אחים עופר השקעות בוחנת את מכירת השליטה בענקית הקניונים מליסרון

בהתאם לחוק צמצום הריכוזיות במשק, צריכה החברה, המחזיקה גם בשליטה בבנק מזרחי טפחות, להחליט עד לסוף השנה הבאה האם להישאר עם אחזקתה בבנק או בענקית הקניונים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרוןצילום: בריטיש ישראל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת אחים עופר השקעות, שבשליטת ליאורה עופר, דורון עופר ואייל עופר, דיווחה היום (ב') לבורסה כי היא בוחנת את מכירת השליטה בחברת הנדל"ן מליסרון (61%). בהתאם לדרישות החוק לצמצום הריכוזיות במשק, מחוייבת אחים עופר השקעות להחליט עד לסוף 2019 אם היא מעדיפה להישאר עם אחזקה ריאלית מהותית במליסרון או לחלופין להישאר עם אחזקתה בבנק מזרחי טפחות (כ-22.5%). מליסרון היא אחת מחברות הקניונים והמשרדים הגדולות, ונסחרת בשווי שוק של כ-7 מיליארד שקל, בעוד מזרחי-טפחות הנו השחקן המוביל במערכת הבנקאות בתחום המשכנתאות - עם נתח שוק של כ-40% - ונסחר לפי שווי שוק של כ-15.4 מיליארד שקל.

לאחים עופר השקעות נותר אמנם פרק זמן של כשנתיים עד שתחויב לקבל החלטה, אך ייתכן שלוחות הזמנים יתקצרו. זאת מאחר שמזרחי טפחות, המנוהל על ידי אלדד פרשר, חתם לפני כחודש וחצי עם בעלי השליטה בבנק אגוד - משפחות לנדאו, מנור, שלמה אליהו ויעל אלמוג-זכאי - על עסקת מיזוג. אם העסקה אכן תצא אל הפועל, ימוזג אגוד לתוך מזרחי טפחות במחיר המגלם לאיגוד מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 0.6, בתמורה לכ-1.4 מיליארד שקל שישולמו באמצעות הקצאת מניות של מזרחי טפחות.

במקרה כזה ייתכן שמשפחת עופר תצטרך להחליט לגבי המשך אחיזתה באחזקות ריאליות ופיננסיות מהותיות עוד קודם למועד המוסכם כעת, ובשל כך כבר החלה בבחינה של מכירת מניות מליסרון. עם זאת, בשלב זה לא התקבלה בחברת אחים עופר השקעות החלטה סופית בעניין, וכל האפשרויות עדיין פתוחות.

ליאורה עופר, המכהנת כיו"רית הדירקטוריון של מליסרון וכדירקטורית במזרחי טפחות, קיבלה את השליטה באחים עופר השקעות (כ-52%) לפני כ-5 שנים. הדבר קרה כשנתיים לאחר מותו של אביה, יולי עופר המנוח, ובתום מאבק משפטי ממושך שבסיומו אישר בית המשפט לקיים את צוואתו של עופר, ולהוריש לה את מלוא אחזקותיו בחברה (36%). אחיה של ליאורה - דורון, ובן דודה - אייל, מחזיקים ב-15% וב-33% מהון המניות של החברה, בהתאמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?