רכישת אפריקה: ח"כ לוי אבקסיס מנסה למנוע מבן משה לחזור לתמונה

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל קיבלו באחרונה את הצעתו של איש העסקים נתי סיידוף, על פני הצעתו של מוטי בן משה. אך חוות דעת שכתב המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט המחוזי מרחיקה את אישור הסדר החוב

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורלי לוי-אבקסיס
אורלי לוי-אבקסיסצילום: אמיל סלמן
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ח"כ אורלי לוי אבקסיס פנתה בסוף השבוע החולף בדרישה מהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, לפתיחה בחקירה במה שכינתה "כשלים מהותיים שנפלו בהצעה הכוזבת של לבייב־בן משה לרכישת אפריקה ישראל".

בפנייתה ציינה לוי אבקסיס כי "לפני כ–10 ימים קיימו בעלי האג"ח של אפריקה הצבעה על מכירת החברה לאחד הגורמים שהביעו עניין ברכישתה - כדי להשיב את הכספים לגופים המוסדיים, שהלוו מיליארדי שקלים ללב לבייב, האחראי לקריסת החברה, ולחוסר יכולתה לפרוע את חובותיה".

עוד ציינה לוי אבקסיס כי "בין ההצעות שהוצגו בפני מחזיקי האג"ח בלטה הצעת לבייב ובן משה, שרצופה כשלים מהותיים. כך, למשל, בן משה הציג מחד גיסא את הההצעה ככזו שהוא מוביל. מאידך גיסא, החברה שבבעלותו דיווחה לבורסה כי 'התקבלה בפנייה מלבייב'. בפנייה זו טוען לבייב לשותפות בהצעה. הרכב הבעלות בהצעה לא הובהר ולא הוצג.

"בן משה עצמו הודיע כי בכוונתו לרכוש את אפריקה ישראל באמצעות כספים שיגייס מאותם המוסדיים עצמם, תוך הנפקת אג"ח בהיקף ניכר. רבוע כחול, שבאמצעותה תיכנן בן משה להנפיק אג"ח ולרכוש את אפריקה ישראל, היא חברה שבעצמה נקלעה לחדלות פירעון לפני כשנתיים, היא בעלת יתרות של 150 מיליון שקל וחוב של כמעט מיליארד שקל".

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל קיבלו באחרונה את הצעתו של איש העסקים נתי סיידוף, על פני הצעתו של בן משה. עם זאת, חוות דעת שכתב המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט המחוזי ופורסמה לפני כשבוע, מרחיקה את אישור הסדר החוב. המומחה, רו"ח עמנואל אבנר, סבור כי בהצעות הנוכחיות עדיף לפרק את החברה, עמדה שעשויה לדחוף את שני הצדדים לשפר את הצעתם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"