אלומיי תמכור חשמל סולארי בספרד ב-250 מיליון יורו

החברה קיבלה התחייבות מחברת אנרגיה אירופית לרכישת חשמל במחיר קבוע מתחנת כוח פוטו וולטאית עם הספק של 300 מגה וואט, שתוקם במחוז קסרס שבספרד

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה נחמה
שלמה נחמהצילום: אלי דסה
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אלומיי שמתמחה בהשקעות בתחום האנרגיה חתמה על חוזה עתידי על מחיר החשמל, שתייצר בתחנת כוח סולארית בספרד עם חברת אנרגיה אירופית מובילה בעלת דירוג השקעה שפועלת ב-40 מדינות.

על פי ההסכם התחייבה חברת האנרגיה האירופית לרכוש מאלומיי 3,700-3,500 ג'יגה וואט שעה בתקופה של 10 שנים במחיר קבוע. אלומיי תספק את החשמל מתחנת כוח שתקים בטכנולוגיה פוטו וולטאית בעלת כושר ייצור מרבי של 300 מגה וואט במחוז קסרס בספרד.

החשמל שייוצר על ידי אלומיי יימכר בשוק הפתוח במחיר השוק שיהיה תקף במועד המכירה. חברת האנרגיה האירופית תבטיח לשלם לאלומיי את הפער בין מחיר החשמל למחיר השוק, אם מחיר השוק יהיה נמוך מהמחיר הקבוע בהסכם, בעוד שאלומיי התחייבה לשלם לחברת האנרגיה את הפער בין מחיר השוק של החשמל שתמכור למחיר הקבוע בהסכם. זאת אם מחיר השוק יהיה גבוה יותר החשמל במחיר הקבוע בהסכם יהיה נמוך ממנו.

ההסכם שנחתם יאפשר לאלומיי להגיע לסגירה פיננסית של מימון הפרויקט . אלומיי מעריכה שההשקעה בפרויקט תגיע ל-200 מיליון יורו. הייצור הצפוי של הפרויקט הסולארי בספרד (פרויקט טלאסול) יגיע ל-565-490 ג'יגה וואט שעה לשנה ויניב הכנסות של 25-20 מיליון יורו לשנה, כלומר הכנסות של 300-200 מיליון יורו בתקופה ההסכם.

בעקבות החתימה על הסכם לגידור מחיר החשמל עם חברת אנרגיה אירופית בדירוג השקעה, צפויה אלומיי לקבל מימון לפרויקט מבנק גרמני בשיעור של 60% מהעלות והיתרה תמומן בהונה העצמי של אלומיי. על פי הערכות אלומיי תכניס שותף שיחזיק ב-50% מהפרויקט כך שהעול הפיננסי לממן אותו יתחלק בחלקים שווים ובנוסף לא תידרש לאחד את הפרויקט למאזנה כך שתימנע מצירוף התחייבות פיננסית של 120 מיליון יורו למאזנה. אלומיי נמצאת בשליטת שלמה נחמה מנחם רפאל ורן פרידריך ונסחרת בשווי של 364 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם