רשות ני"ע פותחת את הבורסה גם לחברות הנסחרות בסינגפור, הונג קונג וטורונטו

מליאת רשות ניירות ערך אישרה את הצעת יו"ר הרשות, שמואל האוזר, להרחיב את הסדר הרישום הכפול כך שיכלול את שלוש הבורסות ■ ההסדר כפוף לאישור ועדת הכספים של הכנסת ושר האוצר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בורסת טורונטו
צילום: Mark Blinch/רויטרס
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מליאת רשות ניירות ערך אישרה את הצעת יו"ר הרשות, שמואל האוזר, להרחיב את הסדר הרישום הכפול כך שיכלול שלוש בורסות נוספות: סינגפור, הונג קונג וטורונטו. ההסדר, אשר כפוף לאישור שר האוצר ו-וועדת הכספים של הכנסת, יאפשר לחברות שניירות הערך שלהן רשומים למסחר בבורסות סינגפור, הונג קונג וטורונטו לרשום אותם למסחר בישראל, ולדווח למשקיעים המקומיים על פי הדין הזר החל עליהן - ולא על פי הדין הישראלי.

הצעד בוצע לאחר שרשות ניירות ערך והבורסה המקומית נוכחו כי עליהן לאפשר לחברות המעוניינות להנפיק בחו"ל גישה נוחה לבורסה הישראלית, כזו שלא תכפה עליהן רגולציה נוספת מעבר לזו שבה הן נדרשות לעמוד בבורסה הזרה, אשר חושפת אותן ליותר משקיעים. התעניינות גוברת והולכת של חברות ישראליות התעוררה באחרונה בכל הנוגע להנפקות בשוקי המזרח הרחוק, מתוך הנחה שצעד כזה יפתח להן דלת לשוק הסיני.

בהתאם למדד ההגנה על בעלי מניות מיעוט שמפרסם הבנק העולמי, ממוקמת סינגפור במקום הראשון בעולם מתוך 190 מדינות שמופיעות במדד, ואילו בורסות הונג קונג וטורונטו ממוקמות במקום השלישי והשביעי בעולם, בהתאמה.

הוספת הבורסות החדשות צפויה לאפשר גם לחברות ישראליות שיירשמו בעתיד למסחר בשווקים הללו "לשוב" למסחר בבורסה בתל אביב בדרך של רישום כפול. כמו כן, היא תאפשר לחברות לא ישראליות שכבר רשומות למסחר בשווקים אלה להירשם למסחר גם בבורסה בתל אביב.

יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזרצילום: אייל טואג

נכון להיום נסחרות במסגרת הסדר הרישום הכפול כ-60 חברות דואליות, אשר לצד המסחר בבורסה בתל אביב, נסחרות גם בבורסות בניו יורק או לונדון. החברות הללו מהוות בשנים האחרונות בין 40% ל-60% משווי השוק של הבורסה בתל אביב, ולמעלה מ-50% משוויו של מדד ת"א 35 . הן גם אחראיות לשיעורים ניכרים מהיקפי המסחר בבורסה. רוב החברות הדואליות לא נסחרות בבורסה בתל אביב קודם להסדר הרישום הכפול, והגיעו להיסחר כאן בעקבותיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים