רשות ני"ע פותחת את הבורסה גם לחברות הנסחרות בסינגפור, הונג קונג וטורונטו

מליאת רשות ניירות ערך אישרה את הצעת יו"ר הרשות, שמואל האוזר, להרחיב את הסדר הרישום הכפול כך שיכלול את שלוש הבורסות ■ ההסדר כפוף לאישור ועדת הכספים של הכנסת ושר האוצר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בורסת טורונטו
צילום: Mark Blinch/רויטרס
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מליאת רשות ניירות ערך אישרה את הצעת יו"ר הרשות, שמואל האוזר, להרחיב את הסדר הרישום הכפול כך שיכלול שלוש בורסות נוספות: סינגפור, הונג קונג וטורונטו. ההסדר, אשר כפוף לאישור שר האוצר ו-וועדת הכספים של הכנסת, יאפשר לחברות שניירות הערך שלהן רשומים למסחר בבורסות סינגפור, הונג קונג וטורונטו לרשום אותם למסחר בישראל, ולדווח למשקיעים המקומיים על פי הדין הזר החל עליהן - ולא על פי הדין הישראלי.

הצעד בוצע לאחר שרשות ניירות ערך והבורסה המקומית נוכחו כי עליהן לאפשר לחברות המעוניינות להנפיק בחו"ל גישה נוחה לבורסה הישראלית, כזו שלא תכפה עליהן רגולציה נוספת מעבר לזו שבה הן נדרשות לעמוד בבורסה הזרה, אשר חושפת אותן ליותר משקיעים. התעניינות גוברת והולכת של חברות ישראליות התעוררה באחרונה בכל הנוגע להנפקות בשוקי המזרח הרחוק, מתוך הנחה שצעד כזה יפתח להן דלת לשוק הסיני.

בהתאם למדד ההגנה על בעלי מניות מיעוט שמפרסם הבנק העולמי, ממוקמת סינגפור במקום הראשון בעולם מתוך 190 מדינות שמופיעות במדד, ואילו בורסות הונג קונג וטורונטו ממוקמות במקום השלישי והשביעי בעולם, בהתאמה.

הוספת הבורסות החדשות צפויה לאפשר גם לחברות ישראליות שיירשמו בעתיד למסחר בשווקים הללו "לשוב" למסחר בבורסה בתל אביב בדרך של רישום כפול. כמו כן, היא תאפשר לחברות לא ישראליות שכבר רשומות למסחר בשווקים אלה להירשם למסחר גם בבורסה בתל אביב.

יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזרצילום: אייל טואג

נכון להיום נסחרות במסגרת הסדר הרישום הכפול כ-60 חברות דואליות, אשר לצד המסחר בבורסה בתל אביב, נסחרות גם בבורסות בניו יורק או לונדון. החברות הללו מהוות בשנים האחרונות בין 40% ל-60% משווי השוק של הבורסה בתל אביב, ולמעלה מ-50% משוויו של מדד ת"א 35 . הן גם אחראיות לשיעורים ניכרים מהיקפי המסחר בבורסה. רוב החברות הדואליות לא נסחרות בבורסה בתל אביב קודם להסדר הרישום הכפול, והגיעו להיסחר כאן בעקבותיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"