חיים כצמן תופס את המושכות בגזית גלוב: יחליף דורי סגל בתפקיד המנכ"ל

שנה בלבד לאחר שהחליף דורי סגל את רוחה לוין כמנכ"ל גזית גלוב – חיים כצמן יחליפו בתפקיד ■ סגל יכהן בתפקיד יו"ר חברת הבת הקנדית פירסט קפיטל ■ כצמן: "אנחנו ממקסמים את יכולות ההנהלה ■ האם נכסי מליסרון על הכוונת?

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורי סגל
דורי סגלצילום: דודו בכר
גיא ארז
גיא ארז

קשה להגדיר את מינויו של מנכ"ל שלישי בשלוש שנים כאבולוציה טבעית בחברה ציבורית, אך ב גזית גלוב מנסים לשדר עסקים כרגיל. ענקית הנדל"ן הודיעה אתמול כי מנכ"ל החברה בשנה האחרונה, דורי סגל, יסיים את תפקידו בסוף החודש – ויוחלף על ידי עמיתו חיים כצמן, שמכהן בתפקיד יו"ר מאז 1995. בכך מבצעים השניים, בעלי השליטה בגזית דרך חברת האחזקות נורסטאר, שינויי גברי נוספים בחברה. רק לפני שנה החליף סגל את רוחה לוין שכיהנה גם כן בתפקיד מנכ"לית למשך שנה בלבד, וזאת לצורך העמקת תפקידי הניהול של השניים – לאחר מכירת אקוויטי וואן לריג'ינסי האמריקאית, מה שהותיר להם זמן ויכולת להתמקד בגזית גלוב.

סגל ימשיך לכהן בתור יו"ר חברת הבת הקנדית פירסט קפיטל (38.6%), אותה גם ניהל וכיהן בה בתפקיד נשיא בין 2000 ל-2015. החברה הקנדית היא ההשקעה הגדולה ביותר של גזית גלוב, והיא נסחרת בטורונטו לפי שווי של 5.1 מיליארד דולר קנדי (כ-14.1 מיליארד שקל). כלומר, אחזקתה של גזית בחברה עומדת על כ-5.4 מיליארד שקל. השנה האחרונה היתה תנודתית למניית החברה, שחזרה לבסוף למחירה בדצמבר אשתקד. לפי גזית, כיו"ר פעיל יוכל סגל להיות להוביל את החברה הקנדית אל מקסום שוויה – הנמוך כיום בכמעט 10% מהשיא שנרשם ביולי 2016.

כצמן, שנודע בדומיננטיות שלו בניהול החברה שאותה הקים, יתפוס את המושכות של גזית גלוב גם באופן רשמי. "אני לוקח את הניהול השוטף של החברה במטרה להצעיד אותה קדימה. אני מספיק צעיר ונמרץ כדי לעשות את זה", אמר ל-TheMarker. "בכך דורי ואני, שני בעלי המניות העיקריים בחברה, ממקסמים את יכולות ההנהלה של גזית: אחד ינהל את החברה, והשני את האחזקה הכי גדולה שלה. בעלי המניות צריכים להיות מרוצים מזה שיש שניים כאלה שמקבלים את ההחלטות. המניה עדיין נסחרת בדיסקאונט של 34% מה-NAV, וזה בלתי נסבל. אנחנו מפנים את יכולותינו לנקודה האידיאלית עבור החברה ובעלי המניות".

לדברי כצמן, הוא אינו מוצא בעייתיות במינוי שלישי של מנכ"ל בשלוש שנים בלבד. "החיים דינאמיים. יש שינויים בדגשים שהנהלה נותנת לחברה. דורי מתאים לתפקיד המנכ"ל, אבל מתאים עוד יותר – ובאופן ייחודי - למקסום האחזקה בקנדה. הוא הרי הקים את האימפריה הזו, ובעת הנוכחית תהיה לו תרומה מכרעת להשאת שווי לבעלי המניות של פירסט קפיטל, וכמובן גם של גזית גלוב".

ענקית הנדל"ן הישראלית, הנסחרת לפי שווי של 7.25 מיליארד שקל, קיימה השנה האחרונה ביתר שאת את האסטרטגיה שלה לצורך תמיכה במחיר המניה. החברה בחרה להתמקד ברכיב הנדל"ן הפרטי שלה, ובצעה רכישות עצמיות של מניות ואג"ח לצורך הורדת המינוף – במטרה להשיג דירוג אשראי בינלאומי. פרט להקמת חברה בת פרטית בארה"ב, ''גזית הורייזן'' וביצוע מספר רכישות בברזיל (גם כן דרך חברת בת בבעלות מלאה), היא מימשה חלק מאחזקותיה הציבוריות. גזית מכרה בתקופה זו מניות של ריג'נסי בהיקף של 435 מיליון דולר, ושל פירסט קפיטל בכ-500 מיליון שקל. מדבריו של כצמן ניתן להסיק כי ההשבחה שסגל נשלח לבצע בקנדה, עשויה להסתיים במכירת החברה הציבורית - מה שתואם את האסטרטגיה של גזית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"