למרות חוק הריכוזיות: אלשטיין בוחן אפשרות לרכישת השליטה בבזק

בזמן שסיידוף ממתין לאישור הסדר הנושים שהגיש – דסק"ש הודיעה למשקיעים כי היא בוחנת גיבוש מתווה להצעת הסדר נושים ביורוקום תקשורת, במטרה לרכוש את השליטה בבזק ■ אם העסקה תתבצע, דסק"ש תצטרך לפרק את הפירמידה ולמכור 56% ממניות סלקום

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: מוטי מילרוד
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השקעות דיסקונט (דסק"ש) בוחנת אפשרות לרכישת בעלת השליטה ב בזק , יורוקום תקשורת – כך הודיעה היום החברה למשקיעים בבורסה. בהודעה הובהר כי דסק"ש בוחנת אפשרות לגיבוש מתווה להצעת הסדר נושים ביורוקום תקשורת.

החברה הבהירה כי טרם גיבשה עקרונות סופיים להצעה וכי אין כל ודאות כי תוגש כזו, בין היתר בשל גורמים שונים שחלקם אינם תלויים בחברה, כמו אישור משרד התקשורת, אישור הממונה על ההגבלים העסקיים וכדומה. מעבר לכך, בגלל חוק הריכוזיות, דסק"ש תידרש לשנות את מבנה ההחזקה הנוכחי שבו יורוקום מחזיקה בבזק, ולפרק את הפירמידה. דסק"ש הודיעה למשקיעים כי אם העסקה תצא לפועל, היא תידרש למכור 56% ממניות סלקום .

נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

חוק הריכוזיות, שחוקק בסוף 2013, קבע כי בתוך כארבע שנים, הפירמידות בבורסה יתכווצו לשתי שכבות של תאגידים מדווחים – חברה אם וחברה בת בלבד. כיווץ הפירמידה נועד למנוע פגיעה בזכויות של בעלי מניות המיעוט או עושק שלהן על ידי בעלי השליטה או החברות הנמצאות במעלה הפירמידה. החוק חל גם על חברות אג"ח, כלומר חברות שהנפיקו בבורסה אגרות חוב סחירות.

יורוקום תקשורת, שנמצאת עדיין בבעלות שאול אלוביץ' הנחשד בפלילים, הגישה ב-15 בינואר הסדר נושים לבית המשפט המחוזי בשל חובות עתק של יותר ממיליארד שקל לבנקים בישראל. כחלק מההסדר, המשקיע האמריקאי־ישראלי נתי סיידוף, שהתעניין באחרונה ברכישת קונצרן אפריקה, הציע לרכוש את יורוקום, שאל קופתה הוא מוכן להזרים 400 מיליון שקל במזומן, אשר יופנו בין היתר לתשלומים לנושים. לאחר כניסת סיידוף, יורוקום תקשורת תכלול ארבעה נכסים בלבד: מניות אינטרנט זהב שבבעלות הקבוצה, שלצורך ההסדר מיוחס להן שווי של 437 מיליון שקל; כל מניות חלל תקשורת שבבעלות הקבוצה, שלצורך ההסדר מיוחס להן שווי של 215 מיליון שקל; מניות אנלייט שבבעלות הקבוצה, שלצורך ההסדר מיוחס להן שווי של 138 מיליון שקל; והאחזקה בפרויקט מידטאון, שההסדר מייחס לה שווי של 170 מיליון שקל.

כיום, 76% ממניות דסק"ש מוחזקות על ידי חברת דולפין נדרלנדס הנשלטת על ידי אדוארדו אלשטיין. דסק"ש מחזיקה כיום בסלקום, ב שופרסל , בנכסים ובניין (המחזיקה בחברות גב ים , IDBG ואפסילון). בשל כך, נראה כי עסקה לרכישת פירמידה ממונפת אחרת תקשה על אלשטיין להשלים את המהלך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית