דני נוה יעמוד בראש ועדת איתור למינוי המנכ"ל הבא של כלל ביטוח

בסוף שבוע שעבר הפתיע מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן, את דירקטוריון החברה, והודיע כי בכוונתו להתפטר

אסא ששון
אסא ששון
דני נוה, יו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח
דני נוה, יו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח צילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

חברת כלל ביטוח הודיעה הבוקר (ב') כי היא מקימה עדת איתור בראשות יו"ר דירקטוריון החברה, דני נוה, למציאת מנכ"ל חדש במקום איזי כהן, שהודיע על סיום תפקידו. בוועדה חברים דירקטורים בכלל ביטוח.

נוה אמר כי: "ועדת האיתור תקבע את הקריטריונים לבחירת המועמדים לכהונה כמנכ"ל, תראיין מועמדים, תבחן את התאמתם ולבסוף תגיש את המלצותיה לדירקטוריון החברה. הוועדה תקיים הליך במסגרתו כל אדם מתוך החברה או מחוצה לה, יוכל להציג מועמדותו, באמצעות פניה למזכירות החברה. כמו כן, הועדה עשויה לפנות גם באופן יזום למי שתמצא כמועמדים ראויים".

בסוף שבוע שעבר הפתיע מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן, את דירקטוריון החברה, והודיע כי בכוונתו להתפטר. הרקע להתפטרות הוא יחסי העבודה העכורים בינו לבין בעל השליטה בחברה האם, אי.די.בי פיתוח, אדוארדו אלשטיין. שוק ההון הגיב באדישות להודעת ההתפטרות של כהן. מניית כלל ביטוח ירדה ב-0.2%, לעומת ירידה של 0.35% במדד ת"א ביטוח פלוס.

לאלשטיין אסור לפעול באופן ישיר בכלל ביטוח, שכן החברה פועלת תחת הנאמן משה טרי, שמונה לתפקיד בידי הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר. לכהן גם אסור להיפגש עם אלשטיין ללא נוכחות הנאמן.

כך, למרות הנתק התפעולי בין אי.די.בי לכלל לביטוח, הצליחו מנהלי אי.די.בי להשפיע על כלל ביטוח בדרכים עוקפות. בשיחה עם מקורות בשוק ההון, הם ציינו כי "אי.די.בי השפיעה על כלל ביטוח בעיקר באמצעות כתבות בתקשורת, כאשר בשלב מסוים כהן לא יכול היה לספוג יותר את ההתקפות האלה".

כהן נכנס לתפקידו לפני כחמש וחצי שנים, בתקופת הדמדומים של נוחי דנקנר באי.די.בי. עם הכניסה לתפקיד החל כהן לנער את כלל ביטוח, ולשנות את שדרת הניהול. הוא הביא מנהלים ותקים בתחום הביטוח, בעיקר מחברת הביטוח מגדל, שבה שימש כהן במשך שנים ארוכות מנכ"ל והפך אותה לחברת הביטוח הגדולה בישראל. אחת המנהלות הבכירות שכהן הביא לכלל ביטוח היא ענת לוין, שמשמשת משנה למנהל הכספים ומנהלת ההשקעות הראשית של החברה. לוין שהולכת עם כהן שנים עוד מתקופת מגדל, נמצאת במצב לא פשוט עקב עזיבתו. עזיבתו של כהן את כלל ביטוח מעמידה את מספר המנכ"לים החסרים בחברות הביטוח על שלוה מנכ"לים בכלל ביטוח, מגדל וביטוח ישיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן