גלעד שמעוני ימונה למנכ"ל חברת החיתום של בנק לאומי

שמעוני יחליף את עופר גרינבאום ושי נבו, העוברים לנהל את פועלים אי.בי.אי חיתום ■ שמעוני ייהנה מחבילת תגמול הגבוהה מזו של מנכ"לית בנק לאומי, רוסק עמינח

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
בית בנק לאומי
בית בנק לאומיצילום: בלומברג
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

גלעד שמעוני ימונה למנכ"ל חברת לאומי פרטנרס חתמים, שבבעלות בנק לאומי . שמעוני יחליף בתפקיד את עופר גרינבאום ואת סגנו שי נבו, שיעברו החל מ-1 בינואר לנהל את חברת החיתום המתחרה פועלים אי.בי.אי חיתום, שבשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי ובנק ה פועלים .

שמעוני, 45, צבר ניסיון של למעלה מ-20 שנה בשוק ההון, ובתפקידו האחרון שימש מנכ"ל ושותף מייסד של חברת ענבר הנפקות פיננסים מקבוצת איתי פיננסים. קודם לכן היה שמעוני מנכ"ל קרנות נאמנות של בית ההשקעות אקסלנס ומנכ"ל דש איפקס חיתום.

גלעד שמעוניצילום: ניצן הפנר

ענבר הנפקות מייצרת בשנים האחרונות רווח שנתי של כ-10 מיליון שקל, כך שבהתאם להחזקתו בחברה (כ-25%) שמעוני נהנה מתגמול שנתי של כ-2.5 מיליון שקל. אם שוק ההון ימשיך לתפקד טוב כמו בימים אלה, ייהנה שמעוני מחבילת תגמול אף גבוהה יותר. אם כך יקרה, יהיה מדובר בתגמול הגבוה מזה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, שבהתאם למגבלת חוק שכר בכירים בתאגידים פיננסיים שכרה השנתי מוגבל ל-2.5 מיליון שקל.

הגבלת השכר בתאגידים פיננסיים של המנהלים הבכירים וכנגזר מכך גם של עובדים בדרג הביניים, היתה אחת הסיבות לעזיבתם של גרינבאום ונבו לאחר קדנציה ארוכה ומוצלחת של למעלה מ-9 שנים. לאומי כיום נותר הבנק היחיד שמחזיק בבעלות מלאה בחברת חיתום, ובבנק לא הסכימו להגדיל משמעותית את חבילת התגמול לשני המנהלים הבכירים בה. זאת, בעוד במסגרת הסכם ההעסקה החדש בפועלים אי.בי.אי צפויים גרינבאום ונבו לקבל תגמול גבוה יותר. כך, נקבע כי כל אחד מהשניים יקבל 5% מהרווח השנתי של חברת החיתום, וכן 5% ממניותיה של פועלים אי.בי.אי חיתום הפרטית (החברה הבת של פועלים אי.בי.אי הציבורית).

הגבלת השכר בבנקים והגאות בשוק ההון שבאה לידי ביטוי בשכר הגבוה שממנו נהנים המנהלים בחברות החיתום הפרטיות האחרות - כמו אוורסט חיתום, לידר הנפקות, אפסילון חיתום, אינפין ועוד - הקשתה על ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס ויו"ר לאומי פרטנרס חתמים, לגייס מנכ"ל מהשורה הראשונה לניהול חברת החיתום של בנק לאומי.

עם מינויו לתפקיד החדש בעוד פחות מחודש, שמעוני יקבל הזדמנות לשדרוג מקצועי וכלכלי נאה, אך הוא גם נכנס לנעליים גדולות שמותירים גרינבאום ונבו, והאתגר הגדול שלו יהיה לשמר את לאומי פרטנרס חתמים כאחת החברות המובילות בענף. מדובר במשימה לא פשוטה, במיוחד אחרי שאת 2017 לאומי פרטנרס חתמים מסיימת עם הכנסות שיא של כ-80 מיליון שקל, ורווח נקי של למעלה מ-40 מיליון שקל. עדיין לא ברור האם הצוות של גרינבאום ונבו בלאומי פרטנרס, בראשות הסמנכ"לים רם דגן ושגית נעים, יישארו בלאומי פרטנרס או יעברו לפועלים אי.בי.אי חיתום או לגופים אחרים.

בלוך ציין עם מינויו של שמעוני כי "אני משוכנע שניסיונו העשיר והייחודי של גלעד, הן כמנהל השקעות מוסדי מהגדולים בשוק ההון הישראלי, והן כמנהל חיתום והנפקות ותיק ומוכר, יתרום רבות להצלחתו כמנכ"ל לאומי פרטנרס חתמים. הוא מצטרף לצוות חיתום וייעוץ מהחזקים ומהמובילים בשוק ההון הישראלי, שאחראי על ההצלחה יוצאת הדופן שרשמה החברה בשנים האחרונות, ובעיקר ב-2017".

שמעוני הוסיף: "אני שמח על ההזדמנות להצטרף ולהוביל את פעילות החיתום של לאומי פרטנרס, ומשוכנע שבשילוב הפלטפורמה הייחודית והמובילה של לאומי פרטנרס, עם המחויבות והמקצועיות של צוות החיתום, נוכל להציע ערך מוסף לחברות המגייסות ולהוביל את החברה לשיאים חדשים".

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות