קרן איפקס מעוניינת למכור את קבוצת זאפ בעד 500 מיליון שקל

לאחר שקיבלה הצעה לרכישת קבוצת אתרי הצרכנות, קרן איפקס ישראל מנהלת התמחרות בין מספר גופים על מכירת הקבוצה ■ הקרן רכשה את זאפ רק לפני שנתיים וחצי ב-145 מיליון שקל בלבד ■ זאפ: "מדובר בגישושים ראשוניים בלבד, וייתכן שלא יבשילו למאומה"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"לית אייפקס, זהבית כהן
בעלת השליטה בקרן אייפקס, זהבית כהןצילום: עופר וקנין
גיא ארז
גיא ארז

קרן איפקס ישראל מתקרבת למכירת קבוצת אתרי הצרכנות זאפ, במחיר הגבוה פי 3 ממחיר רכישתה לפני כשנתיים וחצי. לאחר שקיבלה הצעה לרכישת הקבוצה, הכוללת כ-20 אתרי צרכנות ובראשם אתר השוואת המחירים זאפ, הקרן תנסה למכור את הקבוצה תמורת 500-450 מיליון שקל.

איפקס, שבראשה עומדת זהבית כהן, רכשה את זאפ במחציתה של 2015 מידי מספר גופים מוסדיים, בהובלת מנורה מבטחים וכלל ביטוח. הכנסותיה של זאפ מוערכות בכ-300 מיליון שקל בשנה, מהן היא גוזרת רווח תפעולי לפני פחת, הפחתות ומסים (EBITDA) של כ-90-80 מיליון שקל. מאז רכישת זאפ, החליפה קרן איפקס את הנהלת החברה והשביחה את הקבוצה.

בשנים האחרונות נכנסה זאפ לתחום המסחר האינטרנטי, הקימה אגף ביג דאטא ורכשה פעילויות הסינרגטיות לה - בין היתר את אתר האופנה סטייל ריבר ב-10 מיליון שקל ב-2015 ואת אתר החוגים חוגל. המידע הרב שצברה (ביג דאטא) אטרקטיבי גם עבור עסקים בינוניים וקטנים, ועשוי להיות סינרגטי לפעילויות של אחת המועמדות לרכישתה. פרט לאתר השוואת המחירים זאפ, הקבוצה כוללת גם את אתר דפי זהב, אתר המסעדות rest, דוקטורס, מתחתנים, wisebuy, משפטי ועוד.

מזאפ נמסר בתגובה: ''בעלי המניות מסרו לנו שהתקיימו מגעים ראשוניים להכנסת שותף או מכירת מניות החברה. מדובר בגישושים מאוד ראשוניים בלבד, וייתכן שלא יבשילו למאומה". באשר לעובדי החברה, הדואגים לעתידם במידה והחברה תימסר, נמסר מזאפ כי "ככל שתהיה עסקה למכירת מניות החברה, בטרם תיחתם העסקה יתקיים הליך הידברות עם העובדים על מנת לשמור על זכויותיהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט