חברת הנדל"ן מצלאוי גייסה 75 מיליון שקל עם ביטחונות בריבית של 5.6%

הגיוס צפוי לשפר את מצבה התזרימי של החברה ■ מצלאוי הנפיקה סדרה חדשה (ה') עם שעבוד בחשבונות העודפים בפרויקט עלית ברמת גן ובפרויקט כלנית בקרית אונו ■ כספי הגיוס ישמשו את מצלאוי למיחזור שתי סדרות אג"ח (ג' ו-ד')

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן מצלאוי השלימה גיוס של כ-73 מיליון שקל בריבית שקלית של 5.6% - כ-2% מתחת לריבית המקסימום שבה הוצעו האג"ח. בהנפקה התקבלו ביקושים בהיקף של 140 מיליון שקל.

סמיר מצלאויצילום: עודד קרני

מצלאוי הנפיקה סדרה חדשה (ה'), למח"מ (משך חיים ממוצע) של 3.5 שנים. לאג"ח ניתנו ביטחונות - שעבוד בחשבונות העודפים בפרויקט עלית ברמת גן, ובפרויקט כלנית בקרית אונו. כספי הגיוס ישמשו את מצלאוי למיחזור שתי סדרות אג"ח (ג' ו-ד').

"בשבועות האחרונים הצלחנו להחזיר חוב בהיקף של קרוב ל-100 מיליון שקל, וביחד עם מיחזור החוב הקיים באמצעות הגיוס הנוכחי, מצלאוי יוצאת לדרך חדשה עם יכולת להשלים בהצלחה את פיתוח הנכסים האיכותיים של החברה", אמר ערן מזור, מנכ"ל מצלאוי.

חברת הנדל"ן, שנסחרת ברשימת השימור לפי שווי של 86 מיליון שקל, עוסקת בפרויקטים של פינוי בינוי, קבלנות ונדל"ן מניב. ב-2015 נקלעה מצלאוי למצוקה תזרימית לאחר שקצב התקדמות הפרויקטים הנדל"ניים ומסירת הדירות שלה לא הלמו את לוח הסילוקין לחובותיה ומנעו מהבנקים לשחרר כספים מחשבונות הליווי. הקשיים התזרימיים אילצו את מצלאוי לממש נכסים, להעניק לחברה הלוואות גישור, ולהכניס כשותף את אליהו קנפלר.

לפני כמה שבועות ביצעה מצלאוי פירעון מוקדם של סדרה פרטית של אג"ח (סדרה 1) בהיקף של 40 מיליון שקל. בכך השלימה מצלאוי החזרי חוב בהיקף של כ-100 מיליון שקל בתוך חודש בלבד, לאחר שפרעה הלוואה קצרת טווח בהיקף של 40 מיליון שקל לבנק הפועלים והחזר נוסף של 20 מיליון שקל לבעלי האג"ח (קרן וריבית סדרה ד׳). הפירעון המוקדם של סדרת האג"ח הפרטית התאפשר בעקבות השלמת עסקה למכירת מניות אבן השהם, המחזיקה בקרקע במתחם כורזין בגבעתיים, בשווי כולל של כ-83.5 מיליון שקל.

בעקבות החזרי החוב, מרבית החוב של מצלאוי נותר בשתי סדרות אג"ח סחירות בהיקף של כ-100 מיליון שקל. סדרה ג' של מצלאוי, בערך נקוב של כ-34 מיליון שקל, נסחרת בתשואה לפדיון של 5.7%; בעוד סדרה ד' של מצלאוי, בערך נקוב של כ-61 מיליון שקל, נסחרות בתשואה של 3.8%.

החזר החוב של מצלאוי השלים כמה התפתחויות חיוביות נוספות בחברה. לפני כחודש אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב מתן תוקף לתוכנית פינוי-בינוי שהוגשה על-ידי חברת מצלאוי לפינוי 240 יחידות דיור קיימות ולבניית 1,078 יחידות דיור בציר יוספטל שבשכונת רמת יוסף בבת ים.

בנוסף, בחודש שעבר חתמו מצלאוי וקנפלר על הסכם לחידוש שיתוף הפעולה. בכך הסתיים סכסוך שהחל לפני חצי שנה, לאחר שמצלאוי טען כי קנפלר לא עמד בהסכם השליטה שנחתם עמו בפברואר 2016, ולא רכש ממצלאוי ואשתו מניות בכ-10 מיליון שקל. במסגרת הפשרה, נקבע כי הסכם השליטה המשותפת ייכנס מחדש לתוקף, לאחר שקנפלר ישקיע 10 מיליון שקל לפחות בחברה, בהקצאת מניות או ברכישת מניות ממצלאוי.

החתם המוביל בהנפקה היא חברת אינפין קפיטל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"