פשרה בחברת הנדל"ן מצלאוי: קנפלר ישקיע עוד 10 מיליון שקל בחברה

קלרה וסמיר מצלאוי, שמחזיקים ב-53% ממניותיה של החברה, והמשקיע אליהו קנפלר, שמחזיק ב-36.8% מהמניות, חתמו על הסכם לחידוש שיתוף הפעולה ביניהם

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

הסכסוך בין בעלי המניות בחברת הנדל"ן מצלאוי הסתיים בפשרה. קלרה מצלאוי וסמיר מצלאוי, מנכ"ל החברה, שמחזיקים ב–53% ממניותיה של החברה, והמשקיע אליהו קנפלר, שמחזיק ב–36.8% מהמניות, חתמו על הסכם לחידוש שיתוף הפעולה ביניהם.

כחלק מההסכם נקבע כי הסכם בעלי המניות בין שני הצדדים שנחתם בפברואר 2016, ייכנס מחדש לתוקף — רק לאחר שקנפלר ישקיע במניות החברה 10 מיליון שקל לפחות בהקצאת מניות או ברכישת מניות ממצלאוי. סעיף זה הוא הקלה משמעותית מבחינתו של קנפלר ונסיגה מבחינתם של המצלאויים, משום שהוא פוטר את קנפלר מהחובה לרכוש מבני הזוג מצלאוי מניות של החברה ב–10 מיליון שקל, כפי שהיה בהסכם בעלי המניות המקורי. עוד הוסכם, כי עד למועד שבו קנפלר ישקיע בחברה 10 מיליון שקל, שני הצדדים ימנו מספר שווה של דירקטורים למועצת המנהלים של החברה, מתוך כוונה לחדש מיידית את שיתוף הפעולה ביניהם.

סמיר מצלאויצילום: עודד קרני

כחלק מההסכם נקבע שסמיר מצלאוי, שמכהן כיום כמנכ"ל החברה, יכהן גם כיו"ר הפעיל שלה; ואילו אליהו קנפלר יחדל לכהן כיו"ר החברה, אך ימשיך לכהן כדירקטור, ויהיה אחראי מטעם הדירקטוריון על הפיתוח העסקי של החברה.

קנפלר חתם בפברואר 2016 על הסכם השקעה בחברת מצלאוי והסכם בעלי שליטה, על רקע קשיים תזרימיים שמהם סבלה מצלאוי. לפי ההסכם, קנפלר היה אמור להזרים למצלאוי 44 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות, ולרכוש מסמיר מצלאוי מניות ב–10 מיליון שקל — כך שעם השלמת שני שלביה של העסקה יחזיק כל אחד מהצדדים להסכם ב–45% ממניותיה של החברה, והם ישלטו בה במשותף.

השותפות בין השניים עלתה על שרטון ביוני 2017, כשסמיר מצלאוי ואשתו קלרה ביטלו את הסכם בעלי המניות עם קנפלר, לאחר שלטענתם קנפלר לא עמד בהסכם — משום שלא רכש מהם מניות מצלאוי ב–10 מיליון שקל. קנפלר דרש מבני הזוג מצלאוי לרכוש ממנו את מניותיו בחברה. סיום הסכסוך בין שני בעלי המניות הגדולים בחברה עשוי לסייע לה להתמקד באתגר המימוני הלא פשוט שעומד בפניה. מצלאוי אמורה לפרוע איגרות חוב בסכום של 131 מיליון שקל החל בדצמבר 2017 ועד לסוף ספטמבר 2018. משרד ארנסט אנד יאנג, שהוא משרד רואי החשבון של מצלאוי, ציין כי יכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה כפופה להשלמת המכירה של מניותיה של חברת אבן שהם, לפי הסכם מסוף נובמבר 2017, וכן השלמה, הקמה ומכירת מלאים מימוש נכסים והכנסת שותפים בפרויקטים של פינוי בינוי.

שווי השוק של מצלאוי, שנמצאת ברשימת השימור, הוא 95 מיליון שקל — 4% פחות מהונה העצמי. החברה עוסקת בפיתוח, הקמה ושיווק של פרויקטים בתחום הבנייה למגורים, כולל פרויקטים של פינוי בינוי. מצלאוי מקימה פרויקטים של 457 יחידות דיור, שחלקה בהם הוא 359 יחידות דיור. עד כה נמכרו 345 יחידות דיור, ובינואר־ספטמבר 2017 מכרה שמונה יחידות דיור ב–18.7 מיליון שקל. מצלאוי החלה בשיווק שלב ב' של פרויקט הפינוי בינוי כלנית בקרית אונו, שבו החברה הורסת חמישה מבני רכבת, בהם 92 יחידות דיור, ומקימה במקומם חמישה מבנים, שבהם 282 יחידות דיור. החברה השלימה 91% משלב א'.

מצלאוי השלימה בתחילת דצמבר 2017 את המכירה של אבן שהם, שבבעלותה זכויות חכירה ב–8.1 דונמים ברחוב כורזין שבגבעתיים, לחברת צמח המרמן תמורת 47.2 מיליון שקל, כולל פירעון הלוואת בעלים ב–9.5 מיליון שקל. צמח המרמן גם תיקח על עצמה התחייבויות של 36.3 מיליון שקל לבנק שמממן את הפרויקט, כך שהתמורה הכוללת שקיבלה מצלאוי ממכירת הבעלות המלאה באבן שהם הגיעה ל–83.5 מיליון שקל.

מצלאוי מחזיקה בשלוש סדרות אג"ח: סדרה א' נסחרת בתשואה של 13%, סדרת אג"ח ב' נסחרת בתשואה של 5.1%, וסדרת אג"ח ג' נסחרת בתשואה של 7.5%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב