של 525 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יזמי הנדל"ן יצחק חג'ג' ועידו חג'ג'
יזמי הנדל"ן יצחק חג'ג' ועידו חג'ג'צילום: טל צ'יקורל
גיא ארז
גיא ארז

מי ששאל עצמו מניין שואבות ועדות התכנון והבנייה העירוניות את כוחן הרב – יכול לקבל תשובה מזוקקת, לפחות מבחינה שוק-הונית, למה שהתרחש בבורסה ביומיים האחרונים. החלטתה של ועדת התכנון והבנייה של עיריית תל אביב לאשר את שינוי ייעוד קרקע בדרום תל אביב ממלאכה ותעשייה למגורים ומסחר; יחד עם דיווח הקבוצה בדבר רכישת 20 דונם ביפו בתנאי ששעיריית תל אביב תאשר תוך ארבע שנים הגדלת זכויות הבנייה הקפיצו את שוויה של קבוצת חג'ג' בשוק בלא פחות מ-100 מיליון שקל. כך, בעלי השליטה בחברה, כאשר האחים צחי ועידו חג'ג' מורווחים ''על הנייר'' בכ-69 מיליון שקל.

שני הדיווחים של קבוצת חג'ג' אתמול (ב') בנוגע לאישורה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב לשנות את ייעודו של המגרש – ורכישת הקרקע ביפו הקפיצו את שוויה החברה בכ-23%. כך, רכישת מגרש של 6 דונם תמורת 90 מיליון שקל על ידי הקבוצה בתחילת 2017 מתגלה, לפחות מבחינת שוק ההון, כבוננזה עבור החברה.

המגרש המדובר ממוקם בין הרחובות שלמה, רבנו חננאל והרא"ש בת"א, מול פרויקט ''רביעיית פלורנטין''. הוא חלק ממתחם של כ- 17 דונם אשר משנה את ייעודו לבניית מתחמי מגורים ומסחר בהיקף דומה, מה שצפוי להשפיע על אופיו של אזור דרום ת"א עם הקמתה של שכונה חדשה בו.

החברה, שבשליטת האחים צחי ועידו חג'ג' (69%), מתכננת להקים בפרויקט 4 בניינים, מתוכם 2 מגדלי מגורים בגובה 17 קומות הממוקמים בעורף המגרש וכן שני בניינים של 6 קומות ברחובות שלמה ורבנו חננאל, כאשר מתחתם תוקם קומת קרקע מסחרית. בסך הכל, תבנה החברה כ-215 יחידות דיור בתמהיל של בין 2 עד 5 חדרים, וכן פנטהאוזים. הפרויקט מתוכנן על ידי האדריכל גידי בר אוריין, והמתחם יכלול גם גינה פנימית בשטח של כ-4.5 דונם.

הוועדה אישרה לקבוצת חג'ג' להפקיד תכנית בניין עיר מפורטת ביחס למגרש, לגביו היא מקדמת תכנית להגדלת זכויות משמעותית, בהתאם לתוואי תכנית המתאר תא/5000 שאושרה. התכנית כולה כוללת כ-20 אלף מ"ר למגורים, כ- 1,100 מ"ר למסחר בקומת הקרקע, כ- 5,000 מ"ר לתעסוקה, שטחים ציבוריים ופארק ירוק גדול. מעבר לזאת, במסגרת התב"ע צורף מגרש נוסף בן כדונם אחד, אשר כולל זכויות של כ-3,000 מ"ר שמרביתן ימומשו וייבנו במסגרת המגדלים ובנייתן תנוהל על ידי החברה, וחג'ג' תהיה זכאית לדמי ניהול בגינם.

אתמול, לאחר נעילת המסחר, דיווחה החברה על הסכם אופציה עם יזם פרטי, המחזיק באופציה לרכישת מתחם בן 20.3 דונם ביפו, בעסקה מורכבת. עפ"י התב"ע החלה נכון למועד זה, סה"כ שטחי הבניה במתחם הינם כ95.5 אלף מ"ר, וניתן להקים במתחם כ-650 יחידות דיור, שטחי מסחר בהיקף של 2500 מ"ר, וכן שטחים ציבוריים. בכוונת חג'ג' לפעול לאישור תב"ע חדשה, כך שתתאפשר הגדלת משמעותית של כמות יחידות הדיור ושטחי המסחר במתחם. בין התנאים של הסכם המכר, עומד התנאי שעיריית תל אביב תאשר תוך ארבע שנים הגדלת זכויות הבנייה ל-1,200 דירות.

מניית חג'ג', שאינה מרכזת לרוב עניין רב בשוק ההון מבחינת מחזורי המסחר בה, זינקה מאז הדיווחים ב-23%. ביום הדיווח עלתה המניה ב-10% במחזור של 695 אלף שקל בלבד, ואילו היום היא זינקה בעוד 12.6% במחזור של כ-2.4 מיליון שקל, פי 18 מהממוצע היומי בה בחודש האחרון. החברה נסחרת כעת לפי שווי של 525 מיליון , לעומת כ-425 מיליון שקל בטרם הדיווח.

כיום פועל צחי חג'ג', במקביל לפעילותו בחברה שבשליטתו ובשליטתו אחיו, בחברת חג'ג' אירופה אותה הקים בשנה שעברה, ובה הוא מחזיק ב-60%. עשור לאחר קריסת שוק הנדל"ן הרומני, הצליח חג'ג' לשכנע בין היתר את בתי ההשקעות ילין לפידות, אלטשולר שחם ואיילים כי קיימת הזדמנות להשבחת הנדל"ן בבוקרשט, ובשבוע שעבר הצליחה החברה לגייס כ-55 מיליון שקל מהגופים המוסדיים באגרות החוב שתנפיק החברה, תמורת ריבית של 8.24% למשך שנתיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים