שיאן שכר נולד: דוד פתאל מקבל 9 מיליון שקל בשנה – כמה מקבלים שלושת בניו?

חברת הניהול הפרטית של פתאל - שמעניקה שירותי יו"ר ומנכ"ל - נהנתה ב-2016 וב-2015 מתגמול כולל של כ-9 מיליון שקל לכל שנה ■ כלל התשלומים לחברת הניהול היו מעמידים אותו במקום ה-13 בטבלת שיאני השכר ל-2016

ערן אזרן
ערן אזרן
דוד פתאל
דוד פתאל
ערן אזרן
ערן אזרן

תשקיף ההנפקה שפירסמה היום קבוצת פתאל חושף כי בעל השליטה, דוד פתאל, צפוי להיכנס ישירות לטבלת שיאני השכר בבורסה. חברת הניהול הפרטית של פתאל – פתאל השקעות, שמעניקה שירותי יו"ר ומנכ"ל – נהנתה ב-2016 וב-2015 מתגמול בהיקף כולל של כ-9 מיליון שקל לכל שנה.

>>> לידיעה המלאה ב-TheMarker על ההנפקה המתוכננת

לפי התשקיף, פתאל השקעות זכאית לדמי שירות של כ-3 מיליון שקל בשנה. בנוסף, החברה זכאית לכ-10% מהרווח הנקי השנתי של פתאל עד לתקרה של 5.8 מיליון שקל. הסכם השכר אושר על ידי חברת מגדל, שהשקיעה בפתאל ב-2010.

כלל התשלומים לחברת הניהול היו מעמידים את פתאל במקום ה-13 בטבלת שיאני השכר ל-2016, לאחר מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס, שקיבל שכר בעלות של כ-9.2 מיליון שקל, ולפני אבי לוי מנכל מליסרון שקיבל שכר בעלות של 8.65 מיליון שקל.

>>> כנסו לטבלת שיאני השכר 2016

קודם להנפקה בבורסה, דירקטוריון פתאל עידכן את תנאי העסקתם של שלושת בניו של פתאל - נדב, אסף ויובל - שמועסקים בחברה בתפקידים שונים, ויקבלו כל אחד עד מיליון שקל בשנה. נדב פתאל, שמכהן כמנהל חטיבת השיווק, יקבל שכר שנתי של 720 אלף שקל – שיועלה בכל שנה קלנדרית בכ-6%. בנוסף, הוא ייהנה מבונוס עד לסכום של כ-300 אלף שקל.

אסף פתאל, שמכהן כמנהל עסקים ופתיחת מלונות חדשים בישראל, ייהנה מתנאי תגמול דומים – כלומר 60 אלף שקל בחודש, בתוספת מענק ותנאים נלווים. הבן השלישי, יובל, מונה באחרונה לתפקיד חדש ברשת: מנהל אופרציה חדשה, שבה תשכיר פתאל בניינים ודירות מגורים בישראל לתיירים כיחידות מלונאיות לתקופות קצרות. יובל צפוי לקבל שכר של עד כמיליון שקל בשנה.

פתאל הוקמה על ידי דוד פתאל במארס 1999. הרשת, שהיא הגדולה בישראל, מתמחה בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה כן ברכישה והקמה של מלונות חדשים. הרשת מפעילה כיום כ-32 אלף חדרים ב-167 בתי מלון ב-17 מדינות. בישראל, פתאל - שמנוהלת על ידי אביה מזרחי מגן, מונה 39 בתי מלון, מתוכם 21 בבעלות מלאה או חלקית, 11 בשכירות ו-7 בניהול. מותגי הרשת הם לאונרדו (LEONARDO), יו (U), הרודס (HERODS), רוטשילד 22 ו-NYX.

הבוקר פירסמה פתאל טיוטת תשקיף לקראת הנפקה ראשונה (IPO). הרשת מתכוונת להנפיק עד 10% ממניותיה, ולבצע הרחבה לסדרת אג"ח. החברה תחל ברואד שואו לפי שווי מבוקש ראשוני של כ-4.5 מיליארד שקל. בסך הכול צפויה פתאל לגייס כחצי מיליארד שקל.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?