סרגון זכתה בחוזה גדול בהודו ומזנקת ב-10% בטרום מסחר

ההזמנות החדשות שקיבלה החברה מסתכמות ב-66 מיליון דולר, שיוכרו השנה ובשנה הבאה ■ היקף הפעילות בהודו אמנם גדול, אך שיעורי הרווחיות של פעילות סרגון במדינה נמוכים יחסית

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל סרגון, עירא פלטי
מנכ"ל סרגון, עירא פלטיצילום: עופר וקנין
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

שבוע לפני ש סרגון נמחקת מהמסחר בת"א, הודיעה החברה על עסקה גדולה בהודו, שבמסגרתה קיבלה הזמנות המשך בשווי של 66 מיליון דולר ממפעיל סלולר במדינה. בסך הכל הגיעו הזמנות החברה בהודו לסך של 100 מיליון דולר. סרגון נסחרת לפי שווי של 150 מיליון דולר, לאחר ירידה של 10% בשנה האחרונה.

סרגון פועלת בשוק רשתות התמסורת האלחוטית. הציוד שהיא מפתחת משמש לתקשורת אלחוטית בין אנטנות סלולריות והמתג הראשי של הרשת. הפתרונות של סרגון מסייעים למפעילים בהודו להרחיב את רשתות התמסורת הסלולרית. הצורך נובע מדרישה גוברת לשירותי גלישה סלולריים מצד בסיס המנויים שגדל במהירות, ולפי סרגון צפוי להמשיך לגדול באגרסיביות בשנתיים הקרובות. בסרגון הסבירו כי פלטפורמת ה-IP-20 שלה מאפשרת הכפלה של קיבולת התמסורת בלחיצה אחת ובשליטה מרחוק, ללא צורך להגיע לאתרים, וכן השגת קיבולת נוספת באמצעות שימוש ברבע מספקטרום התדרים הנדרש באופן רגיל.

אספקת ההזמנות החדשות תחל בחודש דצמבר, והחברה צופה כי תוכל להכיר בהכנסות בסך של כ-10 מיליון דולר מהזמנות אלו כבר ברבעון הרביעי של 2017, וההכרה ביתרת ההכנסות מצבר ההזמנות צפויה במחצית הראשונה של 2018. בחברה הדגישו שההזמנות החדשות משפרות את יכולת הניהול ואת הביטחון בצפייה להכנסות רבעוניות בטווח של 75 עד 80 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2017, והכנסות דומות גם ב-2018 - כפי שצוין במהלך שיחת הוועידה שהתקיימה לאחר פרסום הדו"חות האחרונים.

להשוואה מפורטת של הביצועים למניות אחרות במדד נאסד"ק לחצו כאן

הרווחיות של סרגון משתנה מאזור לאזור, ובהודו העסקות אמנם גדולות, אולם שולי הרווח נמוכים יחסית, ולכן צפויה פגיעה בשיעורי הרווחיות הגולמית בחטיבת פעילות זו. עם זאת, החברה צומחת, ולכן צפויה כמובן עלייה ברווחים הכוללים.

סרגון הציגה ירידה של 4% בהכנסות הרבעוניות, והן הסתכמו ב-76 מיליון דולר. הרווח התפעולי והרווח הנקי (במונחים חשבונאיים - GAAP) נותרו ללא שינוי, ברמה של 5.7 מיליון דולר ו-3.5 מיליון דולר בהתאמה. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-4.4 מיליון דולר לעומת 4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"