בראק אן.וי מתרחבת בגרמניה: רכשה קרקע בדיסלדורף בכ-133 מיליון יורו

הקרקע מיועדת לכ-1,300 יח"ד ועוד כ-30 אלף מ"ר למסחר ■ בראק אן.וי: "העסקה תתרום להפיכת החברה ליזם המגורים הדומיננטי בעיר דיסלדורף באופן שיאפשר לחברה ניצול אופטימלי של יתרונות לגודל, הן בהיבט מחירי המכירה בעיר ובן בהיבט עלויות הביצוע"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית פרויקט נדל"ן של בראק אן.וי בגרמניה
הדמיית פרויקט נדל"ן של בראק אן.וי בגרמניה
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן בראק אן.וי , שבשליטת טדי שגיא, חותמת על עסקה אסטרטגית להרחבת פעילותה בתחום ייזום הנדל"ן למגורים במערב גרמניה. החברה דיווחה כי חתמה על הסכם לרכישת מלוא הזכויות בקרקע של כ-193 דונם בעיר דיסלדורף בתמורה לכ-133 מיליון יורו.

החברה מעריכה, על סמך התב"ע (תוכנית בניין עיר) שבהליכי אישור מתקדמים, ניתן יהיה לפתח על הקרקע כ-1,300 יחידות דיור ועוד כ-30 אלף מ"ר למסחר, משרדים גני ילדים ובית ספר. התב"ע והסכם התשתיות הציבוריות הנלווה מצויים בשלבי אישור מתקדמים מאד בעיריית דיסלדורף. אי לכך צופה החברה, כי התב"ע תפורסם לציבור עד סוף 2018, מה שיאפשר לחברה לקבל היתרי בנייה ולהתחיל בפיתוח הפרויקט במהלך שנת 2019.

הרכישה צפויה להיות ממומנת על ידי הלוואה מבנק גרמני בגובה של כ-93 מיליון יורו, והיתרה ממקורותיה העצמיים של החברה. נכון לסוף ספטמבר לבראק אן.וי מזומן בהיקף של כ- 75 מיליון יורו (סולו), ובנוסף מסגרות אשראי לא מנוצלות בבנקים גרמניים בהיקף של כ-58 מיליון יורו. השלמת העסקה והעברת התמורה נקבעה ליום 28 לפברואר 2018.

לפי ההודעה של בראק אן.וי, "העסקה תתרום להפיכת החברה ליזם המגורים הדומיננטי בעיר דיסלדורף באופן שיאפשר לחברה ניצול אופטימלי של יתרונות לגודל, הן בהיבט מחירי המכירה בעיר ובן בהיבט עלויות הביצוע.

"הנכס הנרכש הינו חטיבת הקרקע הגדולה האחרונה בעיר הזמינה תכנונית לפיתוח שכונת מגורים גדולה. החברה צופה כי החל משנת 2020 יהיו רק שלושה פרויקטים גדולים (לפיתוח של מעל 200 יחידות דיור) למגורים בעיר דיסלדורף מתוכן יהיו בבעלות החברה 2 פרויקטים (גרפנטל וגרסהיים) שיהוו חלק מהותי ממלאי יח"ד המתוכנן והלא בנוי בעיר. החברה תחזיק, יחד עם הנכס הנרכש, במלאי דירות לפיתוח של כ-2,400 יחידות דיור, מתוכן כ- 2,250 יחידות דיור בעיר דיסלדורף.

"הרחבת ה-Pipeline בתחום היזום למגורים לעשר השנים הקרובות תוך הכפלת היקף הפיתוח, מכ-100-125 יח"ד בשנה כיום לכ-250-200 יח"ד בשנה לאחר אישור התב"ע לחטיבת הקרקע הנדונה, וזאת לאור פיתוח של מס' פרויקטים במקביל במיקומים שונים בעיר ללא חשש מקניבליזציה במחירי המכירה" נמסר מבראק. בנוסף החברה הדגישה, כי החשיפה לתחום היזום למגורים למרות הרכישה תישאר עדיין נמוכה יחסית - רק כ-17% מסך המאזן וכ-10% מסך ההלוואות במאוחד.

ביצוע הרכישה התאפשרה הודות לגיוס הון שביצעה מוקדם יותר השנה בראק אן.וי בהיקף של כ-200 מיליון שקל. גיוס ההון איפשר לחברה כמו כן, החברה הקטינה את המינוף בשנים האחרונות מרמה של 55% בסוף שנת 2015 לרמה של 43% בתום הרבעון השלישי לשנת 2017 (היחס בין החוב נטו לשווי הנדל"ן - LTV).

אופיר רחמים, מנכ"ל משותף בבראק אן.וי: "אנו שמחים לדווח, כי לאחר מאמצים אינטנסיביים לאורך החודשים האחרונים ובהמשך לגיוס ההון שביצעה החברה בתחילת השנה, עלה בידינו להבטיח את רכישת חטיבת הקרקע החדשה שתכפיל את מלאי הדירות בפיתוח של החברה ותבטיח את ה-pipeline בתחום היזום למגורים לעשר השנים הקרובות בעיר חזקה כלכלית כמו דיסלדורף."

במהלך הרבעון השלישי של 2017 הציגה בראק אן.וי רבעון שיא. הרווח הנקי התזרימי (FFO) עלה ברבעון בכ-17%, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, והסתכם בכ-35.2 מיליון יורו במונחים שנתיים. במקביל, החברה הציגה שיפור בשיעורי התפוסה בנכסיה המניבים (96%), קצב צמיחת שכ"ד מנכסים זהים עלה ל-6.2%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"