האיש שינהל 240 מיליארד שקל: דורון ספיר ימונה למנכ"ל מגדל

ספיר מכהן כמנכ"ל חברת האשראי כאל. עופר אליהו, מנכ"ל החברה ובנו של בעל השליטה שלמה אליהו, יסיים את תפקידו ביוני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון דורון ספיר, מי שהיה מנכ"ל כאל, ימונה למנכ"ל חברת הביטוח מגדל . בכך למעשה סיים שלמה אליהו חיפוש מתיש שנמשך כמה חודשים למציאת מנכ"ל, לאחר שבסוף דצמבר הביא לסיום תפקידו של בנו עופר אליהו כמנכ"ל מגדל.

לאחרונה פנה שלמה אליהו לאילן רביב, מנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, שבשליטת משפחת סטפק ואלי ברקת, בנוגע לתפקיד. גם החשבת הכללית באוצר לשעבר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, הוזכרה כמועמדת אפשרית.

ספיר אינו איש ביטוח, אך יש לו היכרות טובה עם מגדל. לפני שמונה למנכ"ל כאל בסוף 2012, הוא שימש משנה למנכ"ל וראש חטיבת המטה של מגדל. ספיר העדיף תחילה להישאר בכאל, שאותה הוא מנהל בהצלחה מזה כחמש שנים.

שלשום פירסמה כאל תוצאות חזקות ל-2017, שבהן הציגה עלייה של כ-8% ברווח הנקי, ל-211 מיליון שקל. בנוסף, במעבר למגדל ביטוח, ספיר יקבל אותו שכר של 2.5 מיליון שקל כפי שהוא מקבל כיום מכאל.

אליהו סיכם באחרונה עם עודד שריג, לשעבר המפקח על הביטוח ושוק ההון, על חזרתו למגדל - הפעם בתפקיד יו"ר מגדל ביטוח, כשאליהו עצמו, שהבין כי לא יוכל לכהן כיו"ר החברה, יתמנה ככל הנראה ליו"ר מגדל החזקות, החברה האם של מגדל ביטוח.

מנכ"ל כאל, דורון ספירצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"