פעילות עוד אין - בונוס כבר יש: פנטזי נטוורק מפנקת את ''יועץ הבלוקצ'יין'' שלה

שווי השלד הבורסאי שדיווח בשבוע שעבר על "בחינת המעבר לתחום הבלוקצ'יין" נסק בחדות מאז ההודעה ■ בעוד שהמשקיעים מסתערים על מניות השלד ללא ידיעה על עתיד פעילותו, הדירקטוריון העניק ליועץ הבלוקצ'יין הטרי אופציות ''עמוק בתוך הכסף''

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כספומט ביטקוין
כספומט ביטקויןצילום: מוטי מילרוד
גיא ארז
גיא ארז

עתידו של השלד הבורסאי פנטזי נטוורק לוט בערפל, אך כבר ניתן לסמן את אחד המרוויחים הגדולים משינוי הכיוון עליו הצהירה חברה לאחרונה. פנטזי נטוורק נטולת הפעילות דיווחה בתחילת השבוע על בחינת האפשרות לפעול בתחום הבלוקצ'יין – הודעה שהביאה לעלייה של כ-150% בשוויה, לכ-43 מיליון שקל. מניותיה החלו לרכז מחזורים גבוהים עוד בטרם ההודעה, ומתחילת החודש הן זינקו ב-390%.

במקביל להודעה זו מינתה החברה את אחד הדירקטורים לשעבר, רונן יוסטר, אשר ישמש עבורה כ"יועץ בתחום הבלוקצ'יין". זאת, במקביל לסיום תפקידו כדירקטור. נראה כי בדירקטוריון מרוצים למדי מאופן ביצוע תפקידו של חברם כיועץ, ושלושה ימים לאחר מינויו בחרו להעניק לו אופציות ''עמוק בתוך הכסף".

ביום רביעי בחר דירקטוריון החברה להעניק למעלה מ-254 אלף אופציות בלתי סחירות ליוסטר. האופציות ניתנות למימוש ב-4 השנים הקרובות, לפי מחיר מימוש של 2.5 שקל לאופציה, בלבד. זאת, כאשר ביום ההודעה עמד מחיר המניה על 8.2 שקל למניה. כך, זכה יוסטר למענק נאה בשווי של למעלה מ-1.4 מיליון שקל, עוד בטרם הביא את החברה לדווח על המשמעות בפועל של פעילותה החדשה.

יוסטר אינו היחיד מבין מקורבי החברה שיכול להיות מרוצה מהשינוי עליו הצהירה. יומיים לאחר דיווח זה בחר זאב ברונפלד, בעל עניין בחברה, לממש את עליות השערים החדות במניה. ברונפלד, שהחזיק ב-5.9% מהון המניות בחר להקטין את אחזקתו בה ב-0.6%, ומכר בבורסה 30 אלף מניות תמורת כ-260 אלף שקל. המכירה בוצעה בתזמון מדויק עבורו, כאשר למחרת התבטא יו"ר רשות לני"ע, פרופ' שמואל האוזר כנגד תופעת "מניות הביטקוין" - והביא לקריסתן בעשרות אחוזים.

מניות משאבי טבע ופנטזי נטוורק נסחרו עד לא מזמן בשוויים אפסיים, בהתאם להיותן שלדים בורסאיים. הצהרות השתיים כי יחלו לפעול בתחום הבלוקצ'יין הביאו לזינוק חד בשווין, כאשר מניותיהן מרכזות מחזורי מסחר עצומים ונסחרות בתנודתיות גבוהה. משאבי טבע, שצפויה למזג בקרוב פעילות של חוות שרתים קנדיות בתמורה להקצאת מניות, סיימה את יום המסחר בירידות של כ-10% תוך ריכוז מחזור מסחר בגובה 50 מיליון שקל, ושוויה ננעל על 675 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון