דירקטוריון מלאנוקס: סטארבורד מנסה להשתלט על החברה בלי לשלם פרמיה

הקרן האקטיביסטית סטארבורד מנסה להחליף את כל הדירקטורים במלאנוקס ובכך להשתלט עליה ■ מלאנוקס: ההשקעות שביצענו במחקר ופיתוח נושאות פרי, וצמיחה דורשת חזון, זמן והשקעה; הגמול הוא הרבה יותר גדול מאשר ההנדסה הפיננסית של סטארבורד

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איל וולדמן
מנכ"ל מלאנוקס, אייל וולדמןצילום: תומר אפלבאום
יורם גביזון
יורם גביזון

ניסיון ההשתלטות העוין של קרן סטארבורד על חברת מלאנוקס ניכר בדירקטוריון חברת מלאנוקס והעומד בראשו, איל וולדמן. במכתב ששלח היום (ב') הדירקטוריון לבעלי מניות החברה הוא משיב לטענות של סטארבורד, ומסביר כי הצורך בשינוי תקנון החברה נוגע למקרים שבהם מספר המועמדים לדירקטוריון גבוה ממספר חברי הדירקטוריון העומדים לבחירה (Contested Election). וולדמן מציין כי לאיחוד רשימת המועמדים לדירקטוריון, לעומת המצב הנוכחי, שבו בוחרים באחת משתי רשימות סגורות של מועמדים שיגישו דירקטוריון מלאנוקס וסטארבורד - יש יתרון ברור.

דירקטוריון מלאנוקס גם מתייחס לטענות של סטארבורד בנוגע לדחיית מועד קיום האסיפה הכללית של בעלי המניות ל-25 ביולי, ומודה לראשונה כי השינויים בתקנון נועדו למנוע מסטארבורד לנצל את פגמיו של זה הנוכחי על חשבון בעלי מניותיה של מלאנוקס. בסטארבורד טוענים כי התקנון הנוכחי אינו מאפשר הצבעה הוגנת ושקופה.

"אנחנו משוכנעים כי בעלי המניות יעדיפו לסבול דחייה קלה במועד קיומה של האסיפה הכללית, ובלבד שיקבלו את החופש להצביע כראות עיניהם על הרכב הדירקטוריון", טוענים במלאנוקס. לדבריהם, "בעלי המניות יעדיפו דחייה מאשר להיקלע למצב שבו יכהן בדירקטוריון מיעוט שקיבל יותר מ-50% מהקולות, ובחר במועמדים שזכו לתמיכה של פחות מ-50% מבעלי המניות שישתתפו בהצבעה".

הדירקטוריון מסביר כי הצורך בשינוי התקנון עלה כאשר סטראבורד הכריזה באופן חד צדדי ב-17 בינואר 2018 על כוונתה להחליף את כל הדירקטורים המכהנים, ולהשתלט בכך על החברה, מבלי לשלם פרמיית שליטה. משום כך מדגיש הדירקטוריון כי ההחלטות שיתקבלו באסיפה הכללית השנתית ישפיעו מהותית על עתיד החברה.

חברת מלאנוקס ביוקנעםצילום: עופר וקנין

"מלאנוקס תמשיך להיות חברת צמיחה"

דירקטוריון מלאנוקס גם משיב לטענותיה של סטארבורד בנוגע לתוצאותיה הכספיות המאכזבות של החברה, שנובעות מהשקעות יתר במחקר ופיתוח. הדירקטוריון מציין כי החברה מקדישה זמן רב לתכנון, ולדבריו, ההשקעות שביצעה החברה ממשיכות להניב תוצאות מרשימות והיא ממוצבת היטב להמשיך לקצור את הפירות מהשקעות אלו.

הדירקטוריון מבהיר כי ההשקעות בטכנולוגית ה-Ethernet, שהחלו ב-2013, איפשרו לחברה להקדים את מתחריה מ-2010 וכעת מלאנוקס מובילה את השוק או מספר 2 ברבים משוקי המפתח שבהם היא פועלת.

דירקטוריון מלאנוקד תוקף גם את טענתה של סטארבורד, שלפיה השקיעה סכומים גבוהים במחקר ופיתוח, אבל הציגה תשואות חסר וצמיחה מאכזבת: "מלאנוקס תמשיך להיות חברת צמיחה. החברה מיישמת את אסטרטגיית הצמיחה שלה ומשיגה תוצאות חיוביות. הצמיחה הנאה וההצלחה שהשגנו הם הבשלה של השקעות מתוכננות היטב והמומחיות והמסירות של חברי הדירקטוריון. אנחנו זוכים בפרויקטים משמעותיים לכל רוחב סל המוצרים שלנו, חודרים לשווקים חדשים ומגדילים את נתח השוק בקרב לקוחותינו".

בדירקטוריון הוסיפו כי "צמיחה מצריכה חזון, זמן השקעה מומחיות וסבלנות, אבל התמורה במונחי פוטנציאל צמיחה משמעותית יותר ובת קיימא יותר מאשר הנדסה פיננסית - וזה הערך שאנחנו מייצרים במלאנוקס עבור כל בעלי המניות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב