מחלקת המחקר של ברק קפיטל: "ישראל קנדה בפני קפיצת מדרגה משמעותית"

אסף דהן, ממחלקת המחקר של ברק קפיטל חיתום, נקב במחיר יעד של 5.21 שקלים למניית חברת הייזום ישראל קנדה – המגלם פוטנציאל לעלייה של 30%: "בשנים הקרובות החברה צפויה להכיר ברווח גולמי של כ-1.2 מיליארד שקל מהפרויקטים הקיימים"

ערן אזרן
ערן אזרן
ברק רוזן ואסף טוכמאייר
ברק רוזן ואסף טוכמאיירצילום: אריק סולטן
ערן אזרן
ערן אזרן

מניית חברת הנדל"ן ישראל קנדה עלתה במהלך 5 השנים האחרונות ביותר מ-300%, ושווי החברה נושק כיום למיליארד שקל. העלייה החדה במניה קשורה לשורה של פרויקטים שהשלימה חברת הייזום, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר (54.85%), וכן על רקע צפי להשלמה של פרויקטים נוספים בשנים הבאות. לאחר העלייה, החברה נסחרת במכפיל של 2.7 על הון העצמי, שהסתכם נכון לסוף ספטמבר 2017 בכ-350 מיליון שקל.

גם לאחר הזינוק במניה, אסף דהן, מנהל מחלקת המחקר של ברק קפיטל חיתום, שהובילה באחרונה גיוס אקוויטי (מניות) של כ-100 מיליון שקל לחברה, סבור שקיים פוטנציאל לעליות נוספות. דהן, בסיקור ראשון למניית ישראל קנדה, נקב במחיר יעד של 5.21 שקלים למניה, בהשוואה למחיר של 4.03 שקלים בשוק – כלומר, פוטנציאל לעלייה של כ-30% (אפסייד).

"ישראל קנדה נסחרת בחסר ביחס לפוטנציאל הרווח בפרויקטים הקיימים. יתרה מזאת, בעלי השליטה הוכיחו בשנים האחרונות יכולת לאיתור הזדמנויות יוצאות דופן בשוק הנדל"ן, ואנו סבורים שכחברה ציבורית מהשורה הראשונה, לחברה תהיה גישה להון שיוכל לסייע לה להמשיך ולצמוח בשנים הקרובות ולהפוך לאחת מחברות הנדל"ן המובילות בבורסה", כתב דהן.

ישראל קנדה – שצפויה להיכנס ל ת"א 125 בעדכון המדדים הקרוב - עוסקת בהקמת פרויקטי נדל"ן, ניהול קבוצות רכישה ונדל"ן מניב. בין היתר, החברה אחראית על הפרויקטים מידטאון תל אביב, מגדל הגימנסיה בתל אביב ורוטשילד 17. באחרונה זכתה החברה, עם תדהר ואקרו נדל"ן, במכרז ענק להקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, שעלות הקמתו מסתכמת לפי הערכות בכמיליארד שקל. מדובר בחברה רווחית, שהכנסותיה גדלו בהתמדה בשנים האחרונות.

"ישראל קנדה הפכה לאחת מיזמיות הנדל"ן הדומיננטיות ביותר באזור המרכז, בדגש על תל אביב רבתי. החברה מציגה בשנים האחרונות צמיחה מרשימה הודות להצלחה בייזום של מספר פרויקטים בהיקף משמעותי. לחברה יכולות מרשימות באיתור עסקות, מימון ושיווק פרויקטים תוך שימוש בפתרונות מימון מגוונים הכוללים, בין היתר, הכנסת שותפים פיננסים בשלב מוקדם ויכולת לשווק את הפרויקטים במהירות. כך הצליחה החברה ליזום ולממש מספר גדול של נכסים, תוך השקעת הון עצמי בהיקף נמוך והחזר מהיר של ההון המושקע", כתב דהן.

דהן – שנקב בשווי כלכלי של 1.2 מיליארד שקל לישראל קנדה - הדגיש כי החברה עומדת בפני הבשלה של חלק ניכר מההשקעות שביצעה בשנים האחרונות. לדבריו, "החברה צפויה בשנים הקרובות להכיר ברווח גולמי של כ-1.2 מיליארד שקל מהפרויקטים הקיימים - ובהם בין היתר פרויקטים מידטאון, דה וינצ'י, רום תל אביב – וכן בהכרה ברווח ממכירת קרקעות ברמת השרון ובגלילות". יצוין כי הרווח הגולמי שבו נקב דהן אינו כולל את שני פרויקטים במתחם לפיד ביפו ובניין בנק לאומי בתל אביב – שנמצאים בשלבים מקדמיים.

באחרונה השלימה ישראל קנדה גיוס הון של כ-100 מיליון שקל, שצפוי להגדיל את היקף אחזקות הציבור, ויאפשר לחברה להיכנס למדד ת"א 125. הגיוס עשוי בעתיד לסייע לחברה לקבל דירוג אשראי בקבוצת ה-A ולהפחית את עלויות המימון בשוק ההון. המשקיעים בהנפקה כללו את קרן הגידור נוקד וקרן הגידור ספרה, שהשקיעו כל אחת 15-20 מיליון שקל; וכן את בית ההשקעות פסגות, חברות הביטוח מנורה והפניקס וחברת ביטוח שלישית (שמה לא פורסם).

לדברי דהן, "הזרמת ההון, ההצטרפות לרשימת המניות המובילות של תל אביב והמהלך שהובילה ההנהלה באחרונה לחיזוק הממשל התאגידי, יאפשרו לחברה לבצע קפיצת מדרגה עסקית משמעותית בדמות שיפור ניכר של הנגישות למקורות הון אשר יאפשרו לה יכולת ליזום פרויקטים נוספים ללא צורך בהכנסת שותפים פיננסים בשלב מוקדם, ובכך להגדיל בצורה ניכרת את התשואה על ההון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"