האם מיכל עבאדי-בויאנג'ו מאבדת את המינוי למנכ"לית מגדל?

החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר היתה אמורה להיכנס לתפקיד מנכ"לית מגדל לאחר שבעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, החליט כי הוא רוצה לשוב לתפקיד היו"ר ■ בחברת הביטוח כבר בוחנים חלופות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל עבאדי בויאנג'ו
מיכל עבאדי בויאנג'וצילום: תומר אפלבאום

החשבת הכללית לשעבר באוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, לא תמונה ככל הנראה למנכ"לית מגדל , ובחברת הביטוח כבר בוחנים חלופות אחרות - כך נודע ל-TheMarker.

עבאדי בויאנג'ו היתה אמורה להיכנס לתפקיד מנכ"לית מגדל לאחר שבעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, החליט כי הוא רוצה לשוב לתפקיד היו"ר. רצונו של אליהו הביא לכך שעופר אליהו, בנו, נדרש לוותר על תפקיד המנכ"ל שיועד לו, שכן תקנות רשות שוק ההון לא מאפשרות שבעל שליטה ומקורב לו יכהנו בתפקידים בכירים יחדיו. יחד עם אליהו הבן סיים את תפקידו גם יו"ר מגדל, יוחנן דנינו.

מגדל סיכמה את הרבעון השלישי של השנה עם רווח כולל לאחר מס של כ-63 מיליון שקל - בהשוואה לרווח כולל של 247 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ירידה של 77%. זאת, למרות הפרשות בביטוח חיים, המהווה חלק עיקרי מפעילות הליבה של החברה, בסך של כ-267 מיליון שקל לאחר מס (כ-411 מיליון שקל לפני מס) בשל ירידה של עקום הריבית. מנגד, התוצאות הושפעו מעלייה ניכרת בתשואות שהושגו על ידי הקבוצה בשוקי ההון.

החברה סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם רווח כולל של 513 מיליון שקל לעומת הפסד כולל של 201 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל בתשעת החודשים הושפע מעלייה ניכרת בתשואות שהושגו על ידי הקבוצה בשוקי ההון, וקוזז בחלקו כתוצאה מגידול בהפרשות המיוחדות בביטוח חיים בשל ירידה של עקום הריבית.

נכון לסוף ספטמבר החברה מנהלת נכסים בהיקף של 240 מיליארד שקל, מה שהופך אותה למנהלת הנכסים הגדולה בענף. עם זאת, החברה מציינת כי עליה להשלים כמיליארד שקל בהון העצמי שלה על מנת לעמוד בדרישות ההון של סולבנסי 2 עד דצמבר 2024.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר