המגמה העולמית הגיעה לישראל: הראל בוחנת השקעות בחברות "ביטוח־טק"

הראל תצטרף לרשת החדשנות הגלובלית סוסא - והולכת בעקבות חברות ביטוח גדולות בעולם שמשקיעות בסטארט־אפים בתחום הביטוח

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם SOSA בדרום תל אביב
מתחם SOSA בדרום תל אביבצילום: עמית גירון
אסא ששון
אסא ששון

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מצטרפת כשותפה לרשת החדשנות הגלובלית SOSA (סוסא). במסגרת זאת, תיהנה הראל מחיבור לקהילת היזמות הישראלית והבינלאומית, הכוללת יזמים, משקיעים ותאגידים בינלאומיים, וכן מגישה למגוון טכנולוגיות מתקדמות, בדגש על תחומי הביטוח והפיננסים. הראל מצטרפת לענקיות הביטוח מוניק רה וסוויס רה שחברות בסוסא. עבור הזכות להיות חברה בסוסא הראל תשלם תשלום חודשי לרשת החדשנות.

כחלק מההסכם סוסא תעמיד לרשות הראל אנליסט, שיבחן סטארט־אפים וימליץ להראל, בהתאם להגדרות שהראל עצמה קבעה להשקעה. הגוף שקבע את תחומי העניין של הראל בחברות הסטארט־אפים הוא אגף ההשקעות של הראל.

הצטרפות הראל לסוסא ובחינת סטארט־אפים בתחום הביטוח היא מגמה שצוברת תאוצה בחברות הביטוח בעולם. החברות הבינו כי אחד התחומים שבהם יתאפשר להן להשיג יתרון יחסי על פני המתחרות הוא חבירה לחברות טכנולוגיה, המפתחות יישומים שיכולים לייעל את הליך החיתום הביטוחי, את גיוס הלקוחות ואת תשלום התביעות.

בישראל המגמה הזאת עדיין בחיתוליה, וחברות הביטוח עדיין לא פעילות בשוק הטכנולוגיה הפרטי בהשקעות או בשיתופי פעולה. חלק מהן מנסה לפתח טכנולוגיה בעצמן. עם זאת, למרות ההיכרות העמוקה עם תחום הביטוח, פיתוחים כאלו עלולים להיות מסורבלים ואיטיים, בניגוד לגמישות שמאפיינת סטארט־אפים. בעיה נוספת היא מערכות מיושנות, שקשה להלביש עליהן טכנולוגיות חדשניות. מי שמנסה לקדם זאת היא הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, שהצהירה כי היא מוכנה להסיר חסמים רגולטוריים לצורך שילוב חדשנות טכנולוגית.

התחום, המכונה "ביטוח־טק" (Insurtech), כולל גם חברות שמפתחות מוצרים העוזרים למבוטח להימנע מתאונה, כמו מובילאיי. כך למשל, חברות הביטוח מוכנות להוזיל את פרמיית הביטוח למי שמתקין את המוצר בכלי רכבו.

סוסא, המחזיקה מרכזים בתל אביב ובניו יורק, נוסדה ב–2013 בידי קבוצת משקיעים, בהם מנהלי הקרנות המובילות בישראל ויזמי היי־טק בולטים, במטרה ליצור מקום שיחבר בין משקיעים, יזמים, סטארט־אפים, תאגידים, ממשלות וראשי ערים. סוסא מונה כיום 5,000 סטארט־אפים, 150 משקיעים וקרנות הון סיכון, ויותר מ–50 גופים ותאגידים בינלאומיים, בהםEnel ,Jefferies ,HP ו–Bertelsmann.

"להערכתנו, בשוק המקומי הראל היא מהקבוצות הראשונות בתחום הביטוח והפיננסים שפועלות בגזרת החדשנות באופן אקטיבי, ואנחנו שמחים על שבחרו בנו כשותפים לדרך משמעותית זו. חדשנות פתוחה בקרב גופים גדולים היא הפקטור שיכריע אם התאגידים יהיו או יחדלו. קבוצות הביטוח המובילות בעולם כבר מבינות זאת, ומקיימות תהליכי חדשנות פתוחה באופן פעיל מאוד. כמה מהן, בהן Munich Re (מבטח המשנה הגדול בעולם) ו–Zurich Insurance, כבר חברו לסוסא, ונהנות מתוכניות החדשנות שעוזרות להן להמשיך ולהיות מובילות בתעשייה", אמר עזי שפר, מנכ"ל סוסא.

במסגרת העמקת הפעילות של סוסא בתחום הביטוח, הושקה באחרונה בעיר קלן שבגרמניה פלטפורמה בגיבוי מדינה, שמטרתה פיתוח חדשנות טכנולוגית עבור תעשיית הביטוח הגרמנית. הקמת הפלטפורמה נעשית בשיתוף פעולה בין סוסא InsurLab Germany, וקרן ההון סיכון בתחום הפינטק FinTLV. מטרת היוזמה, הנתמכת בידי תעשיית הביטוח הגרמנית, היא ליצור פורום לפיתוח חדשנות ודיגיטליזציה של תעשיית הביטוח, שיפעל במסגרת de:hub (פרויקט של משרד הכלכלה והאנרגיה בממשלת גרמניה).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים