בתוך חודש: מצלאוי החזירה חוב של 100 מיליון שקל לבעלי האג"ח ולבנקים

מניית מצלאוי עלתה בחודש האחרון בכ-25%, על רקע שורה של מהלכים עסקיים חיוביים: החברה מימשה קרקע בגבעתיים בכ-50 מיליון שקל, ביצעה פירעון מוקדם של סדרה אג"ח פרטית – ובעלי השליטה סמיר מצלאוי ואליהו קופלר, חתמו על הסכם פשרה לסיום הסכסוך

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן מצלאוי , שבשליטת סמיר מצלאוי (48%) ואליהו קופלר (37%), השלימה שורה של מהלכים חיוביים, שהקפיצו את מנייתה הצולעת בכ-25% במהלך החודש האחרון.

סמיר מצלאויצילום: עודד קרני

החברה דיווחה אמש (ב') כי תבצע פירעון מוקדם של סדרה פרטית של אגרות חוב (סדרה 1) בהיקף של 40 מיליון שקל. בכך משלימה מצלאוי החזרי חוב בהיקף של כ-100 מיליון שקל בתוך חודש בלבד, זאת לאחר שפרעה הלוואה קצרת טווח בהיקף של 40 מיליון שקל לבנק הפועלים, והחזר נוסף של 20 מיליון שקל לבעלי אגרות החוב (קרן וריבית סדרה ד').

הפירעון המוקדם של סדרת איגרות החוב הפרטית התאפשר בעקבות השלמת עסקה למכירת מניות אבן השהם, המחזיקה בקרקע במתחם כורזין בגבעתיים, בשווי עסקה כולל של כ-83.5 מיליון שקל.

על פי הסכם המכירה, הרכושת - צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות - העבירו למצלאוי 37.7 מיליון שקל ותשלום נוסף של 9.5 מיליון שקל כפירעון הלוואת בעלים שהועמדה לאבן השהם. בנוסף, התחייבו הרוכשות ליטול על עצמן הלוואה שנטלה אבן השהם מהבנק בסך של 36.3 מיליון שקל – כך ששווי העסקה הכולל מסתכם ב-83.5 מיליון שקל, בתוספת מע"מ.

בעקבות החזרי החוב, מרבית החוב של מצלאוי נותר בשתי סדרות אג"ח סחירות בהיקף של כ-100 מיליון שקל. סדרה ג' של מצלאוי, בערך נקוב של כ-34 מיליון שקל, נסחרת בתשואה לפדיון של 2.8%; בעוד סדרה ד' של מצלאוי, בערך נקוב של כ-61 מיליון שקל, נסחרות בתשואה של 5.3%.

החזר החוב של מצלאוי השלים כמה התפתחויות חיוביות נוספות בחברה. בשבוע שעבר אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב למתן תוקף תכנית פינוי בינוי שהוגשה על ידי חברת מצלאוי לפינוי 240 יחידות דיור קיימות ולבניית 1,078 יחידות דיור בציר יוספטל שבשכונת רמת יוסף בבת ים.

בנוסף, בחודש שעבר חתמו מצלאוי וקנפלר על הסכם לחידוש שיתוף הפעולה. בכך הסתיים סכסוך שהחל לפני חצי שנה, לאחר שמצלאוי טען כי קנפלר לא עמד בהסכם השליטה שנחתם עמו בפברואר 2016, ולא רכש ממצלאוי ואשתו מניות בכ-10 מיליון שקל. במסגרת הפשרה, נקבע כי הסכם השליטה המשותפת ייכנס מחדש לתוקף, לאחר שקנפלר ישקיע 10 מיליון שקל לפחות בחברה, בהקצאת מניות או ברכישת מניות ממצלאוי.

סעיף זה הוא הקלה משמעותית מבחינתו של קנפלר ונסיגה מבחינתם של המצלאויים, משום שהוא פוטר את קנפלר מהחובה לרכוש מבני הזוג מצלאוי מניות, כפי שנקבע בהסכם בעלי המניות המקורי. עוד הוסכם, כי עד למועד שבו קנפלר ישקיע בחברה 10 מיליון שקל, שני הצדדים ימנו מספר שווה של דירקטורים למועצת המנהלים של החברה, מתוך כוונה לחדש מיידית את שיתוף הפעולה ביניהם.

שווי השוק של מצלאוי, שנמצאת ברשימת השימור, הוא 95 מיליון שקל — 4% פחות מהונה העצמי. החברה עוסקת בפרויקטים של פינוי בינוי, קבלנות ונדל"ן מניב.

ב-2015 נקלעה מצלאוי למצוקה תזרימית, לאחר שקצב התקדמות הפרויקטים הנדל"ניים ומסירת הדירות לא הלמו את לוח הסילוקין לחובותיה ומנעו מהבנקים לשחרר כספים מחשבונות הליווי. הקשיים התזרימיים אילצו את מצלאוי לממש נכסים, להעניק לחברה הלוואות גישור, ולהכניס כשותף את קנפלר. בחודש שעבר מונה ערן מזור, סמנכ"ל הכספים של החברה, לתפקיד המנכ"ל, במקומו של מצלאוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"